Skocz do zawartości
Lobit

Rozbudowa HTPC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Nie wiem w jaki dział więc dam tutaj.

Posiadam HTPC:

Płyta Asrock H81m-itx

Procesor Pentium G3258

Grafike Radeon R5 240

Ram 16GB ddr3

Dysk SSD 256GB na system, oraz HDD 4TB pod esata na dane i służyło mi to wyłącznie do oglądania filmów w jakości HD.

HTPC miałem podłączone za pomocą kabla DP-HDMI do amplitunera, dźwięk i obraz miałem z karty graficznej.

Karta się z dnia na dzień popsuła podczas dokładania dysku, nie wiem jakim cudem ale DP nie wyświetla obrazu, dlatego chciałem ja wymienić na inna z dobrym dźwiękiem, ewentualnie dokupić sama karte muzyczna ponieważ aktualnie korzystam z karty zintegrowanej i nie widzę jakoś różnicy w obrazie. Mógł by mi ktoś coś polecić ?

Grafika koniecznie w low profile bądź Karta muzyczna 5.1 pod usb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno przedtem, jak i teraz, dźwięk szedł do ampli w formie cyfrowej, więc jeśli słyszysz różnicę w jakości dźwięku to jest to trochę dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem nigdzie ze ja różnice słyszę w dźwięku...

Miałem kiedyś kompa z 10 lat temu i dokupiłem do niego soundblastera i dźwięk był lepszy niż z integry.

Dlatego myśle o zakupie grafiki z lepszym dźwiękiem, bądź zakupie samej karty muzycznej bo z obecnej dźwięk taki trochę płaski się wydaje, porównując ten sam materiał np do odtwarzacza dvd. Ponadto mój uszkodzony ADM miał wsparcie dla TrueHD oraz dts a integra tego nie ma, jest tylko DolbyD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...