Skocz do zawartości
error20

RX 570 wgranie oryginalnego biosu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem karte Asus RX570 rog z koparki. Karta ma wgrany inny bios przez co nie działają wentylatory. W jaki sposób można wrócić do fabrycznego biosu i ustawień karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem karte Asus RX570 rog z koparki.

 

 

 

Aby wgrać bios musisz użyć zmodowanego programu NVFlash.

 

 

rotfl.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rotfl.gif

 

No tak to AMD ;) xD :E

LOL troszkę się rozpędziłem ;):P

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem karte Asus RX570 rog z koparki. Karta ma wgrany inny bios przez co nie działają wentylatory. W jaki sposób można wrócić do fabrycznego biosu i ustawień karty?

Jeśli to ta karta:

https://www.asus.com/pl/Graphics-Cards/ROG-STRIX-RX570-O4G-GAMING/

tp wgraj bios udostępniony przez producenta w zakładce wsparcia technicznego dla tej grafiki:

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/vga/app/RX570.zip

a jak jest to inny model to wyszukaj go na stronie Asusa i tam też powinieneś znaleźć bios w sterownikach i oprogramowaniu rozwijając wszystkie pozycje do pobrania w "Utilities"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to może wgrać praktycznie każdy Bios od RX 470/570 480/580 i chodzić będzie, ważne jedynie żeby wybrać wersję biosu z takimi samymi pamięciami producenta.

Sam osobiście do Asusa 470 wgrywałem różne biosy od modeli innych producentów i nie było problemów.

Edytowane przez lolekol464

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to może wgrać praktycznie każdy Bios od RX 470/570 480/580 i chodzić będzie, ważne jedynie żeby wybrać wersję biosu z takimi samymi pamięciami producenta.

Sam osobiście do Asusa 470 wgrywałem różne biosy od modeli innych producentów i nie było problemów.

 

brednie

 

chciałbym zobaczyć jak wgrywasz bios od referenta do takiego strixa albo gaminga

Edytowane przez ventech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK udało mi się zainstalować poprawny bios, ale teraz pojawił się problem z artefaktami. Czy bios ma na to jakiś wpływ? Znalazłem w internecie informacje że w tych modelach trzeba je przywrócić od ustawień fabrycznych bo nie lubią podkręcania i stąd te problemy. Co się stanie jak zainstaluje bios dedykowane pod inną pamięć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK udało mi się zainstalować poprawny bios, ale teraz pojawił się problem z artefaktami. Czy bios ma na to jakiś wpływ? Znalazłem w internecie informacje że w tych modelach trzeba je przywrócić od ustawień fabrycznych bo nie lubią podkręcania i stąd te problemy. Co się stanie jak zainstaluje bios dedykowane pod inną pamięć?

 

Kopanie kryptowalut zarzyna pamięci w pierwszej kolejności, obniż taktowanie z 1750 na 1700 chociażby

Edytowane przez pszemek233

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopanie kryptowalut zarzyna pamięci w pierwszej kolejności, obniż taktowanie z 1750 na 1700 chociażby

 

a w jaki sposób mogę to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposób mogę to zrobić?

 

masz dwie opcje.

 

1. instalujesz program pokroju msi Afterburner i bawisz się suwakami, co na dłuższą metę niewiele da, bo karta dogorywa

2. oddajesz w cholerę tego złoma, no chyba że zapłaciłeś 50zł, to do wyświetlania jutuba może być, i przemyslisz na drugi raz co kupujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposób mogę to zrobić?

 

 

masz wbudowane narzędzie radeon wattman do zmiany taktowań, wygląda to tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok udało mi się z tym poradzić, okazało się że przy instalacji biosu pobrał nie ten co trzeba(występują ram od Hynixa i od Elpidy), ale za to pojawiła się druga dziwna rzecz, na starej karcie miaelm zawsze podłączony monitor przez DVI i Tv przez HDMI teraz po podpięciu telewizora komputer się zacina po odłączeniu HDMI wszystko działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...