Skocz do zawartości
rikitiki

dark pro 4 ustawienia wentyli

Rekomendowane odpowiedzi

Ryzen 3700x. Pytanie: jakie macie tipy jak to ustawić w biosie msi mortar - mam tam progi vs temperatura

Na razie jestem rozczarowany ale już powoli ogarniam co chodzi

Poprzedni thermalake hr-02 z odległości 0.5m była praktycznie niesłyszalny i doszedłem że właściwie zawsze się kręcił na 600obr, procek był 4670k 85tdp więc teoretycznie bardziej wymagający

 

Teraz dark pro 4 ma 2 wentyle, podłączone do jednego gniazdka ale pwm działa tylko dla 1. drugi ten schowany cały czas się kreci i to chyba 1200obr tak pokazuje bios chociaz sterowanie jest dla 1 bo ustawiam np 10% do 40st i zwalania i się po prostu zatrzymuje

 

Spróbuje jednak rozdzielić zasilanie na 2 gniazdka i ustawić jednak na jakieś niskie obroty a 2 w zależności od temperatury tylko jeszcze nie wiem jak najlepiej dać zakresy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiłem krzywą od minimum ( wentyle stoją do tej temperatury ) 45stC startują i prostą linią do 75stC gdzie chodzą już na max obrotach.

W czasie przeglądania neta procek był chłodzony pasywnie bo nie grzał się powyżej 45stC a jak odpalałem grę to włączał się i utrzymywał około 60stC więc cały czas miałem ciszę.

 

P.S.

W dobrą stronę zamontowałeś wentylatory ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiłem krzywą od minimum ( wentyle stoją do tej temperatury ) 45stC startują i prostą linią do 75stC gdzie chodzą już na max obrotach.

W czasie przeglądania neta procek był chłodzony pasywnie bo nie grzał się powyżej 45stC a jak odpalałem grę to włączał się i utrzymywał około 60stC więc cały czas miałem ciszę.

 

P.S.

W dobrą stronę zamontowałeś wentylatory ?

 

Tak, dzięki, specjalnie oglądałem na yt bo w instrukcja nie było to opisane

W końcu też dotarlem jak działa to sterowani na msi, podłaczyłem do 2 osobnych zasilań, głównie kręcą mi się na 600obr do chyba 70st i są praktycznie nie slyszalne, a pow 85 daję 100% bo w wg recenzji 85 jest na stokowym coolerze więc przyjmuje że to jeszcze bezpieczne wartość

Wogóle to mam wrażenie że ten procek to ma albo 30 jak nic nie robi albo 60 nieważne i nie ważne jak szybko się kręci wiatrak

Edytowane przez rikitiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...