Skocz do zawartości
Kamil_Koo

Problem z freezami obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu kolejne gry zaczynają mi się freezować, to znaczy przy płynnej grze co chwilę przycina w podobny sposób jak gdyby myszka nie łączyła i przy np odwracaniu kamery trzeba się mocno napracować. Problem ten występuje u mnie np. w nowym CoD MW, PUBG'u czy innych tego typu dynamicznych grach. Jest to związane z "krztuszeniem się procesora" i występuje gdy jego użycie wzrasta do 100%. Czy za ten problem odpowiada tylko i wyłącznie procesor? Czy możliwe że ramy niedomagają? Aczkolwiek jeżeli chodzi o ilość RAM bo nie ma tu problemu bo nigdy te gry nie użyły więcej niż 10GB RAM'u razem z zadaniami w tle.

 

Specyfikacja:

i5-3570 ze stockowym chłodzeniem, 16GB RAM CL9 1600MHz, mobo: B75a-g43, HighPower 500W, gtx1060 6GB

 

Jak widać procesor mocno hamuje zapędy k. graficznej bo często przez te problemy muszę ustawiać wymagania na minimalne, wtedy użycie karty wynosi 20%.

 

Istenieją 2 rozw. tej sytuacji:

-kupno nowej platformy (ryzen 5 2600, aorus b450 elite,16GB 3200MHz)

-wymiana procesora na wydajniejszy na tym samym sockecie (i7-3770 pod LGA-1155)

 

Jednak wymiana połowy kompa to koszt 1200-1300zł, gdy i7 3770 chodzą po 300-400zł.

Istnieje jednak problem czy moje mobo da sobie radę z i7 i co z tymi ramami, czy 1600MHz to nie będzie d*** i nie zacznie znowu RAM blokować zestawu?

Czy po zmianie platformy na ryzena odczuje spory skok wydajności? Pomoże to w programach takich jak GIS czy CAD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo na jakimś Pentium. Bodajże G4560. Szczególnie w GTA5, gra freezowała się na kilka sekund, tak jakby procesor się "zakleszczył" :E

Załatwiłem sprawę ogranicznikiem FPS, i takie ustawienia dobierałem żeby proc nie szedł na 100%.

A ostatecznie problem się rozwiązał przy zakupie 6rdzeniowego CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nieunikniony jest upgrade. Co sądzicie o takim zestawie?

-AMD Ryzen 5 2600

-Gigabyte B450 AORUS ELITE

-Patriot Viper 4 DDR4 16GB (2 x 8GB) 16GB 3200 CL16

 

Cena całego zestawu to 1300zł, da się na czymś oszczędzić? A może lepiej zainwestować w i5 9400f? Jaka płyta główna i ramy do tej i5 w tym budżecie?

Czy przy wyborze takiego zestawu z ryzenem potrzebna będzie aktualizacja biosu? Czy inwestować w taki ram?

 

Edit:

Znalazłem jeszcze Gigabyte B450M DS3H AM4, tańsza znacząco, czy wymaga aktualizacji biosu przy r5 2600?

Edytowane przez Kamil_Koo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel 9400F też jest dobry, z tym, że na taniej płycie będziesz miał marne możliwości rozbudowy.

Żadna płyta na chipsecie B450/B450M nie wymaga aktualizacji BIOSu żeby poszedł Ryzen 5 2600.

 

Z tą tańszą płytą, to zastanów się czy warto dawać 100zł mniej ;) Na całości zestawu będzie to "tylko" stówa, a możliwości dużo słabsze.

Co do pamięci PATRIOT, mam o nich kiepskie zdanie. Zawsze mi się słabo kreciły. Moje ostatnie VIPER4 2x8 3000, ledwo chodziły na te "3000".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...