Skocz do zawartości
Gość rorus1991

Morele? Montaż i pasta? Legit or not?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rorus1991

Jeśli zamawia się zestaw PC to na morele można zamówić usługę złożenia komputera. Chciałem się dowiedzieć czy oni podczas montażu normalnie nakładają paste na procek, montują wszystkie wiatraki i aktualizuja bios? Pytam bo nie wiem czy są godni polecenia, aby składali komputer.

 

Chciałbym dopiąć to na ostatni guzik stąd ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montują wentylator na którym w standardzie jest pasta, montują wszystkie pozostałe części, które zamówisz, dostajesz w pełni złożony zestaw. BIOS aktualizują jeżeli zamówisz taką usługę (koszt 23 zł), choć przy zakupie całego zestawu możesz "negocjować" i być może zrobią to za darmo.

 

Nigdy nie składałem u nich PC(robię to sam), ale kupowałem zestawy w częściach i nie miałem problemów. paczki zawsze dobrze zapakowane, szybka przesyłka. 2 razy oddawałem sprzęt na gwarancje i problemów tez nie robili.

 

Czy godni zaufania? Ostatnio była afera z wyciekiem danych, trudno powiedzieć, ja się tym zbytnio nie przejmuję, co chwila gdzieś "dane wyciekają" :)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pasta na procesorze najprawdopodobniej już będzie nałożona przez producenta tegoż (kiedyś na pewno tak było). MYślę, że nie zrobiliby takiego babola jak nie nałożenie pasty na procesor (jeśli trzeba). Zadzwoń i

 

dopytaj.

 

2. Aktualizacje biosu zamawia się osobno. Nie wiem/nie pamiętam, czy jest płatna. Był ostatnio na forum taki przypadek, że nowy komputer złożony w tym sklepie nie zadziałał u

 

jakiegoś forumowicza. Nie była zamawiana usługa aktualizacji.

 

Wpadki w sumie mogą zdarzyć się w każdym sklepie.

 

Pisze z tego co wiem po lekturze forum. Nie z własnych doświadczeń.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rorus1991

Montują wentylator na którym w standardzie jest pasta, montują wszystkie pozostałe części, które zamówisz, dostajesz w pełni złożony zestaw. BIOS aktualizują jeżeli zamówisz taką usługę (koszt 23 zł), choć przy zakupie całego zestawu możesz "negocjować" i być może zrobią to za darmo.

 

Nigdy nie składałem u nich PC(robię to sam), ale kupowałem zestawy w częściach i nie miałem problemów. paczki zawsze dobrze zapakowane, szybka przesyłka. 2 razy oddawałem sprzęt na gwarancje i problemów tez nie robili.

 

Czy godni zaufania? Ostatnio była afera z wyciekiem danych, trudno powiedzieć, ja się tym zbytnio nie przejmuje, co chwila gdzieś "dane wyciekają" :)

 

Ok, ok rozumiem, zamówiłem montaż pc oraz aktualizacje biosu.

 

1. Pasta na procesorze najprawdopodobniej już będzie nałożona przez producenta tegoż (kiedyś na pewno tak było). MYślę, że nie zrobiliby takiego babola jak nie nałożenie pasty na procesor (jeśli trzeba). Zadzwoń i

 

dopytaj.

 

2. Aktualizacje biosu zamawia się osobno. Nie wiem/nie pamiętam, czy jest płatna. Był ostatnio na forum taki przypadek, że nowy komputer złożony w tym sklepie nie zadziałał u

 

jakiegoś forumowicza. Nie była zamawiana usługa aktualizacji.

 

Wpadki w sumie mogą zdarzyć się w każdym sklepie.

 

Pisze z tego co wiem po lekturze forum. Nie z własnych doświadczeń.

 

Jak u kolegi wyzej Ok, ok rozumiem, zamówiłem montaż pc oraz aktualizacje biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pasta na procesorze najprawdopodobniej już będzie nałożona przez producenta tegoż (kiedyś na pewno tak było).

Pasty nigdy nie było na procesorach, zawsze były nakładane na chłodzenie, zarówno te dostarczane wraz z procesorem, jak gdy kupujesz osobno jakieś lepsze ;)

 

Ok, ok rozumiem, zamówiłem montaż pc oraz aktualizacje biosu.

 

ja bym się tam dodzwonił i zaznaczył ze kartę graficzną chce osobno w pudełku, one w transporcie lubią "wypadać" ze slotu. Zamontujesz sobie sam, to żadna filozofia.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasty nigdy nie było na procesorach, zawsze były nakładane na chłodzenie, zarówno te dostarczane wraz z procesorem, jak gdy kupujesz osobno jakieś lepsze ;)

 

 

 

Pastę nakłada się na procesor, a nie na stopę coolera. Zobacz sobie chociażby w goole (wpisz procesor pasta i naciśnij napis Grafika).

 

Edit: Teraz sobie przypominam, że chyba masz racje. Zasugerowałem się tym, że na filmikach ludzie nakładają pastę na procesor.

 

Sorki za zamieszanie. ;)

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasty nigdy nie było na procesorach, zawsze były nakładane na chłodzenie, zarówno te dostarczane wraz z procesorem, jak gdy kupujesz osobno jakieś lepsze ;)

 

Nigdy poza boxem nie miałem pasty na stopie chłodzenia i na pewno nie jest to standardem. Kolega sieje herezje.

 

Często jest dołączana tubka do zestawu.

 

Co do jakości montażu w morele nie wypowiem się, bo nie mam o tym pojęcia, ale czytając tematy na forum tematy o tam jak to i akto podpiąć i zamontować, to dla osób robiących to pierwszy raz to dobra opcja.

Zawsze można po nich poprawić jakby coś było nie do końca ok.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...