Skocz do zawartości
drabek

HP Pavilion czy Omen? do 4400zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż chcę zakupić laptopa gaming'owego. Nie jest dla mnie ważne granie we wszystko na ultra. ;) Mój budżet na laptopa wynosi 3700-4400 zł. Osobiście posiadam Lenovo Y520 z i5-7300hq, 1050ti oraz 8 gb ram. Tak się złożyło, że podaruję go tacie. Chciałbym kupić teraz coś trochę lepszego i zastanawiam się teraz nad wyborem. Tym razem koniecznie od razu z SSD.

 

Wpadły mi w oko te dwa modele:

 

1. https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-hp-omen-15-dc1044nw,id-1405260

 

2. https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-hp-gaming-pavilion-15-dk0004nw,id-1405268

 

Podzespoły takie same tylko sprawa taka, czy opłaca się dopłacać te 200 zł do omen'a? Widziałem, że omen'y ostro się grzeje... nie chcę by radził sobie gorzej z temperaturami niż mój Lenovo, który jest w tym świetny :D

 

Co sądzicie? Może coś innego macie do polecenia? Jakoś nastawiłem się teraz na markę HP. Jeśli nie, to może jeszcze MSi lub raz jeszcze Lenovo.

Będę kupował w RTV Euro AGD, mediaexpert lub mediamarkt - ewentualnie x-kom, morele z windowsem.

 

Dziękuję z góry za pomoc, pozdrawiam! :)

Edytowane przez drabek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety linki coś nie działają. Co do omena tutaj masz bardzo świeży test 15,6 calowej wersji z 1660Ti: Test

 

Zastanów się jeszcze nad Acerem Nitro, tutaj prawie w budżecie miałbyś GTX 1660 Ti, system Windows 10, dysk SSD 512 GB a RAM łatwo rozbudujesz do 16 GB:

Acer Nitro 5 i5-9300H/8GB/512/Win10 GTX1660Ti IPS - 4599 zł

 

Chyba że wystarcza Ci GTX 1650, to wtedy spokojnie w budżecie zmieścisz się z 16 GB RAM systemem Windows 10 i dyskiem SSD 512GB:

Acer Aspire 7 i5-9300H/16GB/512/Win10 GTX1650 IPS - 3999 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś właśnie nie potrafię się przekonać do tych Acer'ów... nie wiem dlaczego... ale patrząc na ceny są bardzo atrakcyjnie i w zupełności wystarczyłby mi ten model za 3999 zł. Omen'y mają moim zdaniem duże te temperatury pod obciążeniem... :/ Bardzo fajna ta oferta za 3999 ale ten "Acer"... albo ja jestem jakiś zacofany albo nie wiem dlaczego do mnie ta marka nie przemawia. Może coś innego? ale dziękuję za propozycje. :)

 

Nad tym też myślę: https://www.x-kom.pl/p/507254-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y540-15-i5-9300h-16gb-480-win10x-gtx1650.html

Edytowane przez drabek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legion też świetna opcja. Ale jednak sporo dopłacasz. Co do Acerów - wiem czego się obawiasz, kiedyś faktycznie to były typowe budżetowe laptopy. Ale to samo możesz powiedzieć o Kia czy Hyundai ;) Teraz robią jedne z najlepszych laptopów. W acerze widać progres, w innych firmach regres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie jeszcze na:

ASUS TUF Gaming FX505 R7-3750H/16GB/512/Win10X za 4199złMa procesor AMD Ryzen 7 którego wydajność będzie na poziomie i5-9300H, reszta podzespołów jest podobna do tego co oferuje konkurencja, choć w Asusie otrzymujesz 120Hz matową matrycę IPS. Pod obciążeniem nie należy do najcichszych, ale za to temperatury są na b.dobrym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa piękna, ale jakoś po Asus’ach mam złe wspomnienia i do tego ten AMD. Dziękuje za kolejna propozycje! Coraz więcej mam do przemyślenia :D Zgłupiałem totalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś właśnie nie potrafię się przekonać do tych Acer'ów... nie wiem dlaczego... ale patrząc na ceny są bardzo atrakcyjnie i w zupełności wystarczyłby mi ten model za 3999 zł.

 

W takim razie pozwól że Cię przekonam bo dzisiaj to nie pierwszy temat gdzie walczę z mitami:

 

eh0EB1T.jpg

 

źródło: Raport rescuecom 2019

 

Acer is always a solid brand, this year now tops in computer reliability improvement with a very reasonable price tag.

 

Zobacz sobie gdzie są w tym zestawieniu najczęściej brane za najlepsze HP i DELL a gdzie takie Lenovo na którym wszyscy wieszają psy (bo nakupią najtańszego gówna w markecie a później płacz że za 1500 zł to gówno a nie laptop)

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, fajne zestawienie, dziękuje. No to teraz chyba będę polował na jakiegoś Acer’a lub kolejnego Lenovo, którego sobie bardzo chwalę prócz tego dysku hdd 5400.

 

Teraz koniecznie chce SSD, tylko myśle jaka karta graficzna i procesor czy i7 .

Choć ten za 3999 jest bardzo fajny ale ten design. Czym w ogóle się różni to ze biorąc pod uwagę specyfikacje jest tańszy niż taki sam z serii Nitro? To chwyt marketingowy bo Nitro to seria Gaming’owa?

Często widziałem identyczne specyfikacje np między HP Omen a Pavilion a Pavilion tańszy o 200 zł mimo tej samej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/8GB/256 GTX1660Ti - 4499zł

Lenovo Legion Y540-15 dostaniesz w budżecie zbliżonym do wersji z 1650 z kartą 1660Ti. O ile dokupienie 8GB pamięci RAM i pojemniejszego dysku nie stanowi problemu, tak wymiana karty w laptopie to ciężka kombinacja. Wersja z kartą graficzną GTX1660Ti ma wydajność w grach zbliżoną do laptopów z RTX-em 2060. Zakup tej wersji ma sens, jeżeli Masz zamiar grać w najnowsze i najbardziej wymagające tytuły. Inaczej nie ma sensu i można wybrać wersję z systemem i 1650, chociaż Tessir coś wspominał o darmowym systemie. Najlepiej gdybyś go spytał, bo szczerze mówiąc nie badałem sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym w ogóle się różni to ze biorąc pod uwagę specyfikacje jest tańszy niż taki sam z serii Nitro? To chwyt marketingowy bo Nitro to seria Gaming’owa?

 

Ma słabsza kartę graficzną, dlatego ta różnica w cenie. Przy takiej samej specyfikacji Nitro i Aspire w zasadzie nie różnią się cenowo.

 

Skoro napisałeś: Nie jest ważne dla mnie granie we wszystko na ultra, to uważam że lepiej wybrać własnie z GTX 1650 (czyli bardzo przyzwoitą kartą) a kupić w pełni doposażonego laptopa. Dlatego też proponuję to co już wrzuciłem bądź Nitro z tą samą konfiguracją:

 

 

Acer Nitro 5 i5-9300H/16GB/512/Win10 GTX1650 IPS - 4199 zł

 

Taniej, masz już 16 GB RAM, 512 GB SSD i Windowsa w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tym Acerze Nitro 5 jak się ma sprawa z temperaturami? :) zaciekawił mnie ten model bo raczej wystarczy mi na moje potrzeby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tym Acerze Nitro 5 jak się ma sprawa z temperaturami? :) zaciekawił mnie ten model bo raczej wystarczy mi na moje potrzeby :)

 

Tutaj masz bardzo obszerny test dokładnie tej konfiguracji: Acer Nitro 5 (Core i5-9300H, GeForce GTX 1650) Laptop Review

 

Najważniejsze cytaty o kulturze pracy:

 

Acer has equipped the Nitro 5 with two fans, which are pleasantly quiet at idle. If you are not pushing the machine hard, then the fans will either stay quiet or whir at between 31 dB(A) and 33 dB(A).

 

Some parts of the Nitro 5 get hot to the touch too under load too, but not dangerously so. Most of the case exceeds 40 °C under maximum load, while one area reaches 50 °C, but the palm rest remains a pleasantly cool sub-30 °C.

 

Likewise, case temperatures do not exceed 25 °C when the system is idling. Overall, the Nitro 5 should only ever feel hot to the touch when you are pushing it hard.

 

A tutaj opis jak wygląda to w najgorszym możliwym, nierealnym scenariuszu czyli przy syntetycznym obciążaniu CPU i GPU w 100% przez długi czas:

It is a different story under the hood though. GPU core temperatures only reached a maximum of 72 °C during our stress test, but the CPU peaked at 94 °C, which is only a few degrees short of its maximum operating temperature. However, we designed our combined FurMark and Prime95 stress test to push systems to their limits, so you should not experience these high internal temperatures even when enjoying prolonged gaming sessions.

 

Uważam że wypadł bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, fajne zestawienie, dziękuje. No to teraz chyba będę polował na jakiegoś Acer’a lub kolejnego Lenovo, którego sobie bardzo chwalę prócz tego dysku hdd 5400.

Acery, to dobre laptopy, ale akurat nie ze względu na to zestawienie (pochodzi z rynku amerykańskiego i zostało stworzone przez prywatną firmę, jak wiadomo w USA za $ wszystko można napisać), tak więc ja bym sie nim za bardzo nie sugerował, bo w mojej opinii jest mało wiarygodne.

Nie zmienia to jednak faktu że Acer'y są OK, podobnie jak seria Legion od Lenovo, która jest objęta programem Premium Care .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acery, to dobre laptopy, ale akurat nie ze względu na to zestawienie (pochodzi z rynku amerykańskiego i zostało stworzone przez prywatną firmę, jak wiadomo w USA za $ wszystko można napisać),

 

Tak samo jak wszystkie propozycje na tym forum za które mamy płacone od x-komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo serdecznie za taki odzew. Bardzo to doceniam i dziękuję Wam za pomoc. Podsumowując wszystko wybrałem kilka pozycji, po Waszych słowach również.

 

Który z nich byście wybrali do budżetu 4500 zł? No chyba że jest jeszcze coś co przeoczyłem? :D

 

1. https://www.x-kom.pl/p/496113-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i5-9300h-16gb-512-win10-gtx1650-ips.html

 

2. https://www.x-kom.pl/p/503144-notebook-laptop-173-msi-gl73-i5-9300h-16gb-1tb-plus-256-win10x-gtx1650.html

 

3. https://www.x-kom.pl/p/507252-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y540-15-i5-9300h-8gb-480-win10x-gtx1650.html

 

4. https://www.x-kom.pl/p/507254-notebook-laptop-15-6-lenovo-legion-y540-15-i5-9300h-16gb-480-win10x-gtx1650.html

 

5. https://www.x-kom.pl/p/496125-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i5-9300h-8gb-512-win10-gtx1660ti-ips.html

 

Cały czas głupieje czy dopłacać więcej i wziąć coś jeszcze ciupkę lepszego jak np. ten nitro z 1660 ti czy nie, jeśli nie jest to dla mnie aż takim priorytetem, bo i tak na 1650 we wszystko zagram, a nie chodzi mi o ustawienia ultra. Najbardziej ciągnie mnie po raz kolejny do Lenovo Y540 za swój design oraz do MSi. Ciężka decyzja... chyba prócz tych co tutaj podałem nic lepszego nie da się znaleźć jeśli chodzi o takie kwoty do 4500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI bym odrzucił na wstępie, masz tam matrycę TN która zmienia kolory w zależności od kata patrzenia. Dlatego prawie nikt tego tutaj nie poleca. Czy potrzebujesz GTX 1660 Ti ? TO już musisz sam ocenić.

 

Porównanie wydajności tych kart znajdziesz tutaj:

 

CO do wyboru między Legionem a Acerem Nitro - tutaj również decyzję musisz podjąć sam, obydwa modele są moim zdaniem tak samo warte polecenia. Kwestia gustu i finansów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok i ostatnie pytanie odnośnie RAM... jest to kwestia 200 zł między 8 gb a 16 gb. Osobiście zawsze używałem 8 GB, także nie mam porównania jak chodzi wszystko z 16gb RAM, a jest to chyba ważny aspekt jeśli chodzi o pracę oraz gry. Czy jest sens dopłacać do 16gb?

 

Póki co chyba zdecydowałem się na tego Lenovo, tylko teraz kwestia RAM.

 

https://www.x-kom.pl/p/507254-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y540-15-i5-9300h-16gb-480-win10x-gtx1650.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest do dla Ciebie problemem finansowym to bierz od razu z 16 GB, będzie w Dual Channel ( większa wydajność w grach) i będziesz miał spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok bardzo dziękuję za informacje.

 

Teraz zagwozdka... Lenovo Y540 czy Acer Nitro 5... Ciągle mi chodzi ten Acer po głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zagwozdka... Lenovo Y540 czy Acer Nitro 5... Ciągle mi chodzi ten Acer po głowie.

 

Zawsze możesz zajrzeć do sklepu stacjonarnego i obadać. Ja już się powstrzymam od komentowania żeby nie zostało to odczytane jako namawianie na zakup z mojego reflinka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś Ty, śmiało! Powiedz, nie odczytam tego jako namawianie - po prostu zbieram opinie. Im więcej tym lepiej! :D

 

Póki co przemawia do mnie ten Lenovo Y540.

 

Dylemat pomiędzy tymi :

 

1. https://www.x-kom.pl/p/507254-notebook-laptop-15-6-lenovo-legion-y540-15-i5-9300h-16gb-480-win10x-gtx1650.html

 

2. https://www.x-kom.pl/p/496110-notebook-laptop-15-6-acer-nitro-5-i5-9300h-8gb-512-win10-gtx1650-ips.html

Edytowane przez drabek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już, to porównuj sobie z 16 GB wersją Nitro którą poleciłem Ci w tym miejscu.

 

Wtedy masz różnicę cenową na korzyść Nitro w wysokości 200 zł. Chłodzenie, wydajność, jakość moim zdaniem będzie bardzo zbliżona i w jednym i w drugim. Także pozostaje kwestia gustu + tej różnicy 200 zł.

 

Edit: No ok, dodatkowo na korzyść Acera przemawiają aż dwa miejsca na dodatkowe dyski gdzie w Legionie masz tylko jedno miejsce i to bez elementów montażowych (sanek zapewne, nie wiem jak z ich dostępnością)

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie granie po ciągłej wartości 85-93 stopnie C skracają żywotność takowego procesora? Jeśli 100 stopni to max?

 

Wydaję mi się, że chyba póki co nie ma sensu dopłacać do 16 gb RAM, jeśli mogę to zrobić ewentualnie później.

 

Dawno nie miałem takiego dylematu, który sprzęt wybrać... Nitro 5 czy Legion Y540 choć wydaję mi się że Lenovo ma trochę lepsze chłodzenie. Masakra :D

Edytowane przez drabek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie granie po ciągłej wartości 85-93 stopnie C skracają żywotność takowego procesora? Jeśli 100 stopni to max?

 

Nie, nie skraca żywotności. Procesor to ostatni element który w laptopie ulega awarii :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Acera... pytanie tylko jak to się sprawa ma z baterią Li-Poly? Jest niby napisane , że mam odłączać po naładowaniu 100% żeby nie uszkodzić baterii itd. żeby nie był regularnie podpięty pod ładowanie... Wierzyć mi się nie chcę żeby w 2019 roku mam odłączać laptopa bo bateria się zepsuje? Nie ma tu blokady dopływu energii? jak dbać o taką baterię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...