Skocz do zawartości
slientb33

GTX 1660 Ti - Gigabyte Gaming OC vs MSI Gaming X

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Którą wersję GTX 1660 Ti wybrać? Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti Gaming OC 6GB (1320 zł) czy MSI GeForce GTX 1660 TI Gaming X 6G (1410 zł)?

 

Dlaczego 1660 Ti a nie RTX 2060? Ze względu na ograniczony budżet oraz moje wymagania co do karty. GPU ma służyć głównie do wspomagania renderingu video w Adobe Premiere Pro. Zależy mi na wysokiej kulturze pracy, niskich temperaturach oraz estetyce. Z tego względu decyduję się na lepszą wersję 1660 Ti, a nie tańszą wersję 2060.

 

Pomiędzy obiema kartami jest różnica ok. 100 zł, ale obie mają dobre opinie. Proszę o sugestie, który wybór będzie lepszy i dlaczego.

 

----------------------------

CPU: AMD Ryzen 7 1700

MOBO: MSI B450 TOMAHAWK

PSU: Seasonic Focus Plus Gold 650W

Edytowane przez slientb33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W xtreeme na allegro maja małego szkraba zotaca w cenie 1150zł.Z tego co widziałem to na ta kartę sie ludzie nie skarżą to nie to co 2060 mini.I masz do tego po rejestracji 5 lat.A co 5 lat to 5 lat.I nówka po awarii karty.Nie jak msi uszkadza wiatrak w serwisie dwa razy i twierdzą że nie ma problemu.

Mój link

Giguś odwalił maniane z chłodzeniami w tej wersji ,msi co druga ma swój świat i nie wiadomo na co trafisz do tego serwis z 4liter.Wszystko oczywiście zależy jak trafisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotac odpada u mnie ze względu na brak jakiegokolwiek backplate'u i brak półpasywnego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź gigabajta - o dziwo dobre chłodzenieszczerbaty.gif, wysoki powerlimit, brak plomb i lepszy serwis niż msi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti Gaming OC 6GB na forum? Też sie zastanwiam czy ją kupić. A moze warto dopłacić do AORUS GeForce® GTX 1660 Ti 6G ? Podobno ta sekcja zasilania 6+2 w Aorus to dość dobra sprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam

 

edit. do aorusa nie ma sensu dopłacać - za słabe gpu żeby wykorzystać dwie dodatkowe fazy zasilania i dwie rurki więcej... chyba, że chcesz więcej światełek i aluminiową blaszkę na karciewink.gif

Edytowane przez bartosz302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam

 

edit. do aorusa nie ma sensu dopłacać - za słabe gpu żeby wykorzystać dwie dodatkowe fazy zasilania i dwie rurki więcej... chyba, że chcesz więcej światełek i aluminiową blaszkę na karciewink.gif

 

 

Jak z głośnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bdb, nawet nie ustawiałem krzywej wentylatorów - zostawiłem na auto, karta podkręcona i bez uv wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze czy do 1080P warto dopłacać 300-400 zł to wersji Ti.. czy brać wersję bez Ti za 1000 zł ;)

https://www.ceneo.pl/77643099#

 

Widzę, że Ti w grze średnio 10FPS więcej... sam nie wiem.

Edytowane przez MPro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze czy do 1080P warto dopłacać 300-400 zł to wersji Ti.. czy brać wersję bez Ti za 1000 zł ;)

https://www.ceneo.pl/77643099#

 

Widzę, że Ti w grze średnio 10FPS więcej... sam nie wiem.

 

Bez Ti karta jest całkiem niezła a OC zawsze pozwala się zbliżyć do wersji Ti, natomiast wersję Ti też można podkręcić i już deptać pięty RTX 2060. Wydajności nigdy za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 1400zł za 1660ti mozna dopłacić kilka stówek i upolować już rtx 2060 czy nawet 2060 super- dokładać można bez końca :E

 

 

ps czasem x-kom na alledrogo ma fajne karty z outletu na pełnej gwarancji- warto się zastanowić np:

 

https://allegro.pl/oferta/outlet-karta-msi-geforce-rtx-2060-gaming-z-6gb-8502218045

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kolo zapłacił za 1500 karte 1660 TI,chciał cisze choć komp w drugim pokoju :lol2: .Uv to też nie łaska .Bo po co ,lepiej dać 500 wincyj.JuEsEj w PL się porobiło.Jak kolega wyżej, wolał bym już kupić 2060.Swoją drogą nieźle nvidia namieszała z fpsami i kartami ,dla każdego coś dobrego.Dokładać i bawić się z kaską można bez końca :lol2: Ale na litość boską 1400 za karte z tdp 120.Jak jednym palcem robi się SILENT.Ale kto bogatemu zabroni w PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co będzie lepsze.... GTX 1080 (bez Ti) używana na rocznej gwarancji za 1400 zł czy w podobnej cenie nowy GTX 1660Ti ?

Edytowane przez MPro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogromna szansa rafić na pokoparkową gtx 1080.

Ta całe gen jest w moich oczach spalona jako używki.

 

Z drugiej strony wydawać 1400zł na 1660ti to też nie jest interes życia - moja poprzednia grafa gtx 970 tyle kosztowała ale to serio było blisko topu i 3,5 roku granai na fhd praktycznie we wszytko na max detali.

 

Poszukał bym używnej albo outletowek rtx 2060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500 zł za 1660Ti, podczas gdy spokojnie jakiś outlet 2060 kupi za 1300 zł, zrobi UV, poprawi krzywą i też jest cisza... Skoro mój 1060 Armor jest cichszy przy upałach 30 stopni od wentylatorów w budzie, to ja nie wiem czego ludzie oczekują. Śpią 10 cm przy budzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500 zł za 1660Ti, podczas gdy spokojnie jakiś outlet 2060 kupi za 1300 zł, zrobi UV, poprawi krzywą i też jest cisza... Skoro mój 1060 Armor jest cichszy przy upałach 30 stopni od wentylatorów w budzie, to ja nie wiem czego ludzie oczekują. Śpią 10 cm przy budzie?

 

Pokazałem koledze zotaca bo jest teraz do sprawdzenia za 1150 ale magia......Zresztą może tak ,ta seria kart to w tanich wersjach szrot w stylu gigusi i innych ewenementów.I potem jak ktoś nie umie zrobić banalnych kliknięć myszką leci po msi za 1500 i twierdzi że ma cisze.Tylko taką samą cisze można zrobić za 300do400 taniej do tego nie mieć nic wspólnego z panami od MSI.Dwa razy serwis uszkodzone wiatraki a do tego padł sklep i mają to w nosie karta do wywalenia.Moi znajomi powiedzieli patykiem nie rusza tej firmy.....Mamy bogactwo w kraju to kto bogatemu zabroni. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez tydzień armora i oddałem nie chce tego gówna widzieć nie będę w karcie za ponad 1k grzebał i tyle pomijam okrojoną sekcje zasilania i plastik z tyłu który tylko dodaje kilka stopni a ściągniecie tego plastiku wiąże się z utratą gwarancji. Od piątku jestem na Gamingu i powiem tyle cisza bez grzebania w krzywej . Pomijam że wentyle pracują przyjemnie dla ucha niż te w armour przy tej samej prędkości ustawionej w afterburner. Ale to jest moje zdanie i z racji wieku nie mam ochoty babrać się z tym tak jak jeszcze 10-20 lat temu dla marnych 100 zł. Co do karty polecam sprawdzony sklep ja na swojej 1060 straciłem przy sprzedaży bo sklep padł i po 20 miesiącach nikt nie chciał mi jej kupić pomimo tego że dawałem 2 miesiące własnej "gwarancji rozruchowej".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti Gaming OC 6GB

 

Posiadam od miesiąca i polecam. Karta dobrze wykonana, chłodzenie hybrydowe. Wydajność tak jak po testach widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1660 Gigabyte Gaming, krzywa wentylatorów nie ruszana, chłodzenie ciche - max 62*C w grach w mojej obudowie.

 

Ale jest jedno ale - Gigabyte od serii GTX 5xx stosuje wentylatory z badziewnym łożyskiem.

Miałem GTX 570, GTX 770 (Windforce 3x) i w każdej karcie terkotał jeden wentylator w idle oraz przy wyższych obrotach.

 

Przy obecnej 1660 jest to samo, jeden wentylator odzywa się po 2 tygodniach użytkowania. Dziwne jest to że nie zawsze chce mu się terkotać.

Przed zakupem miałem w głowie, żę GB ma problem z tymi wentylatorami ale suma sumarum karta zostaję bo ma najlepsze chłodzenie GPU, wszystkich pamięci, oraz sekcji zasilania w porównaniu z resztą kart z serii 1660 i 1660TI (Pomijając MSI Gaming).

 

Gdyby nie problem z łożyskami w wentylatorach, karta idealna w kwocie ~1100zł. Bez zbędnych świecidełek (subtelnie podświetlone logo Gigabyte). Plastikowy backplate robi tylko za kwestię czysto wizualną, choć na guru3d był test tej karty i tylna strona karty pod obciążeniem nie jest gorąca (max chyba 45*C).

Edytowane przez vallentine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1660 Gigabyte Gaming, krzywa wentylatorów nie ruszana, chłodzenie ciche - max 62*C w grach w mojej obudowie.

 

Ale jest jedno ale - Gigabyte od serii GTX 5xx stosuje wentylatory z badziewnym łożyskiem.

Miałem GTX 570, GTX 770 (Windforce 3x) i w każdej karcie terkotał jeden wentylator w idle oraz przy wyższych obrotach.

 

Przy obecnej 1660 jest to samo, jeden wentylator odzywa się po 2 tygodniach użytkowania. Dziwne jest to że nie zawsze chce mu się terkotać.

Przed zakupem miałem w głowie, żę GB ma problem z tymi wentylatorami ale suma sumarum karta zostaję bo ma najlepsze chłodzenie GPU, wszystkich pamięci, oraz sekcji zasilania w porównaniu z resztą kart z serii 1660 i 1660TI (Pomijając MSI Gaming).

 

Gdyby nie problem z łożyskami w wentylatorach, karta idealna w kwocie ~1100zł. Bez zbędnych świecidełek (subtelnie podświetlone logo Gigabyte). Plastikowy backplate robi tylko za kwestię czysto wizualną, choć na guru3d był test tej karty i tylna strona karty pod obciążeniem nie jest gorąca (max chyba 45*C).

 

Masz 1660 czy 1660Ti? 1660Ti Gaming OC jest półpasywna, więc w spoczynku nie ma opcji na terkotanie. Inne modele kart Gigabyte nie są półpasywne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W xtreeme na allegro maja małego szkraba zotaca w cenie 1150zł.Z tego co widziałem to na ta kartę sie ludzie nie skarżą to nie to co 2060 mini.I masz do tego po rejestracji 5 lat.A co 5 lat to 5 lat.I nówka po awarii karty.Nie jak msi uszkadza wiatrak w serwisie dwa razy i twierdzą że nie ma problemu.

Mój link

Giguś odwalił maniane z chłodzeniami w tej wersji ,msi co druga ma swój świat i nie wiadomo na co trafisz do tego serwis z 4liter.Wszystko oczywiście zależy jak trafisz.

Tak i wysyłka do USA, opłaty etc. i zaraz powiesz, żeby zostawili sobie ją na pamiątkę w USA. Zanim dojedzie i wróci kupisz ze 2 karty. Jak dostaniesz korektę to się będziesz bujał ze sklepem w którym kupiłeś, jak ten jeszcze nie zniknie z rynku, potem będziesz błagał dystrybutora, żeby sprawdził czy nie pochodzi z jego zakupów i czy nie pomoże Tobie.

Edytowane przez demisen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 1660 czy 1660Ti? 1660Ti Gaming OC jest półpasywna, więc w spoczynku nie ma opcji na terkotanie. Inne modele kart Gigabyte nie są półpasywne?

 

Mam 1660 i tak, karta jest pół pasywna.

Terkotanie jest gdy wentylatory działają przy określonym % użycia wentylatorów pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1660 i tak, karta jest pół pasywna.

Terkotanie jest gdy wentylatory działają przy określonym % użycia wentylatorów pod obciążeniem.

 

Miałem GTX 570, GTX 770 (Windforce 3x) i w każdej karcie terkotał jeden wentylator w idle oraz przy wyższych obrotach.

 

Przy obecnej 1660 jest to samo, jeden wentylator odzywa się po 2 tygodniach użytkowania.

 

No to się zdecyduj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego tutaj nie rozumiesz ? :hmm:

 

W poprzednich kartach nie było trybu pasywnego wiec terkotał w idlu i pod obciążeniem, w obecnej 1660 terkocze tylko pod obciążeniem bo jest tryb pasywny.

Edytowane przez vallentine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...