Skocz do zawartości
ml94

1500 zł - zestaw do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

czytając różne fora złożyłem własny zestaw, który ma służyć mi do internetu i grania w malo/srednio wymagające gry na raczej niskich/srednich wymaganiach. Stawiam również na ewentualną rozbudowę w przyszłości lub wymianę podzespołów.

 

https://www.x-kom.pl/lista/b0cjrrucn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Ryzen 1200 ~200 zł + RX 470 na allegro od 350 w górę, w sumie zapłacisz tyle samo a zestaw o niebo lepszy.

A nie, wyjdzie trochę drożej ale i tak warto, no chyba że to ma być gotowiec złożony..

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na zakupie nowych cześci przez xkom. Tam nie widzę tej grafiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim zestawie nie ma dysku, więc dodałem 240GB SSD, 1500zł https://www.x-kom.pl/lista/fsf6xr3yu

 

 

Przepraszam, zapomnialem dodac w pierwszym poście, że dysk już posiadam. Xtn - co sądzisz o moim zestawie? Masz może ewentualnie inną propozycję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie, czy do okazjonalnego grania w gry pokroju - WoW Classic, Warcraft III, Hearthstone, Overwatch i ewentualnie GTA V na low/srednich potrzebuje dedykowanej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, bo patrzac na testy to ten procek nie wydaje się być taki zły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kup jakiegoś 4 rdzeniowego ryzena i zdecyduj się na używana grafikę np. gtx 1050 poniżej 300 zł lub wersja TI poniżej 400 zł.

Jak musi być przez xkom to może jakaś promocja będzie, bo te GTX są kompletnie nie opłacalne w swoich cenach.

Radeon rx570 jest najtańszą opłacalną kartą, potem tracimy już dużo na wydajności, przy małych oszczędnościach.

Oczywiście wtedy bierz ram 2x4GB.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz się cofnąć do czasów renderware, to integra da radę w 720p i nawet 1080p low w niektóre gry które wymieniłeś.

 

1200 to poziom 2200G/3200G, tracisz tylko integre. Biorąc RX 570 masz kompa na kilka lat do 1080p + miłe dla oka ust. graficzne.

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to kwestię procesora i grafiki zostawiam do przemyślenia na ten moment.

 

Co do pozostałych podzespołów to płyta, ram, zasilacz są ok? Czy na ten moment odczuwalna jest zmiana z 8 gb na 16gb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to kwestię procesora i grafiki zostawiam do przemyślenia na ten moment.

 

Co do pozostałych podzespołów to płyta, ram, zasilacz są ok? Czy na ten moment odczuwalna jest zmiana z 8 gb na 16gb?

Podałem Ci moją propozycję w poście wyżej. Jeżeli masz dysk ssd to dołóż do Ryzen 2400G i wtedy ten "mój" zestaw przekroczy budżet o 30-40zł, a masz sporo mocniejszą integrę, która wystarczy Ci do wymienionych gier do grania okazjonalnego, a będziesz miał CPU 4/8 i do niego najwyżej kiedyś dokupisz sobie normalną kartę graficzną, jeżeli będziesz czuł taką potrzebę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem Ci moją propozycję w poście wyżej. Jeżeli masz dysk ssd to dołóż do Ryzen 2400G i wtedy ten "mój" zestaw przekroczy budżet o 30-40zł, a masz sporo mocniejszą integrę, która wystarczy Ci do wymienionych gier do grania okazjonalnego, a będziesz miał CPU 4/8 i do niego najwyżej kiedyś dokupisz sobie normalną kartę graficzną, jeżeli będziesz czuł taką potrzebę.

Już lepiej gt 1030 + ryzen 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...