Skocz do zawartości
BRB Nexus

G-SYNC vs G-SYNC Compatible

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

(1) Aktualnie zastanawiam się nad kupnem monitora i chciałbym się zapytać czy lepiej kupić sobie monitor z lepszą matrycą (IPS) ale z G-SYNC Compatible, czy najtańszy z G-SYNC z matrycą TN?

Jak w ogóle sprawdza się G-SYNC Compatible? Chodzą różne opinie, jedni mówią że działa bardzo dobrze, inni że są problemy.

Możecie też napisać jaki monitor macie i jakie GPU i ocenić jak działa u was G-SYNC lub G-SYNC Compatible.

 

(2) Dodatkowo zamieszczam filmik z porównania

W PUBG na G-SYNC Compatible widać screen tearing, czy to wina filmiku, G-SYNCa czy może gry albo sterowników?

Proszę o odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli monitor jest na liscie kompatybilnych to bedzie dzialac tak samo dobrze jak sprzetowy g-sync, jesli nie ma go na liscie bedzie to loteria. Dedykowany modul daje ci 100% pewnosci. osobiscie do modulu bym nie doplacal jesli monitor bylby kompatybilny z g-sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True Gsync cię interesuje jak chcesz grać w HDR i wł. Gsync jednocześnie. A do tego trzeba mieć OLED'a :cool:

Co ciekawe freesync działa z HDR... Gsync compatible nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe freesync działa z HDR... Gsync compatible nie.

 

Bzdura. G-SYNC Compatible działa razem z HDR

 

https://www.youtube.com/watch?v=3brQ8VQEjXI

 

ile gier już tak ograłem to nawet pisać nie będę.

 

Zależy od monitora i Phoenixsuple dobrze napisał

 

A do tego trzeba mieć OLED'a :cool:

 

Mhm... ciekawe. Skąd Ty bierzesz te mądrości :E ?

 

PS> Sporo zależy też od samych sterowników

 

 

Historia nvidii w pigułce na rok 2019 :D Penwie to nie są wszystkie wypisane problemy i poprawki z kolejnych sterowników. To tylko z PCLab co na szybko wyszukało :P I jak widać migają nie tylko Compatible ale i Gsync oryginalny z podułem.

 

 

417.71

-możliwe pojawienie się migotania obrazu w grze Shadow of the Tomb Raider na konfiguracjach SLI, przy równocześnie włączonych technikach G-Sync i HDR,

 

417.75 Hotfix

-naprawiono problem, przez który na monitorze z G-SYNC możliwe było zaobserwowanie migotania ekranu, gdy użytkownik korzystał dodatkowo z drugiego wyświetlacza podpiętego do tej samej karty graficznej przy pomocy portu HDMI.

 

418.81 WHQL

-usunięto problem z migotaniem obrazu podczas gry z włączonym G-Sync,

-naprawiono błąd, przez który po podłączeniu do karty wyświetlacza G-Sync i następnie monitora kompatybilnego z G-Sync (Adaptive Sync), na prawej połowie tego drugiego nie wyświetlał się żaden obraz.

 

 

419.35 WHQL

-znane błędy: podczas używania monitora z G-Sync i monitora kompatybilnego z G-Sync (Adaptive Sync), działających w trybie klonowania, może pojawić się problem, który objawia się błyskaniem pierwszego z wymienionych ekranów w czasie rozgrywki,

-możliwe pojawienie się losowych mignięć ekranu widocznych na konfiguracjach wielomonitorowych.

 

419.45 WHQL

-usunięto usterkę, przez którą podczas używania monitora z G-Sync i monitora kompatybilnego z G-Sync (Adaptive Sync), działających w trybie klonowania, mógł pojawić się problem objawiający się błyskaniem pierwszego z wymienionych ekranów w czasie rozgrywki,

- znane błędy: możliwe wystąpienie migotania obrazu i wyłączenia się gry Star Citizen na kartach Turing,

-możliwe pojawienie się losowych mignięć ekranu widocznych na konfiguracjach wielomonitorowych,

 

419.67 WHQL

-usunieto błąd, drugi monitor z konfiguracji dwumonitorowej nie migocze już podczas pracy, gdy jest podłączy do karty GeForce RTX 2070

-Lista błędów: możliwe występowanie losowego migotania ekranu na niektórych konfiguracjach wielomonitorowych.

 

 

GeForce 430.39 WHQL

-G-Sync działa już poprawnie podczas korzystania z techniki Surround na kartach Pascal,

-usunięto błąd, przez który możliwe było pojawianie się migotania obrazu na konfiguracjach wielomonitorowych,

 

GeForce 430.53 Hotfix

-wyeliminowano usterkę, powodującą migotanie ekranu głównego, gdy na drugim odtwarzany jest materiał wideo.

-usunięto problem z migotaniem obrazu w 3DMark Time Spy,

 

Nvidia GeForce 430.64 WHQL

-Lista błędów: możliwe zobaczenie migotania lub przekłamań obrazu w grze GTA V, gdy aktywne jest wygładzanie MSAA,

 

nawet z natywnym modułem NVIDII zdarzają się cyrki więc nie tylko G-SYNC Compatible miewa jakieś problemy.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. G-SYNC Compatible działa razem z HDR

 

https://www.youtube.com/watch?v=3brQ8VQEjXI

 

ile gier już tak ograłem to nawet pisać nie będę.

 

Zależy od monitora i Phoenixsuple dobrze napisał

 

 

 

Mhm... ciekawe. Skąd Ty bierzesz te mądrości :E ?

 

PS> Sporo zależy też od samych sterowników

 

 

 

nawet z natywnym modułem NVIDII zdarzają się cyrki więc nie tylko G-SYNC Compatible miewa jakieś problemy.

 

A jaki masz monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz monitor?

 

Ten sam co jest na filmiku który zamieściłem - Philips Momentum 436M6VBPAB. Możesz się zapytać chłopaków w temacie o tym monitorze że HDR + G-SYNC Compatible normalnie działa na tym sprzęcie i to bez modułu NVIDII. Zacznijmy może od tego że mało który monitor ma prawdziwy HDR i tutaj jest główny problem a nie z samym G-SYNC Compatible. Lista zgodnych monitorów cały czas jest aktualizowana i poszerzana o nowe modele.

 

Na Reddit powstała nawet specjalna lista zgodnych monitorów z G-SYNC Compatible na których działa on bezproblemowo (potwierdzona przez społeczność) https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Ej9mOe5NamLldpfyFfXrqvLMZP-aG2Zi1su7QzPRNJY/edit#gid=0

 

r4XgXBW.jpg

 

EDIT:

 

Natywny moduł G-SYNC jest lepszy od G-SYNC Compatible tylko w tym że działa w dowolnym zakresie a AdaptiveSync czyli VRR ma już progi np. od 35 do 60Hz.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam co jest na filmiku który zamieściłem - Philips Momentum 436M6VBPAB. Możesz się zapytać chłopaków w temacie o tym monitorze że HDR + G-SYNC Compatible normalnie działa na tym sprzęcie i to bez modułu NVIDII. Zacznijmy może od tego że mało który monitor ma prawdziwy HDR i tutaj jest główny problem a nie z samym G-SYNC Compatible. Lista zgodnych monitorów cały czas jest aktualizowana i poszerzana o nowe modele.

 

Na Reddit powstała nawet specjalna lista zgodnych monitorów z G-SYNC Compatible na których działa on bezproblemowo (potwierdzona przez społeczność) https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Ej9mOe5NamLldpfyFfXrqvLMZP-aG2Zi1su7QzPRNJY/edit#gid=0

 

r4XgXBW.jpg

 

EDIT:

 

Natywny moduł G-SYNC jest lepszy od G-SYNC Compatible tylko w tym że działa w dowolnym zakresie a AdaptiveSync czyli VRR ma już progi np. od 35 do 60Hz.

Ja właśnie zastanawiam się nad monitorem, który dopiero ma wyjść w listopadzie/grudniu - Acer Nitro XV253Q P. Ma mieć HDR, Gsync compatible, IPS. Dlatego nie wiem czy warto czekać czy brać Acer Predator XB241HBMIPR który ma prawdziwego Gsync. Jednak ta TNka mnie jakoś nie przekonuje. Stąd obawiam się właśnie czy lepiej brać monitor IPS gsync compatibile czy TN gsync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zastanawiam się nad monitorem, który dopiero ma wyjść w listopadzie/grudniu

 

Jak już mówiłem NVIDIA stale poprawia, aktualizuje i dodaje nowe modele wspierające G-SYNC Compatible

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem NVIDIA stale poprawia, aktualizuje i dodaje nowe modele wspierające G-SYNC Compatible

A dalsza część pytania? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem fanem TN więc wole się nie wypowiadać o TN.

 

Celowo przemilczałem dalszą część pytania, ale jeśli koniecznie chcesz, żeby na nie odp. to brałbym VA albo IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem fanem TN więc wole się nie wypowiadać o TN.

 

Celowo przemilczałem dalszą część pytania, ale jeśli koniecznie chcesz, żeby na nie odp. to brałbym VA albo IPS.

Bo w sumie to nie ma taniej opcji VA/IPS na prawdziwym gsync. Więc pozostaje mi tylko gsync compatibile.

Ten Acer nitro zapowiada się dobrze. (głównie certyfikat kompatybilności Gsync) Co o nim sądzisz?

Wchodzi w grę także AOC 24G2U, tylko że nie ma gsynca certyfikatowanego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na czym ci zalezy przy wyborze matrycy, ten acer to kiepski jest i placisz za modul, za niewiele wiecej masz monitor ze stopki ktory ja mam. Na twoim miejscu poczekalbym na premiere tych nowych acer. Sam jestem ciekaw modelu Acer Nitro XV273U S.

 

Moj monitor jest w x-kom na promocji ponizej 1500zl.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z IPS 144hz g-sync compatible jest w grach? Niektórzy narzekają na gorszą ostrość obrazu w ruchu. Moglibyście się podzielić waszymi odczuciami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1. A jest jakiś fajny monitor z HDR (i local dimming), który nie kosztuje 5K pln lub więcej? Bo zdecydowanie momentumy nie nadają się do tego, ani 32 ani 43 (ciężko to nazwać monitorem) bo ten dimming po prostu zamula i jest zdecydowanie za mało stref.

2. Nie każdy monitor wspiera g-sync + HDR, i jest to potwierdzenie NVIDII z ich forum - chcesz mieć pewność że wł. Gsync przy HDR to kupujesz G-Sync a nie G-Sync compatible. Parę wyjątków standardu nie czyni. Na Momentumie 32 nie działał, wiele godzin próbowałem odpalić (chociażby na RE2 i SOW).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dobrego OLEDa z G-SYNC Compatible zapłacisz jeszcze więcej i będzie to minimum 55 cali. Na 43 calowym Momentum wszystko śmiga masz potwierdzenie od innych osób w temacie więc da się. Na LCD zawsze będzie mało stref i zawsze OLED wygra tylko że się wypali więc nie sprawdzi się jako monitor :E

Masz Asusa za 10K PLN z 480 strefami i też nie wyrabiają strefy też jest halo i w dodatku słaby natywny kontrast bo to IPS. Dobrze zrobiony monitor z G-SYNC Compatible nie będzie miał problemów z HDR tak samo jak z FreeSync 2.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie odbiegajcie od mojego pytania. Szczerze mówiąc HDR nie obchodzi mnie zbytnio, bardziej traktuję to jako dodatek. Jeśli na zapowiedzianym Acerze Nitro będzie HDR z g-sync compatible działał to będę zadowolony, jeśli nie to trudno.

Najbardziej zależy mi na dobrze działającym GSYNC Compatible, 144hz i matrycy z dobrymi kolorami (IPS, ewentualnie VA) i bez problemów typu flickering

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już padła odp. na to pytanie. Dobrze zrobiony panel z G-SYNC Compatible wystarczy i nie ma sensu specjalnie dopłacać do "czipu" NVIDII. Lepiej zrobisz dopłacając do lepszej matrycy.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już padła odp. na to pytanie. Dobrze zrobiony panel z G-SYNC Compatible wystarczy i nie ma sensu specjalnie dopłacać do "czipu" NVIDII. Lepiej zrobisz dopłacając do lepszej matrycy.

To jeszcze mi odpowiedzcie dlaczego tu

Na gsync compatible widać tearing?

 

No i jeszcze kwestia IPS w grach. Czy są jakieś wady tej matrycy podczas dynamicznej gry? Gdzieś czytałem o motion blur czy spadkiem ostrości podczas dynamicznej gry

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitory z G-sync mają przewagę nad G-SYNC Compatible szczególnie przydatną na monitorach 120hz+. A jest nią variable overdrive. Polecam poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitory z G-sync mają przewagę nad G-SYNC Compatible szczególnie przydatną na monitorach 120hz+. A jest nią variable overdrive. Polecam poczytać.

To w takim razie według Ciebie lepiej kupić najtańszego g-synca TN czy dobrego IPS z g-sync compatible?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...