Skocz do zawartości
Roza Koku

Laptop za ok. 3000 zł (Nie do gier)

Rekomendowane odpowiedzi

1) Budżet: Ok. 3000 zł

 

2) Stan: Nowy

 

3) Matryca: Skłaniam się ku 15,6 cala, zależy mi na dobrej jakości obrazu aby dobrze się oglądało filmy/seriale.

 

4) Zastosowanie: Nie gry (nie zależy mi na mocnych układach dedykowanych). Praca biurowa, przeglądanie internetu, zadania multimedialne.

 

5) Miejsce użytkowania: Głównie dom/uczelnia raczej wewnątrz, rzadko w plenerze.

 

6) Wymagania specjalne: fajnie jakby był dobrze wykonany, matryca dobrej jakości.

 

7) Osobiste preferencję: Chyba najbardziej zależy mi na mocy obliczeniowej, żeby laptop działał szybko bez zwalniania. Żeby był po prostu szybki z "zapasem mocy możliwie na lata".

 

8) System operacyjny: Jestem otwarty

 

9) Własna propozycja: https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-x512-i5-8gb-256ssd-mx250-w10.bhtml

 

Będzie to laptop multimedialny, zależy mi na mocnym procesorze (I guess) kosztem dedykowanych wydajnych układów graficznych. Wydaję mi się że wystarczy mi karta zintegrowana lub jakaś podstawowa dedykowana pokroju Gefroce mx150

 

Ps. Czy w 2019 roku dalej warto rozważać zakup Macbooka air 13' poprzedniej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobrej cenie i ala MacBook masz:

Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 FHD IPS za 2799zł

Dobrze wykonany laptop z matową matrycą FHD IPS, aluminiową obudową i podświetlaną klawiaturą . Jest tu 4-ro rdzeniowy procesor i 256GB dysk SSD. Acer ma (względem w/w Asus ) większy akumulator, dzięki czemu powinien dłużej działać na zasilaniu z baterii.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Czy w 2019 roku dalej warto rozważać zakup Macbooka air 13' poprzedniej generacji.

 

Moim zdaniem zdecydowanie nie. Wypowiadałem się obszernie na ten temat nawet dzisiaj w tym miejscu.

 

Dostałeś bardzo fajną propozycję wyżej, Swift to świetnie wykonany ale i wyceniony laptop. Uważam jednak że skoro budżet pozwala a laptop ma być na lata powinieneś zakupić wersję z większym, 480 GB dyskiem SSD:

Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/480/Win10 MX150 FHD IPS - 2999 zł

16 GB to zbędna rzecz przy "normalnym" użytkowaniu więc tutaj pozostałbym przy 8, zawsze można to zmienić w przyszłości (ale potrzeba ta moim zdaniem bardzo długo nie wystąpi).

 

Skoro brałeś pod uwagę 13 calowego maca, to pozwolę sobie umieścić tutaj chyba najlepiej wycenioną propozycję 14 calowego laptopa ostatnimi czasy:

Acer Swift 3 R5-3500U/8GB/512/Win10 - 2599 zł

Idealna dla Ciebie ponieważ grafika zintegrowana jest o wydajności MX130 więc nie dopłacasz za nią niepotrzebnie. Waga to tylko 1,4 kg, laptop tak jak wcześniejsze wykonany jest z aluminium. Moim zdaniem naprawdę świetna propozycja nie nadwyrężająca budżetu ;)

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/512/Win10 MX250 Srebrny - 2999zł

Acer Aspire ma matrycę IPS FullHD z dobrymi kolorami, które nie męczą oka. Kultura pracy laptopa stoi na wysokim poziomie. Laptop ma szybki dysk SSD 512GB z postawionym systemem operacyjnym Windows 10.

 

MSI PS42 i5-8265U/8GB/128 - 2999zł

Z mniejszych 14-stek polecam model MSI PS42. Matryca 14" IPS ma rewelacyjne kolory a samo wykonanie to półka na równi z laptopami takimi jak MacBook, czy ZenBook. Dysk SSD można wymienić na większy a model laptopa z dużą stratą na wartości.

 

1) Budżet: Ok. 3000 zł

Ps. Czy w 2019 roku dalej warto rozważać zakup Macbooka air 13' poprzedniej generacji.

PS42 to prawdziwy kiler dla Maków i innych laptopów o podobnych parametrach.

 

Coś ktoś z forum wspominał, że system jest za darmo na stronie mikrosoftu.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze propozycję, te acery wyglądają interesującą zarówno swift jak i aspire, ale zastanawiam się czy te procesory i5-8250u/Razen 5 3500u (dość leciwe już) nie będą za słabe. Z tego co się orientowałem to ten procesor w aspire jest całkiem niezły (i5-8265u). Ja mam dla was jeszcze swoją propozycję Asus Vivobook z i7, również z dyskiem SSD na PCIe. Moglibyście się podzielić swoją opinią na jego temat? ;)

 

https://www.x-kom.pl/p/474993-notebook-laptop-156-asus-vivobook-s530fn-i7-8565u-8gb-256-win10.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy te procesory i5-8250u/Razen 5 3500u (dość leciwe już) nie będą za słabe.

 

Leciwe ? Ryzen dopiero co wyszedł a i5-8250U nadal jest najwydajniejszym niskonapięciowym procesorem jaki możesz teraz dostać. Różnica między i5-8250U a jego odświeżoną wersją i5-8265U jest niemalże niezauważalna.

 

Ja mam dla was jeszcze swoją propozycję Asus Vivobook z i7, również z dyskiem SSD na PCIe. Moglibyście się podzielić swoją opinią na jego temat? ;)

 

https://www.x-kom.pl/p/474993-notebook-laptop-156-asus-vivobook-s530fn-i7-8565u-8gb-256-win10.html

 

Dopłacasz do literki w nazwie. I7 niskonapięciowy nie różni się niczym w porównaniu do i5.

 

Żeby nie być gołosłownym masz porównanie wszystkich trzech - nie jesteś w stanie zauważyć różnicy w żadnym z nich. Za mocno wierzysz w reklamy.

i5-8250U vs i5-8265U vs i7-8565U

A tutaj porównanie z Ryzenem bo nie można porównać 4 na raz: Link

 

Ps. Do zastosowań o których piszesz wystarczyłby nawet dwurdzeniowy i3 sprzed 5 lat.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, moje przeoczenie myślałem o ryzen 5 2500u. Czyli mówiąc pokrótce nie warto dopłacać do niskonapięciowych i7 i lepiej skupić się na i5 8250u/8265u. Ten Swift 15 calowy który mi poleciłeś wygląda spoko, tylko szkoda że dysk nie jest na PCIe. Znasz może jeszcze jakieś inne laptopy 15 calowe godne polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że dysk nie jest na PCIe.

 

Kolejny mit do obalenia. PCIe a SSD SATA/m2 nie ma absolutnie żadnej różnicy w zdecydowanej większości zastosowań. O ile nie zajmujesz się np. edycją video (a nie zajmujesz), to nie ma to żadnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj nie popadajmy w skrajność. Idąc tym tokiem rozumowania to powinniśmy wciąż korzystać z HDD, bo przecież co z różnica czy poczekasz 10 sekund czy minutę na transfer jakiegoś pliku. Jednak dyski na PCIe są znacznie szybsze i na pewno będą się lepiej starzeć niż również ale nie aż tak szybkie dyski na port M2. Różnica będzie zauważalna choćby przy takiej banalnej czynności jak transfer plików.

 

Ale odbiegliśmy trochę od tematu XD

Edytowane przez Roza Koku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj nie popadajmy w skrajność. Idąc tym tokiem rozumowania to powinniśmy wciąż korzystać z HDD, bo przecież co z różnica czy poczekasz 10 sekund czy minutę na transfer jakiegoś pliku. Jednak dyski na PCIe są znacznie szybsze i na pewno będą się lepiej starzeć niż również ale nie aż tak szybkie dyski na port M2. Różnica będzie zauważalna choćby przy takiej banalnej czynności jak transfer plików.

 

Ale odbiegliśmy trochę od tematu XD

 

Nie masz racji zupełnie. Różnica miedzy SSD a HDD polega nie tylko na prędkości odczytu ale na nieporównywalnie niższym czasie dostępu do plików. Tej różnicy już nie ma miedzy zwykłym SSD a Nvme dlatego przy normalnym użytkowaniu nie zauważysz żadnej różnicy. Kopiowanie plików ? A skąd i na co zamierzasz je kopiować ? Przecież nie podepniesz do laptopa nic co bedzie szybsze od zwykłego dysku SSD więc nawet ta opcja ci nie zostaje.

 

Nie zmuszam cie do niczego ale skoro jesteś taki mądry to po co w ogóle pytasz skoro i tak wiesz lepiej. Dla mnie bezsensem jest odrzucanie propozycji tylko ze względu na wciśnięty ci kit przez producentów. Osiągnęli swój cel bo wierzysz w to że czegoś potrzebujesz i jeszcze tego bronisz.

 

Edit: Wracając do tematu - twoja propozycja to laptop bez matrycy IPS czyli TN - matryca zmieniająca kolory w zależności od kąta patrzenia. Ostatnie co chcesz mieć przy oglądaniu filmów a sam pisałeś że matryca jest dla Ciebie najważniejsza...

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus z serii VivoBook 15. Wąskie ramki, ekrany Matowe LED FHD, Intel i5-8gen, 8GB Ram, dysk SDD na M2 480GB. Ofert jest trochę, zależy jaki dysk i ilość ramu. Cena ok 3tys, zależna od konfiguracji. :)

Edytowane przez marcin19883

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 3k masz jeszcze tak jak wyżej napisano :

ASUS VivoBook S530FA i5-8265U/8GB/480/Win10 za 2899zł

Z dyskiem SSD na PCIe, i tym nowszym procesorem i5-8265U. Poza tym standardowo- matryca IPS, 8GB ramu, system operacyjny i podświetlana klawiatura.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja propozycja to laptop bez matrycy IPS czyli TN - matryca zmieniająca kolory w zależności od kąta patrzenia. Ostatnie co chcesz mieć przy oglądaniu filmów a sam pisałeś że matryca jest dla Ciebie najważniejsza...

 

Z tego co mi się wydaję to ten Asus Vivobook ma matryce IPS ale nie chce się już wychylać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaję to ten Asus Vivobook ma matryce IPS ale nie chce się już wychylać :D

 

Tak, oczywiście. Odnosiłem się do tej propozycji z marketu, za dużo kart na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za wskazówki i porady. Powiedzmy że ograniczyłem wybór do 3 laptopów poleconych mi przez was tzn. Acer Swift 3, Acer Aspire 5 i Asus Vivobook. Pomijając już specyfikację która jest zbliżona, do tego można ją spersonalizować do własnych potrzeb. Moje pytanie brzmi, która z tych konstrukcji według was jest najlepsza i godna polecenia? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wybrać sam, wszyscy tutaj lecimy na reflinkach więc każdy będzie namawiał na to co zreflinkował :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słusznie zauważyłeś specyfikacja tych laptopów jest praktycznie identyczna więc i wydajność będzie na takim samym poziomie. Jeżeli chodzi o wygląd to na tym tle wyróżnia się Swift 3, który ramki wokół ekranu ma w kolorze obudowy. Uważam też, że konstrukcja Swifta 3 jest najbardziej solidna, choć wszystkie wymienione laptopy mają teoretycznie aluminiowe obudowy. Z drugiej strony Swift 5 to praktycznie taki sam model, z nieco innym wyglądem. Asus, no cóż jest porównywalny z w/w laptopami. Którego byś nie wybrał powinieneś być zadowolony, może niech zdecyduje wygląd.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym sprzęcie, zwrócił moją uwagę bo wygląda praktycznie jak większy brat Swifta 3. Tylko pytanie czy warto? :D

 

Aspire 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej udany model. Tyle że dopłacasz sporo za to że to najnowszy, świeżo wypuszczony model, w tej samej cenie możesz mieć model z i5-8265U za to z 16 GB RAM. Zwróć uwagę że nowa wersja ma tylko 1 slot na RAM i do tego jest nieco wolniejszy. nie uzyskasz więc Dual Channel co może odbić się na wydajności ( ale to raczej w grach).

 

Tak czy inaczej uważam że wersja starsza ale z 16 GB RAM jest bardziej opłacalna:

Acer Aspire 5 i5-8265U/16GB/512/Win10 MX250 Srebrny - 3199 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację, z tego co się zorientowałem to te procesory są niemal bliźniacze. Chyba największa zmiana względem poprzedniej wersji aspire'a zaszła w stylistyce laptopa, co prawda cieszy to oko i wygląda bardzo podobne do Swifta, ale nie jest to zmiana warta tej dopłaty(chyba). Czy masz może wiedzę na temat pracy na baterii i jakości matryc (zakładam że są prawie identyczne, ale może się mylę) w tych 2 lapkach?

 

Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/512/Win10 MX250 Srebrny 2999 zł

 

Acer Swift 3 i5-8265U/8GB/512/Win10 MX250 Srebrny 2899 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test Aspire 15,6: Link

 

Test Swifta 14,1: Link

 

Wychodzi że 14 calowy Swift na o wiele lepszą matrycę niż Aspire 15 calowy

 

Pamiętaj tez o propozycji z mojego wcześniejszego postu gdzie 14 calowy Swift z Ryzenem kosztuje jednak tylko 2599 zł

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna różnica pomiędzy Siwftem, a nowym Aspire 5.W nowym można zamontować dodatkowy dysk SSD na SATA, w poprzednim Aspire, czy też w Swifcie nie ma takiej możliwości.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj niby wychodzi że ta i5 10 generacji jest sporo szybsza od i5 8 generacji, ale czy warto wierzyć tym liczbą do końca (może to tylko cyferki wygenerowane przez jakiegoś bota). Jestem ciekawy jak te wyniki z benchmarków przekładają się na prawdziwe życie i późniejsze korzystanie z komputera. Plus szkoda że nie ma jeszcze recenzji tego nowego aspire'a, a najlepiej rzetelnego zestawienia go z tym Swiftem.

 

Intel i5-10210u vs Intel i5-8265u

Edytowane przez Roza Koku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj niby wychodzi że ta i5 10 generacji jest sporo szybsza od i5 8 generacji, ale czy warto wierzyć tym liczbą do końca (może to tylko cyferki wygenerowane przez jakiegoś bota). Jestem ciekawy jak te wyniki z benchmarków przekładają się na prawdziwe życie i późniejsze korzystanie z komputera. Plus szkoda że nie ma jeszcze recenzji tego nowego aspire'a, a najlepiej rzetelnego zestawienia go z tym Swiftem.

 

Intel i5-10210u vs Intel i5-8265u

 

 

Tutaj masz porównanie Link bo wrzuciłeś tylko jeden procesor w swoim linku. Proponuję żebyś dał znać z jakiego aktualnie procesora korzystasz żeby te wyniki można było odnieść do rzeczywistości jaką znasz.

 

Co do samych wyników biorą się one z przeprowadzonych testów przez użytkowników passmarka, w przypadku nowego i5 jest napisane że bazujątylko na 4 testach także wyniki te mogą być troszkę zakłamane bo próbka jest bardzo mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upsi :/ W swoim składaku mam i5-4590, RAM DDR3 2x4GB 1600mhz, karta to tam nieważne, do tego wszystko siedzi na twardzielu. :mad:. Mam świadomość że będzie przeskok na plus (no może nie w stresie), pozostaje tylko wielkość tego przeskoku. No wiadomo SSD zrobi całą robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...