Skocz do zawartości
olzajatoja

Komputer nie uruchamia się po uśpieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem, że komputer śmigał bez zarzutów, dopóki nie został uśpiony. Wracam komputer nie reaguje nic.

Po podłaczaniu kabla zasilania, co jakis czas przy wciśnięciu przycisku start, Wentylatory od chłodzenia/chłodzenia procesora rusza się 2/5 obrotu i gasną, i tyle rekacji ..:/ Zasilacz był sprawdzany pod innym komputerem i jest sprawny. Czy może być to wina płyty głownej ?

 

Podzespoły Komputera:

Płyta głowna Gigabyte GA-A320M-S2H UATX AM4 RYZEN

Procesor AMD Ryzen 3 2200G 4x3.7GHz AM4

Chłodzenie Procesora AMD Wraith Stealth

Pamięc RAM DDR4 8GB(2x4GB) GoodRam IRDM DDR4 2400MHz CL15

Karta Graficzna AMD VEGA 8

Zasilacz be quite! System Power B8 450W (BN258)

Z Góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może :E

 

Spróbuj go odpalić na jednej z kości ram, a potem na drugiej. możesz tez ewentualnie zrestartować BIOS, najlepiej zworką.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem po ponownej instalacji Windy...komp nie budzi się po uśpieniu...odpala się wentyle chodzą...ale brak obrazu...świeci się czerwona dioda sugerująca błąd CPU(MSI b350 TOMAHAWK),po resecie komp się normalnie odpala

 

Wcześniej miałem INTELA i nie postawiłem sytemu na nowo bo mi się zwyczajnie nie chciało tylko wgrałem stery i śmigało...dziś przy niedzieli był format

 

OFC. części sprawne

 

Czegoś takiego jeszcze nie miałem na Win 10

 

Ostatecznie może być to problem Windowsa(kompilacji Wersja systemu operacyjnego 10.0.17134.254 (Win10 RS4 Insider Preview) bo próbowałem wszystkich sposoby z neta ale nie dały efektu

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem nadal występuje nawet po przeinstalowaniu sytemu,dodatkowo instalowałem Win 10 HOME,sterowniki ze strony MSI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez vhp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powróciłem do domyślnych ustawień biosu ...problemem okazały się profile OC...ustawiłem na nowo testując i teraz jest wszystko ok. ;)

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w tamtym temacie napisałem autorowi by zresetował ustawienia BIOSu Tak, reset BIOSu czesto pomaga :E:lol2: Co do monitora, włączyłem na chwile grę w 1080p ze skalowaniem przez kartę a potem przez monitor i mam wrażenie ze przez monitor faktycznie jest lepiej, ale trudno powiedzieć po kilku minutowej zabawie i gdy nie ma porównania obraz obok obrazu na 2 monitorach dwóch ustawień. W weekend się pobawię dłużej. Poza tym to niby się ciesze ze przysłali nowy, bo jakby nie było 800 w kieszeni, ale z drugiej strony byłem już nastawiony na coś z HDR ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...