Skocz do zawartości
Mateo23

Płyta do i7 8700k

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić płytę z chipsetem z390 dla i7 8700k bo 9700k rozczarował mnie brakiem ht i do tego jest droższy, prosiłbym o jakieś propozycję płyt do max 1000 zł, może być tańsza oczywiście.

Rzeczy, na jakie zwracam uwagę to niska awaryjność, bezproblemowa praca z dyskami m2 i biosem, dobre audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę aorus pro bez wifi brałem pod uwagę, razem z msi tomahawk, pro carbon i asusem Z390-F GAMING.

Aorus wychodzi najtaniej, ale jak to wygląda w kwesti współpracy z dyskami m2 i awaryjności w tych płytach aorus/msi/asus?

osobiści najbardziej podoba mi się chyba z390 pro carbon od msi choć aorus pro też dobra opcja tylko na amazonie ma gorsze opinie - awaryjność

Edytowane przez Mateo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta seria Gigabyte na Z390 ma najlepsze sekcje zasilania ze wszystkich mobasów na Z390. Na GN (link: "

) masz porównanie i omówienie tego zagadnienia. Złożyłem w grudniu zeszłego roku 6 zestawów na tych płytach (Elite i Master) pod 8700K i 9900K i nie ma z nimi najmniejszego problemu. Oczywiście wszystko na dyskach M.2. Generalnie fajne radiatory na nie dają (tak na marginesie, mała rzecz a cieszy).

 

Edit: Mi średnio leży podświetlenie led w tych mobo, ale to można oczywiście wyłączyć.

Edytowane przez Crypt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak aorus pro będzie lepszy od takiego msi pro carbon, nawet nie biorąc pod uwagę przegrzewania vrm? Z tego, co widziałem oba modele radzą sobie nawet z i9 po oc, aorus troche chłodniejszy, ale w msi też na akceptowalnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aorus moim zdaniem jest bezkonkurencyjny. I nie ma znaczenia, która wersje weźmiesz, bo wszystkie mają dokładnie takie same vrm. Różnica w dodatkach tak na dobra sprawę. Jak nie potrzebujesz dodatkowych ficzerow, to weź wersję Elite i będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...