Skocz do zawartości
Milosz902

Monitor 24 cale - moje propozycje i pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Rozglądam się za dodatkowym monitorem do laptopa. Niby dodatkowym, ale jak już go będę miał to raczej stanie się tym głównym. Wielkość jaką potrzebuje to 24 cale, a kwota do 850 zł. I o ile nie wypowiem się na temat ekranu w laptopie to do tej pory w komputerze stacjonarnym używałem BenQ GW2760S i wszystko mi w nim pasowało. Monitora potrzebuję w 60Hz, 1080p ze względu na moc laptopa i brak perspektywy w najbliższym czasie wymiany na nowy hardware.Przeznaczenie monitora to głównie internet, gry rpg, mmorpg i czasami jakiś shooter w singlu najczęściej. Zrobiłem już pewien research i wytypowałem kilka monitorów.

Oto one:

1. https://iiyama-sklep.pl/377-291-monitory-dla-grafika-i-fotografa-xub2492hsu-b1-ultraslim-ips-flickerfree-bluelightreducer-4948570115112.html - do końca wrześnie jest kupon 100 zł taniej

2. https://www.x-kom.pl/p/440008-monitor-led-24-acer-nitro-vg240ybmiix-czarny.html

3. https://www.proshop.pl/Monitor/AOC-24-Monitor-24G2UBK-LED-monitor-Full-HD-1080p-24-Czarny-5-ms-AMD-FreeSync/2799669?utm_source=skapiec&utm_medium=cpc&utm_campaign=pricesite - no i tutaj to nowość 144Hz

Jeżeli chodzi o 3 monitor to zastanawia mnie podświetlenie WLED, czy w ogóle jako przeciętny użytkownik będę widział róźnicę? I chciałbym się zapytać o te 144 Hz. Czy jako, że sprzęt i tak nie wygeneruje tyle klatek, to czy będę mógł systemowo zablokować go na 60 Hz dopóki nie zmienię sprzętu? Będzie on działał wtedy jak zwykły monitor 60 Hz?

Chyba, że macie jeszcze jakieś swoje propozycje :)

Proszę o pomoc w wyborze.

Edytowane przez Milosz902

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował jakiegoś Philipsa - 246E9QJAB/00 lub 245E1S/00(tylko ten ma 1440p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

iiyamę sobie odpuść całkowicie. 2 lata temu kupiłem właśnie ten sam model - XUB2492HSU-B1. Cena była spora bo aż 849 zł, wtedy taka była cena rynkowa. Nie dość, że po roku producent obniżył cenę o 100 zł i byłem w plecy już na starcie, to później okazały się inne problemy. Byłem bardzo zawiedziony tym sprzętem dlaczego? Monitor jest przyzwoity do pracy i czytania, nie męczył aż tak wzroku (choć mój stary LCD 17" mniej męczył oczy) i dlatego go nie zwróciłem. Nie miałem wiedzy na temat monitorów i kupiłem go w ciemno, a testów brak. Okazało się, że monitor w ogóle nie nadaje się do grania, nawet w gry singlowe ze względu na okropny ghosting. Odradzam zakup tego sprzętu z całego serca. Po 2 latach sprzedałem go za pół ceny. Co do dwóch pozostałych ekranów to nie mam jakichkolwiek informacji na ich temat, więc nie doradzę. Czas reakcji matrycy (iiyamy) to w rzeczywistości pewnie ponad 8 ms grey to grey, a mój stary monitor 17" LCD, którego sprzedałem za 50 zł był o wiele szybszy. Mam nauczkę na przyszłość - nowe, nie znaczy, że lepsze.

 

P.S. Specjalnie zalogowałem się na forum, żeby napisać w tym temacie i ostrzec Ciebie przed zakupem tego szrotu. Zrobiłem nawet testy i okazało się, że monitor w programie Pixel Persistence Analyzer był o 30-40% wolniejszy od mojego starego, więc moje odczucia się sprawdziły (samochodzik przy tempie 4, już nie był czytelny).

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...