Skocz do zawartości
pawlik1005

Laptop do około +- 4000zł (do gier)

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję laptopa tak jak w temacie

Na jaką konfigurację mogę liczyć w tej kwocie

Budżet max:4500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 8300/9300 wystarczy do GTX1660TI, więc nie warto dokładać do szybszego CPU. GPU w Legionie jest około 20-30 procent wolniejsze od tego w Acerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/467142-notebook-laptop-15-6-lenovo-legion-y530-15-i5-16gb-480-1tb-win10-gtx1050ti.html

 

Mile widziany byłby również dysk HDD ale nie jest to wymóg. Jeszcze mam pytanie czy lepszy byłby procesor i7 i słabsza karta graficzna czy słabszy procesor a lepsza karta?

 

 

Jak laptop do gier to lepiej lepszą grafikę a słabszy procesor.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wolne Sata. Możesz sobie dołożyć SSD, są teraz bardzo tanie. Jeśli wolisz HDD to używa tego samego portu. 2TB są teraz bardzo opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wybrałeś? Mnie polecono Legiona za 5 tysięcy i się proboje zdecydować. Możesz zajrzeć do mojego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak na Waszym miejscu wybrałbym coś z matrycą 144hz lub 120. Dla mnie to już trochę nie porozumienie brać coś z matrycą 60hz, tym bardziej w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak na Waszym miejscu wybrałbym coś z matrycą 144hz lub 120. Dla mnie to już trochę nie porozumienie brać coś z matrycą 60hz, tym bardziej w tej cenie.

A ty co byś polecił ?

 

Co wybrałeś? Mnie polecono Legiona za 5 tysięcy i się proboje zdecydować. Możesz zajrzeć do mojego tematu.

Właśnie też się nie mogę zdecydować w moim przypadku ten Acer wydaje się spoko ale jeszcze muszę to przemyśleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównałem sobie wszystkie laptopy w sklepie, wolę sobie tym razem "wymacać" niż kupować coś w ciemno, popełniłem taki błąd z laptopem raz i nigdy więcej.

 

Legion - fajnie wygląda, ale matryca 60hz. Są wersje y540 z matrycami 144hz, ale nie w Polsce. A pytałem specjalnie kilka dni temu w X-Komie, czy planują wprowadzić, niestety nie.

 

MSI - Dla mnie to zawsze był wyznacznik gamingowych laptopów. Układ chłodzenia super, klawiatura również, obudowa się palcuje masakrycznie. Ale niestety matryca TN, dla jednych zaleta, dla innych nie. Tutaj pojawiają się matryca 120hz. Niestety nie można również wymienić pasty na ciekły metal, traci się z automatu gwarancję.

 

Asus - dla mnie niestety zepsuty potencjał.. wersja z ryzenem 5 + 1650, ale ryzen 7 + 1660 ti, niestety procesor za słaby jest do tej karty i występuje bottleneck.

 

HP Pavilion - niby spoko, ale przeraża mnie otwieranie i zamykanie klapy matrycy... Koszmarnie miękkie to wszystko. Aż strach miałem to ruszać w sklepie :D

 

Acer jakoś nie dla mnie. Oglądałem, ale jakoś mi nie podszedł. Może dlatego, że mam w domu już Acera.

U mnie wybór padł na HP Omen 15. Nie miałem wcześniej HPka, ale najbardziej mi się spodobał. Ma matryce 144hz, dla mnie idealnie. Dodatkowo załatwiłem sobie voucher i zmiescilem się w podobnym budżecie do Twojego. Tyle testów ile się naczytałem i na oglądałem, zarówno Polskich jak i zagranicznych w ciągu tygodnia to bym chyba rekord świata pobił. Przemyśl to dobrze, tym bardziej jak chcesz laptopa na jakiś czas, a nie wymienić za dwa lata. Dla mnie ważne jest to, że ma kartę 1660ti, a nie 1650 bo ta karta to nieporozumienie. Niby otrzymujesz też jakaś obsługę VIP jeżeli kupić serię Omen. Póki co nie żałuję, jestem zadowolony.

 

Https://www.x-kom.pl/p/513244-notebook-laptop-15-6-hp-omen-15-i5-9300h-8gb-512-gtx1660ti-144hz.html?partnerid=100617723&sm12=NQ==&ts=1569301851&token=96d3f8e2

Edytowane przez Xinum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównałem sobie wszystkie laptopy w sklepie, wolę sobie tym razem "wymacać" niż kupować coś w ciemno, popełniłem taki błąd z laptopem raz i nigdy więcej.

 

Legion - fajnie wygląda, ale matryca 60hz. Są wersje y540 z matrycami 144hz, ale nie w Polsce. A pytałem specjalnie kilka dni temu w X-Komie, czy planują wprowadzić, niestety nie.

 

MSI - Dla mnie to zawsze był wyznacznik gamingowych laptopów. Układ chłodzenia super, klawiatura również, obudowa się palcuje masakrycznie. Ale niestety matryca TN, dla jednych zaleta, dla innych nie. Tutaj pojawiają się matryca 120hz. Niestety nie można również wymienić pasty na ciekły metal, traci się z automatu gwarancję.

 

Asus - dla mnie niestety zepsuty potencjał.. wersja z ryzenem 5 + 1650, ale ryzen 7 + 1660 ti, niestety procesor za słaby jest do tej karty i występuje bottleneck.

 

HP Pavilion - niby spoko, ale przeraża mnie otwieranie i zamykanie klapy matrycy... Koszmarnie miękkie to wszystko. Aż strach miałem to ruszać w sklepie :D

 

Acer jakoś nie dla mnie. Oglądałem, ale jakoś mi nie podszedł. Może dlatego, że mam w domu już Acera.

U mnie wybór padł na HP Omen 15. Nie miałem wcześniej HPka, ale najbardziej mi się spodobał. Ma matryce 144hz, dla mnie idealnie. Dodatkowo załatwiłem sobie voucher i zmiescilem się w podobnym budżecie do Twojego. Tyle testów ile się naczytałem i na oglądałem, zarówno Polskich jak i zagranicznych w ciągu tygodnia to bym chyba rekord świata pobił. Przemyśl to dobrze, tym bardziej jak chcesz laptopa na jakiś czas, a nie wymienić za dwa lata. Dla mnie ważne jest to, że ma kartę 1660ti, a nie 1650 bo ta karta to nieporozumienie. Niby otrzymujesz też jakaś obsługę VIP jeżeli kupić serię Omen. Póki co nie żałuję, jestem zadowolony.

 

Https://www.x-kom.pl/p/513244-notebook-laptop-15-6-hp-omen-15-i5-9300h-8gb-512-gtx1660ti-144hz.html?partnerid=100617723&sm12=NQ==&ts=1569301851&token=96d3f8e2

A ten jak by wypadł?

 

https://www.x-kom.pl/p/510537-notebook-laptop-15-6-asus-tuf-gaming-fx505ge-i5-8300h-16gb-256-1tb-win10.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co człowiek to inna opinia. Ja kupuję laptopa od dobrych 3 miesięcy bo a to karta nie ta, a to procesor, a to klawisze się zużywają, a to matryca nie ta. Zgłupieć można na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No jest to laptop z starszą generacją procesora, jak i karty graficznej.

Widzisz... tutaj masz już z nowszą generacją, dodatkowo matryca 144hz https://www.x-kom.pl/p/513163-notebook-laptop-15-6-hp-pavilion-gaming-i5-9300h-8gb-256-gtx1660ti-144hz.html załatwisz sobie Voucher na 650 zł i wydaje mi się, że to najlepsza opcja szukając czegoś do 4 tys. Różnica pomiędzy 1660ti, a 1660ti max-q to jakieś 10%. Jakbym miał wybrać do 4 tys, bralbym jednak tego.

 

Co człowiek to inna opinia. Ja kupuję laptopa od dobrych 3 miesięcy bo a to karta nie ta, a to procesor, a to klawisze się zużywają, a to matryca nie ta. Zgłupieć można na tym forum.

Zgadza się. Jednakże, raz już wtopiłem z laptopem i się nauczyłem. Tym razem poświęciłem dużo czasu na czytanie, oglądanie i przede wszystkim zobaczenie na żywo przed zakupem. A zakupiłem przez Internet, dlaczego? Bo irytują mnie sprzedawcy, którzy na siłę chcą mi wcisnąć jakiś shit. Dodatkowo mam 14 dni na zwrot.

Edytowane przez Xinum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie nie wart swojej ceny. To już zależy od Ciebie czy stawiasz na design, czy komponenty w środku. Przede wszystkim zobacz sobie na żywo jak wyglądają te laptopy, "pomacaj" i wybierz coś z podanych tutaj w temacie laptopów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co człowiek to inna opinia. Ja kupuję laptopa od dobrych 3 miesięcy bo a to karta nie ta, a to procesor, a to klawisze się zużywają, a to matryca nie ta. Zgłupieć można na tym forum.

 

Znam Twój ból, sam musiałem dokonać podobnego wyboru. Dlatego nigdy nie przekonam się do laptopów(na których można pograć), no ale niestety tryb życia ode mnie tego wymaga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie w b.dobrej cenie masz:

Acer Nitro 5 i5-9300H/8GB/512/Win10 GTX1660Ti IPS za 4399zł

Z bardzo dobrą kartą graficzną w postaci GTX'a 1660Ti, w cenie jest też system operacyjny i pojemny SSD. Nie ma co prawda 16GB pamięci, ale ze względu na wolny slot możesz ją w każdej chwili rozbudować.Chyba, że chcesz od razu wersję z 16GB: Acer Nitro 5 i5-9300H/16GB/512/Win10 GTX1660Ti IPS za 4599zł lub w tej samej cenie z 8GB i dodatkowym HDD:Acer Nitro 5 i5-9300H/8GB/512+1TB/Win10 GTX1660Ti IPS za 4599zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem właśnie tą serie Nitro w sklepie i wydaję się być dobrym laptopem z zewnątrz, więc chyba mój wybór padnie na niego aczkolwiek też HP Pavilion gaming i Omen też mi się spodobały. Legiony mnie jakoś nie zachwyciły jeszcze MSI G przykuły moją uwagę ale w dalszym ciągu bardziej przemawia do mnie HP i Acer. Ktoś może się wypowiedzieć cokolwiek na temat tych dwóch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem właśnie tą serie Nitro w sklepie i wydaję się być dobrym laptopem z zewnątrz, więc chyba mój wybór padnie na niego aczkolwiek też HP Pavilion gaming i Omen też mi się spodobały. Legiony mnie jakoś nie zachwyciły jeszcze MSI G przykuły moją uwagę ale w dalszym ciągu bardziej przemawia do mnie HP i Acer. Ktoś może się wypowiedzieć cokolwiek na temat tych dwóch?

 

Jak dla mnie Omen porażka. Test sprzed kilku dni Test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...