Skocz do zawartości
Gość rorus1991

WINDOWS & FPS [ POD ZESTAW ]

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rorus1991

Witam, tworzę ten temat bo dzięki pomocy Państwa z forum udało się złożyć komputerek:

 

~ Procesor: Procesor AMD Ryzen 7 3700X, 3.6GHz, 32MB, BOX (100-100000071BOX) <- 1499zł

~ Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 2080 SUPER GAMING OC 8GB GDDR6 (GV-N208SGAMING OC-8GC) <- 3400 zl

~ Płyta główna: Gigabyte X570 AORUS PRO <- 1145 zł

~ Pamięc RAM: HyperX Predator RGB, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (HX432C16PB3AK2/16 ) <- 449 zł

~ Zasilacz: Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 650W (SSR-650FX) <- 420 zł

~ Dysk SSD: Kingston KC2000 500GB M.2 PCIe NVMe (SKC2000M8/500G) <- 397 zł

~ Chłodzenie: CPU be quiet! Dark Rock 4 PRO BK022 (BK022) <- 324 zł

~ Obudowa: Obudowa be quiet! Dark Base 700 (BGW23) <- 666,65 zł

+ AKTUALIZACJA BIOSU 25 zł

+ MONTAŻ 79 zł

 

CENA : 8403,65 zł

 

 

I teraz mam takie pytanka:

 

1) Jakiego windowsa brać żeby to był naprawdę dobry, szybko działający system ( na starym pc windows 8.1 chodzi wyśmienicie )

 

2) Jaki dobry antywirus, który nie zamuli mi tego kompa?

 

3) Czy na sprzęcie wymienionym wyżej będę mógł prowadzić streama 1080/60fps?

 

4) Czy podczas streamowania 1080/60 fps będę mógł liczyć na stałe 300 fps w CS GO?

 

Dziękuję bardzo i czekam za odpowiedziami, pozdrawiam Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tworzę ten temat bo dzięki pomocy Państwa z forum udało się złożyć komputerek:

 

~ Procesor: Procesor AMD Ryzen 7 3700X, 3.6GHz, 32MB, BOX (100-100000071BOX) <- 1499zł

~ Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 2080 SUPER GAMING OC 8GB GDDR6 (GV-N208SGAMING OC-8GC) <- 3400 zl

~ Płyta główna: Gigabyte X570 AORUS PRO <- 1145 zł

~ Pamięc RAM: HyperX Predator RGB, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (HX432C16PB3AK2/16 ) <- 449 zł

~ Zasilacz: Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 650W (SSR-650FX) <- 420 zł

~ Dysk SSD: Kingston KC2000 500GB M.2 PCIe NVMe (SKC2000M8/500G) <- 397 zł

~ Chłodzenie: CPU be quiet! Dark Rock 4 PRO BK022 (BK022) <- 324 zł

~ Obudowa: Obudowa be quiet! Dark Base 700 (BGW23) <- 666,65 zł

+ AKTUALIZACJA BIOSU 25 zł

+ MONTAŻ 79 zł

 

CENA : 8403,65 zł

 

 

I teraz mam takie pytanka:

 

1) Jakiego windowsa brać żeby to był naprawdę dobry, szybko działający system ( na starym pc windows 8.1 chodzi wyśmienicie )

 

2) Jaki dobry antywirus, który nie zamuli mi tego kompa?

 

3) Czy na sprzęcie wymienionym wyżej będę mógł prowadzić streama 1080/60fps?

 

4) Czy podczas streamowania 1080/60 fps będę mógł liczyć na stałe 300 fps w CS GO?

 

Dziękuję bardzo i czekam za odpowiedziami, pozdrawiam Was.

1- Windows 10 64 bit Home wystarczy

2- wbudowany Windows defender wystarczy najlepszy antywirus i nie zamula systemu

3-spokojnie

4- procek da rade i karta tez powinno być te 300 fps

 

Ps.

sprzęt bardzo dobry do wszystkiego, będzie służył parę lat

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rorus1991

1- Windows 10 64 bit Home wystarczy

2- wbudowany Windows defender wystarczy najlepszy antywirus i nie zamula systemu

3-spokojnie

4- procek da rade i karta tez powinno być te 300 fps

 

Ps.

sprzęt bardzo dobry do wszystkiego, będzie służył parę lat

Cześć dzięki, a powiedz mi jeśli odnieść się do pierwszego punktu to gdyby wyeliminować słowo wystarczy to jest jakiś lepszy windows? Jakby cena nie gra roli, a słyszy się wiele na forum, że z tym czy z tym windowsem takie wielkie problemy. Po prostu chciałbym poznać takiego TOP1 windowsa pod gierki i ogólnie. ;P

 

Co do " ps. " to dziękuję bardzo, nie złożyłbym tego gdyby nie pomoc tutejszych forumowiczów, kotów komputerowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do antywirusa, zamulać nic nie będzie. To nie te czasy. Sam bym wziął jakieś proste narzędzie, np. Avasta. Nie jest to konieczne, ale jest darmowe i specjalnie nie przeszkadza. Polecałbym też narzędzie typu comodo firewall, które pozwala dokładnie kontrolować to, co dzieje się w systemie, ale tu już trzeba trochę podłubać, więc to jest opcja dla chętnych.

 

Wszystkie systemy operacyjne działają dobrze i sprawnie. Komputer za 8500 to nie chiński telefon, żeby zamulał :] W10 Pro to zazwyczaj najlepsza opcja. Home wystarcza, ale MS ma zwyczaj w dziwny sposób kastrować wersje Home i czasami brakuje im prostych, podstawowych funkcji. Można nie zauważyć ich braku, a może się nieprzyjemnie zaskoczyć.

 

W zestawie nie podoba mi się tylko dysk SSD. Kingston to producent szrotu, który jedzie na rozpoznawalności marki, bo wszędzie swoje podzespoły wpycha. KC2000 jest już niby przyzwoitą opcją, ale postawiłbym albo na Corsair Force MP510, albo na ADATA SX8200 PRO i ten ostatni byłby moim pierwszym wyborem.

 

PS.

Brednie o wielkich problemach z różnymi windowsami to ględzenie na poziomie januszów dyskutujących o tym, ile warty jest fiat, albo co będziesz miał, kiedy kupisz BMW. Jak jakieś oprogramowanie działa na miliardzie totalnie różnych urządzeń, to problemy po aktualizacji na połowie promila z nich są nie do uniknięcia. Nie przejmuj się tym.

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rorus1991

Co do antywirusa, zamulać nic nie będzie. To nie te czasy. Sam bym wziął jakieś proste narzędzie, np. Avasta. Nie jest to konieczne, ale jest darmowe i specjalnie nie przeszkadza. Polecałbym też narzędzie typu comodo firewall, które pozwala dokładnie kontrolować to, co dzieje się w systemie, ale tu już trzeba trochę podłubać, więc to jest opcja dla chętnych.

 

Wszystkie systemy operacyjne działają dobrze i sprawnie. Komputer za 8500 to nie chiński telefon, żeby zamulał :] W10 Pro to zazwyczaj najlepsza opcja. Home wystarcza, ale MS ma zwyczaj w dziwny sposób kastrować wersje Home i czasami brakuje im prostych, podstawowych funkcji. Można nie zauważyć ich braku, a może się nieprzyjemnie zaskoczyć.

 

W zestawie nie podoba mi się tylko dysk SSD. Kingston to producent szrotu, który jedzie na rozpoznawalności marki, bo wszędzie swoje podzespoły wpycha. KC2000 jest już niby przyzwoitą opcją, ale postawiłbym albo na Corsair Force MP510, albo na ADATA SX8200 PRO i ten ostatni byłby moim pierwszym wyborem.

 

PS.

Brednie o wielkich problemach z różnymi windowsami to ględzenie na poziomie januszów dyskutujących o tym, ile warty jest fiat, albo co będziesz miał, kiedy kupisz BMW. Jak jakieś oprogramowanie działa na miliardzie totalnie różnych urządzeń, to problemy po aktualizacji na połowie promila z nich są nie do uniknięcia. Nie przejmuj się tym.

Dziękuję bardzo za opinię. Po prostu chcę być pewny, a patrząc na to co piszesz to chętnie chyba wezmę tego winka 10 pro cena w miarę ok jest, a do takiego sprzętu na przestrzeni kilku lat to nie wolno żałować bynajmniej ja mam takie zdanie.

 

Myślałem nad tym darmowym avastem, ale czy nie lepiej pomyśleć ( jeśli już decydować się na antywirus ) nad jakąś płatna wersja tylko to kolejny temat rzeka, który płatny antywirus jest dobry itp...

 

Ps. Co do dysku mordo to chyba już za późno haha bo zamówienie poszło, najwyżej jeśli coś będzie nie tak to go oddam, a jeśli naprawdę będzie padaczka to odejme sobie chleba, a kupię nowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamówienie jest w trakcie realizacji wystarczy że zadzwonisz to bez problemu powinni zmienić i wymień jak wyżej lub pny cs3030. Ja używam antywira nod32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rorus1991

Jeśli zamówienie jest w trakcie realizacji wystarczy że zadzwonisz to bez problemu powinni zmienić i wymień jak wyżej lub pny cs3030. Ja używam antywira nod32.

Powiedz mi jak chodzi ten Twój antywirek? Nie ma żadnych crashow ani nic takiego? Nie blokuje za przeproszeniem wszystkiego nawet i aplikacji systemowych lub wlasnych gier? Czytałem w jakimś artykule, że antywirusy potrafiły blokować ludziom np. CS itp. Jeśli jest to płatny, solidny antywirus to chyba nie powinni być owych problemów bynajmniej mam taką nadzieję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim sprzęcie nie zależnie jakbyś brał nie odczujesz jego działania. Mi przy starym kompie najbardziej zamulał gdy często w tle sprawdzane i pobierane były aktualizacje czy też automatyczne zaplanowanie skanowanie w tle. Można to wyłączyć i samemu sobie sprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...