Skocz do zawartości
Tadeus

Laptopy gamingowe a podróżowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto mógłby coś o tym opowiedzieć na podstawie własnych doświadczeń :) Jestem ciekaw czy laptopy, które nazywane są gamingowymi (czyt. dedykowane gpu, pełno-napięciowy procesor, obudowa z plastiku - ale mówimy o tych lżejszych komputerach i tańszych - zazwyczaj z i5-8300h i 1050/1050ti na pokładzie), znoszą próbę czasu i radzą sobie podczas podróżowania. A jak ktoś kiedyś transportował legiona y530, to już tym bardziej czekam na opinię. A odnośnie znoszenia próby czasu, to mówimy o okazjonalnym graniu w produkcje z przed kilku (najbardziej wymagająca to najprawdopodobniej będzie Euro Truck Simulator 2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie można transportować laptop 15,6". Polecił bym GF63, bo jest lekki i ma obudowę stylizowaną na szczotkowane aluminium, natomiast jest to laptop typu slim z klawiaturą na której klawisze strzałkowe są blisko siebie a w ETS2 ustawiam stetowanie pojazdami na prawą rękę i tutaj klawisze strzałek w większych odstępach ma Legion. Najtańszy z Windowsem w cenie jest Acer Nitro. Również ma wygodną klawiaturę a materiał użyty do wykonania obudowy jest dosyć solidny.

 

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/256 GTX1050 - 2999zł

Matowa matryca 15,6" IPS z cienkimi ramkami + wygodna klawiatura i fajne audio Harman Kardon to zalety tego modelu.

 

Acer Nitro 5 R5 2500U/8GB/256/Win10 FHD IPS - 2699zł

Alternatywnie taniej jest Acer Nitro z kartą graficzną RX560X, która ma zbliżoną wydajność do 1050-tki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/256 GTX1050 - 2999zł

Matowa matryca 15,6" IPS z cienkimi ramkami + wygodna klawiatura i fajne audio Harman Kardon to zalety tego modelu.

 

Właśnie myślę o tym legionie z linku, bo jest na gwarancji producenta (lenovo premium care). Martwię się tylko jak sobie poradzi podczas transportu w torbie. Dotykałem go w sklepie i sam się przekonałem, że trochę się ugina pod naciskiem, ale na praktycznie takim samym poziomie co choćby wspomniany Acer Nitro 5, tylko w konfiguracji takiej jak y530. Najbardziej mi zależy na żywotności laptopa, więc mogę zrezygnować z "niedzielnego" grania(z dedykowanej karty na rzecz solidniejszego wykonania), jeśli zapewni mi to bezawaryjność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie powinno być problemów z awaryjnością. Acer ma trochę inną konstrukcję. Część wyświetlacza kończy się na końcu dolnej części laptopa a w Legionie wcześniej. Rezygnując z niedzielnego grania, to mógłbyś celować w MSI PS42, albo Swift-a, czy MateBook-a, natomiast jeżeli Chcesz na laptopie również grać w gry, no to spokojnie stać Cię na laptop z GTX-em 1050, lub RX-em 560X a nawet na model z kartą 1650, która do ETS-a nie jest koniecznym wymogiem. Sam podróżowałem z 15-stką i nie było najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie powinno być problemów z awaryjnością. Acer ma trochę inną konstrukcję. Część wyświetlacza kończy się na końcu dolnej części laptopa a w Legionie wcześniej. Rezygnując z niedzielnego grania, to mógłbyś celować w MSI PS42, albo Swift-a, czy MateBook-a, natomiast jeżeli Chcesz na laptopie również grać w gry, no to spokojnie stać Cię na laptop z GTX-em 1050, lub RX-em 560X a nawet na model z kartą 1650, która do ETS-a nie jest koniecznym wymogiem. Sam podróżowałem z 15-stką i nie było najmniejszego problemu.

 

A to jakoś źle, że elektronika matrycy kończy się w innym miejscu? Raczej odpada każda propozycja z jednym slotem na ram. Nawet niech będzie jedna kość lutowana, ale żeby był wolny slot na drugą kość. Przeglądałem Swifta 3 i podobały mi się modele SF315, mają właśnie 2 złącza ddr4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to źle raczej nie. Takie są najnowsze trendy, więc śmiało możesz brać Legiona. Zobacz sobie laptop MSI GT76 Titan. Swift to nie jest laptop do gier typu ETS2. Tutaj na najwyższe ustawienia graficzne lepszy będzie Legion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to źle raczej nie. Takie są najnowsze trendy, więc śmiało możesz brać Legiona. Zobacz sobie laptop MSI GT76 Titan. Swift to nie jest laptop do gier typu ETS2. Tutaj na najwyższe ustawienia graficzne lepszy będzie Legion.

 

Niezła bestia, na quad channel można lecieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...