Skocz do zawartości
Im Sky

Laptop do gier za 7000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam laptopa do gier w budżecie do 7000 zł

 

Zastanawiam się między dwoma modelami, mianowicie:

 

Lenovo y740 z rtx2060 i procesorem i7-9750h

albo

dream machines rt2017 17pl17 z rtx2070 oraz i7-8750h

 

Zależy mi na tym aby laptop był dobrej jakości oraz posiadał dobre chłodzenie. Poczytałem recenzje i lenovo y740 jest bardzo dobry. Niestety nie wiem jak to jest z dreammachines czy są wytrzymałe oraz czy mają dobry układ chłodzący. I tutaj kieruje moje pytania do was:

 

1. Czy dreammachines to dobra marka oraz czy ten konkretny model będzie dobry? Czy moze lepiej wziąć lenovo z gorszą grafiką

2. Czy brak G-sync w przypadku dreammachines mocno wpłynie na jakość rozgrywki?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz DM to zamów z ich strony. Dołóż szlifowanie chłodzenia i lepszą pastę.

 

HP OMEN 15 i7-8750H/16GB/480+1TB/Win10 RTX2060 144Hz 6599 złotych

Ma w zasadzie taką samą wydajność co Y740. Ma za to pojemniejszy SSD i jest tańszy. Układ chłodzenia jest lepszy w Lenovo. HP ma mniejszą matrycę, nie wiem czy będzie Ci to przeszkadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie jak podałeś ze świetnym chłodzeniem możesz mieć Acera heliosa. Jego szczegółowy test (pokazujący m.in jak świetne temperatury osiąga ) możesz znaleźć pod tym linkiem

 

A sam laptop idealnie w budżecie znajdziesz tutaj:

Acer Helios 300 i7-9750/16GB/512 RTX2060 144Hz - 6999 zł

 

Pozwolę sobie zacytować część podsumowania tegoż bardzo obszernego testu:

 

Wydajność jest satysfakcjonująca, tym bardziej że Acerowi udało się wykrzesać maksimum możliwości z procesora Intel Core i7-9750H oraz karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 2060. Podzespoły skutecznie opierają się działaniu throttlingu, dzięki czemu kupując Heliosa 300 w nowej wersji mamy pewność, że sprzęt będzie pracował solidnie nawet pod maksymalnym obciążeniem. (...) Kultura pracy jest z kolei największą wadą, ponieważ sprzęt jest głośny bez znaczenia czy wybierzemy automatyczne czy maksymalne obroty wentylatorów. Zalet niż wad jest jednak zdecydowanie więcej i w ogólnym rachunku to najlepszy laptop z procesorem Core i7-9750H i kartą GeForce RTX 2060, który testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam bardzo za odpowiedzi panowie, chyba skuszę się na tego acera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...