Skocz do zawartości
Fizax

Monitor do Laptopa Gamingowego ! ważna kwestia !

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !!!

 

Mam laptopa niby gamingowego

 

LENOVO Legion Y520

 

Intel® Core i7-7700HQ CPU @ 2.80GHz (8 CPUs), ~2.8GHz

 

Memory: 8192MB RAM

 

Intel® HD Graphics 630 Display Memory: 4170 MB

 

NVIDIA GeForce GTX 1060 with Max-Q Design Dedicated Memory: 6052 MB

 

i jak w tytule szukam do niego monitora gamingowego bo raz ze jest to 15' a dwa matryca jest koszmarnie wolna jesli chodzi o odswieżanie (Hz) bo jest tylko 60hz.

 

oczywiscie laptop pracuje w rozdzielczosci FullHD i chodzi znakomicie tylko moje pytanie brzmi mianowicie, W LAPTOPIE JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE ZŁĄCZE HDMI i zastanawiam się

 

czy przy zakupie monitora przykladowo 24' który ma specyfikacje na poziomie 144hz czy nawet 244hz i po podłączeniu go poprzez złaczę HDMI czy to bedzie mialo sens i swoje właściwości

 

(np. https://pl-store.acer.com/predator-xb1-gaming-monitor-predator-xb271ha-czarny#specifications w danych technicznych na oficjalnym sklepie producenta podaje takie parametry:

Częstotliwość odświeżania:

24 Hz do 60 Hz - HDMI -------------> więcej nie pojdzie przez HDMI ??

30 Hz do 144 Hz - DisplayPort

 

 

Ponieważ z tego co słyszałem lepiej byłoby podłaczyć poprzez DisplayPort lecz tak jak napisalem wyzej nie posiadam takiego zlacza poniewaz mam tylko hdmi - wyjscie w laptopie do karty graficznej.

 

slyszalem o jakis przejsciowkach czy nawet kabli hdmi-displayport lecz caly czas zastanawia mnie fakt czy porpstu TO BEDZIE DZIŁAĆ JAK NALEŻY ??

 

p.s. nigdzie nie moge znalezc informacji odnosnie karty graficznej, komputer ---> czy w/w laptopem będę w stanie uzyskac takie odswiezanie monitora ??

bardzo proszę o pomoc i dziękuję z gory ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli laptop ma wyjście HDMI 2.0 to wyświetli, wystarczy kabel HDMI "High-Speed".

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...