Skocz do zawartości
PawelL1992

Wymiana elektroniki w dysku SAMSUNG HD502HJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że mój stary dysk twardy zrobił wysiadkę tzn. gdy podepnę go pod komputer na którym jest już zainstalowany system na innym dysku, uszkodzony hdd odrazu przy starcie systemu wywala bluescreen za każdym razem albo dzieje sie tak że gdy uruchomie komuter to uszkodzony dysk cyka dosyć głośno kilka razy i sie zatrzymuje. Z tego co czytałem w internecie powodem może być uszkodzona elektronika. I tu moje pytanie czy wystarczy kupić płytke od tego samego modelu czyli HD502HJ? czy muszą być spełnione inne warunki aby to wszystko ze sobą grało?. Chodzi mi głównie o odzyskanie zdjęć potem już ten dysk nie bedzie przeze mnie używany z góry dziękuję za pomoc Zdjęcia dysku i elektroniki

 

 

https://zapodaj.net/a8818fb576a20.jpg.html

 

https://zapodaj.net/39157c757ee22.jpg.html

 

https://zapodaj.net/df73c124a0e98.jpg.html

Edytowane przez PawelL1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak cyka to może być uszkodzenie mechaniczne

pobawił bym się zworkami ewentualnie wywalił zasilanie 3.3V jak posiadasz na zasilaczu, pierwszym priorytetem odczytać smart dysku bo jeśli są bad sectory zabawa może nie mieć sensu odpal sobie jakiegoś linuxa z usb i spróbuj zamontować dysk jako aktywny w partycjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak cyka to może być uszkodzenie mechaniczne

pobawił bym się zworkami ewentualnie wywalił zasilanie 3.3V jak posiadasz na zasilaczu, pierwszym priorytetem odczytać smart dysku bo jeśli są bad sectory zabawa może nie mieć sensu odpal sobie jakiegoś linuxa z usb i spróbuj zamontować dysk jako aktywny w partycjach

 

Niestety ale linux nie widzi uszkodzonego dysku :/

 

 

 

Niestety ale linux nie widzi uszkodzonego dysku :/

 

 

 

Wlozylem go do obudowy podlaczylem przez usb i linux teraz widzi dysk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś źle czytałeś, albo bzdury napisali. Cykanie prawie nigdy nie oznacza uszkodzeń elektroniki. Jak dysk startuje, klika i się zatrzymuje to ma problem z odczytem SA. Czyli uszkodzone głowice i/lub powierzchnia. Do specjalisty idź i nie uruchamiaj go już bo wydrapiesz swoje dane z powierzchni dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś źle czytałeś, albo bzdury napisali. Cykanie prawie nigdy nie oznacza uszkodzeń elektroniki. Jak dysk startuje, klika i się zatrzymuje to ma problem z odczytem SA. Czyli uszkodzone głowice i/lub powierzchnia. Do specjalisty idź i nie uruchamiaj go już bo wydrapiesz swoje dane z powierzchni dysku.

 

Raczej pisali bzdury :) Tak czy inaczej dysk działa właśnie zrzucam z niego zdjęcia o które mi najbardziej chodziło i już go nie uruchamiam. Dzięki za pomoc bo pewnie już bym zamiawiał nie potrzebnie elektronike i nic by z tego nie było a tak proszę :) Temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...