Skocz do zawartości
pawlo1992a1

Upgrade Pc - co wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój obecny config

I5 6600

Be quiet pure rock

Gigabyte H170

Kingston HyperX 2x8 Gb 2133mhz

Rtx 2070

Ssd 250gb

Ssd 500 gb

Be Quiet 600W 80+ Silver

Windows 10

Monitor 29" 2560x1080

 

Komputer służy w 90% do grania w gry singleplayer. W pierwszej kolejności planuję wymienić płytę i procesor. Mam w planach 3 opcje:

-9700k + gigabyte z390 aorus elite

-3700x + co do płyt pod amd nie znam się bo zawsze siedziałem na intelu

- czekać do 2020r na 10 generacje intela

 

Co wy byście mi doradzili. Resztę narazie chciałbym zostawić bez zmian o ile zasilacz da rady, nie planuje mocnego oc. Liczę się też z wymianą coolera cpu np jakiś dark rock 4. Kwota do przeznaczenia max 3000zł ale jakby dało rady taniej to jeszcze lepiej. Ile ewentualnie mógłbym wziąć za swój obecny procek i płytę? Czekam na wasze odpowiedzi, no i z góry za wszystkie dzięki bo szukam naprawdę konkretnych odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja nr 4 Zmiana i5 na i7 Byle dobrze i5 sprzedać i i7 tanio kupić :E Śpieszyć się nie musisz, wiec może się uda ;) I wtedy już spokojnie można czekać do nowych konsol i tego co pokaże rynek PC po ich premierze.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej opcji nie brałem pod uwagę ale dzięki za sugestię, napewno przemyśle?... ciekawi mnie co nowego pokaże intel. Może jakoś wytrzymam z i5 tych kilka miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miał lepszą płytę i pamięci to nie głupim pomysłem było by pójść w i7 6700/k, a tak to trochę bez sensu.

9700k + gigabyte z390 aorus elite + dark rok 4 pro to jest na dzień dzisiejszy 3k.

Osobiście szedłem po kosztach i kupiłem okazyjnie i7 8700k za 1000 zł i z370 za 350 zł no ale ja nie lubię przepłacać i nie boje się używek.

Jak nie lubisz przepłacać to na Twoim miejscu szedł bym w używki i5 9400f/8700/8700k + nie za droga płyta na z370/90 + OC obecnego ramu i masz fajny zestaw do rtx 2070, za połowe tego co możesz wydać, sprzęt jest jeszcze świeży więc nie problem znaleść z ~ 2 letnia gwarancją w dużym sklepie.

Zasilacz da rade niezależnie co wybierzesz.

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się boje używek no ale z drugiej strony taki 8700k nie był by najgłupszym wyborem. Ciekawe tylko ile udało by się wycisnąć z pamiątek, szału raczej bym nie oczekiwał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000 Mhz powinieneś z nich wydusić. Najmarniejsze kostki tyle robią.

Jeśli chodzi o wymianę procka, to ja bym czekał na 10 gen Intela, ewentualnie na ryzen 4000, gdzie może naprawią bolączki i podciągną zegar wyżej.

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie sugestie, jak to mówią co kilka głów to nie jedna ?... naczytałem sie o 9 gen intela ze niewypał, że gołe jajka itp a do tego ta cena. Ryzen 3000 może byłby lepszym wyborem ale tylko w kilku grach które na dzień dzisiejszy wykorzystują wielowatkowosc, z drugiej strony platformy amd nigdy nie miałem i jakoś obawiam się ich prockow i płyt. Nie pozostaje nic innego jak czekać na nową generację i wtedy zainwestować pieniążki no chyba że będzie jakas dobra promocja na obecne procesory to wtedy inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj i5 z płytą i kup :

Ryż 3600 na Gigabyte B450 Elite - do "poszerzonego" 1080p luz ... ram kręć ...

 

Poluj na Headshot z proline , wczoraj była za 319 ta płyta ( + 49 aktualizacja bios ) co za 368 nadal jest bdb ceną ! 3600X też jest często po 899,- ( ma wystarczający cooler )

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phill76 z ryzenow jeśli coś to celowałem tylko w 3700x 3800x. Obecny proc służył mi kilka lat i chcialbym aby nastepny też przynajmniej te 3-4 lata posiedział.

 

 

Jeśli zaś chodzi o 9400 to początkowo brałem pod uwagę bo cena kusi i na chwilę obecną fajna wydajność ale... coś czuję że po pewnym czasie rdzeni może brakować. Nie zrozumcie mnie źle ? ja poprostu jestem taką osobą że jeśli coś kupuje/zmieniam to wolę dołożyć trochę pieniążków i mieć spokój na jakiś czas a do peceta zaglądać tylko przez szybkę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde no serio 6 dość mocnych rdzeni i 12 wątków w Ryzenie 3600 nie wystarczy Ci na 3-4 lata? W takim bierz 3700x/3800x,ale wtedy koszt upgradu wyniesie grubo ponad 2000 zł a nie jak zakładane 1300 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 6 rdzeni w 9400f spokojnie starczy na dłużej nawet niż na te 3-4 lata. Oczekujecie jakiejś rewolucji w grach pod względem grafiki??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewolucji jako takiej raczej w najbliższym czasie nie będzie, jednak co jakiś czas wychodzą gry które siadają ostro na proca. Przykładem niech będą ostatnie asasyny. I właśnie na ewentualność takich gier chciałbym mieć ten zapas mocy, żeby chociaż utrzymać granicę tych stałych ~60 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ewentualnie do 3800x jakaś konkretniejsza płyta i ram, co polecacie? I jak z poborem mocy na tym procku? bo widze że tdp już ma wyższe a zasilacza narazie wolał bym nie zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy na 3800X pod takie Assasyny styknie Ryzen 3700X lub 3600

 

y8vzmJL.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...