Skocz do zawartości
rikitiki

proline i obsługa klienta

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu kupiłem od nich GPU ale za taką akcję należy im się karniak. A to pismo to zwyczajne chamstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reakcja obu stron była trochę przesadzona. Wykop trochę popłynął, DDoS really? Takiego odezwu nie miał ten gostek od T-Mobile któremu wypowiedzieli umowę bo im za często zgłaszał usterki z działaniem sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reakcja obu stron była trochę przesadzona. Wykop trochę popłynął, DDoS really? Takiego odezwu nie miał ten gostek od T-Mobile któremu wypowiedzieli umowę bo im za często zgłaszał usterki z działaniem sieci.

 

Czy ja wiem? Z komentarzy wynika, że to nie jedyna taka "zachęta" do usunięcia negatywnych opinii od Proline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ddos?

 

Tak, potwierdzone info

 

 

 

Do tego wypowiedział się Proline:

 

 

Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie już grób dla proline? Kto o zdrowych zmyslach bedzie kupować sprzęt od sklepu który pozywa swojego klienta o to że nagłośnił coś na forum ? Nigdy tam jeszcze nie kupiłem i nie kupię, aż strach kliknąć "kup teraz" bo potem dostane pozew, płakać się czy śmiać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sklep Proline.pl

mogliśmy dać klientowi nowy telefon i posypać głowę popiołem. Nawet nam to doradziliście. Nie zgadzamy się na takie załatwianie spraw, nie rozwiązuje to uczciwie problemu. Staramy się wywiązywać w sposób rzetelny z naszych obowiązków.

 

Ale wysyłanie pisma z kancelarii z próbą wyłudzenia 10.000zł to jest już uczciwe? Co za bydlak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam najmniejszych wątpliwości że w tym sporze to autor ma racje, wystarczy przeglądnac podforum telefony komórkowe, ten sklep to syf najgorszego sortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

"SklepProline" raz pisze w liczbie mnogiej a raz w liczbie pojedynczej... nie widzę też by ktoś się podpisał pod tekstem z imienia i nazwiska. Tak jak nie lubię w tv "gadających głów" gdy dana osoba którą widzę na ekranie nie jest podpisana z imienia, nazwiska i dodatkowo np: jaką pełni funkcję tak tutaj mamy kogoś lub grupę osób próbujących ukryć się jako "SklepProline". Jeżeli ktoś przedstawia oficjalne stanowisko sklepu to profesjonalnym podejściem do tematu będzie podpisać się z imienia, nazwiska i funkcji którą zajmuje w firmie. Amatorszczyzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten proline robi to dlatego zeby kolejne osoby bały się wyrazac swoje zdanie na temat tego sklepu, tak sądze :] typu: nie podoba się to mord@ w kubeł i wypad.

Edytowane przez bartoszzz77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W celu polubownego zakończenia sprawy wzywam Pana do zapłaty zryczałtowanej kwoty 10.000PLN w terminie 3 dni od doręczenia niniejszego pisma.

To jest dopiero bezprawie. Za takiego klina powinni się smażyć w piekle. Nigdy więcej Proline.pl. Dla mnie, ten sklep już nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dopiero bezprawie. Za takiego klina powinni się smażyć w piekle. Nigdy więcej Proline.pl. Dla mnie, ten sklep już nie istnieje.

 

 

dla mnie też, strzał w stopę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proline,niby taki dobry sklep,a tu takie akcje :o

Szczerze wątpię że coś od nich kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że miałem identyczną sytuację z telefonem Sony Xperia XZ2. Na ekranie pojawił się identyczny półokrągły pierścień w kolorze fioletowo-żółtawym. Oczywiście oddałem smartfona do oficjalnego serwisu SONY gdzie bez żadnego "ale" wymieniono mi ekran oraz przysłano pismo z przeprosinami. To się szanuję.

 

A co robi sklep proline? Wysyła ekspertyzę od jakiegoś janusza i próbuje wmówić że smartfon jest wygięty. Przy tej cenie smartfona takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Moim zdaniem sklep Proline próbuje się po prostu wykręcić z odpowiedzialności. Piszą o sobie że są wielkim przedsiębiorcą, że cenią sobie dobrą jakość obsługi i że klient jest najważniejszy. Tiaaa. Strach cokolwiek u nich kupować. W zamian można dostać pismo na 10.000zł za to że człowiek walczy o swoje. Hah, nie wierze.

 

Przypomniała mi się podobna sytuacja z pewną firmą z ŁODZI, która sprzedaje na allegro niby "nowe" laptopy firmy Dell. Kolejna podobna historia. Może kiedyś opisze tutaj cała sprawę. Od razu też przestrzegam.

Edytowane przez Jack White

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to śmieszna sprawa z tym wykopem, bo o ile kwoty dodają powagi to ich roszczenia są trochę śmieszne.

Mamy XXI wiek, więc sprawy z nieprzyjętą reklamacją są z dużym prawdopodobieństwem odsyłane na fora internetowe (czytaj wykop). Osobiście już nie zwracam uwagi na takie tematy, ponieważ każdy sklep odrzuca reklamację czy to były zasadne czy też nie. Po prostu zdarza się to każdemu większemu sklepowi (tzn. Morele, Komputronik X-kom). Jednak ten pozew za wpis na wykopie... To dla mnie rzecz nie poważna.

 

Zastanawiam się też czy nie wstawić linka do tego tematu w sygnaturce z opisem "co warto wiedzieć o Proline?". Prawdopodobnie współpracują z ludzi na forach, więc ciekawi mnie jak by oni na to zareagowali,

 

 

i tym oto sposobem masz pisemko za 10 patyków, poskładają cię w 24h :E :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech sobie patrzą, to jest teraz publiczna sprawa. Sprzedaż produktów, niezależnie czy ma ona miejsce w Internecie, czy też w sklepie stacjonarnym, polega na budowaniu relacji. Jest to niezbędne w kreowaniu wizerunku firmy, a także w budowaniu lojalności wobec swojego klienta. Od tego zaczyna się biznes, są szkolenia, są mentorzy. Jest to wpajane na każdym szczeblu w hierarchii handlu. Proline.pl niestety nie zdał tego egzaminu. Jestem ciekaw kto jest odpowiedzialny za tą medialną porażkę. 10 koła :E nadal nie mogę w to uwierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, może ich to skłoni do zmiany przestarzałej strony... :P

Edytowane przez Artistwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego wypowiedział się Proline:

 

 

Link

To się pogrążyli. Podane dane są sprzeczne z twierdzeniami wezwania do zapłaty (liczba reklamacji: 1500 czy kilkadziesiąt?). Jeśli to w wezwaniu podają nieprawdę to może mieć ono cechy próby wyłudzenia. Jeśli kłamią w oświadczeniu na Wykopie to sprawa nadaje się dla UOKiK. No i kluczą w zasadniczej kwestii ile w końcu procentowo tych reklamacji odrzucają.

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdy sklep można coś tam napsioczyć, ale takich jaj jak teraz odwalił Proline, to jeszcze chyba nigdy nie odwalił żaden inny sklep. Samozaoranie level very hard. :lol2:

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ich FB też niezła zadyma.., nikomu źle nie życzę, mam nadzieję że nie upadną, ale przy okazji zmienią politykę, której ukoronowaniem jest sprawa z @Tigro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej strona Proline niedostępna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...