Skocz do zawartości
rikitiki

proline i obsługa klienta

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem generalnie dość pozytywny stosunek do tego sklepu ale pozywanie klientów to jednak nie moje standarty

https://www.wykop.pl/link/5143033/proline-grozi-mi-pozwem-i-ponad-50-tysieczna-kara-za-wpis-na

 

PS Sam właśnie mam przypadek że zakupiłem niepotrzebnie zresztą windowsa w morele.net ale dałem się zwieść microsoft support community, wersja cyfrowa wysyłka natychmiastowa bo chciałem od ręki złożyć sprzęt potrzebny mi do pracy, za chwilę 5 dzień bez licencji, zamówienia nie mogę anulować mimo że niedotrzymany jest termin wysyłki w 15 minut

Edytowane przez rikitiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proline już od dłuższego czasu podupada. Mają coraz gorsze ceny, coraz gorszą ofertę i coraz mniej klientów. Jak będą jeszcze takie jaja odstawiać, to chyba już niedługo pójdą z torbami.

 

A to pismo gość powinien im odesłać z dopiskiem: weźcie się tym podetrzyjcie. I postraszyć, że jak jeszcze raz coś takiego przyślą, to sam ich pozwie. :E

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skrótowo (choć – ponownie – zachęcam serdecznie do przeczytania całości), ProLine stwierdza, że „publicznie szkaluję spółkę cieszącą się dotychczas nieposzlakowaną renomą” (muszę pewnie zatem przestrzec np. Opineo informujące alertem z wykrzyknikiem na swojej stronie „Badź czujny, co najmniej 6 spośród 30 ostatnich opinii jest negatywnych.”, a ponad połowa tychże dotyczy właśnie reklamacji, żeby również szykowali się na proces) i daje mi alternatywę: albo dokonuję w terminie 3 dni „zapłaty zryczałtowanej kwoty 10.000,00zł” na podaną przez nich organizację, opublikowania na Wykopie przeprosin wskazujących jakoby moje (udokumentowane mailami) „informacje dotyczące lekceważącego podejścia Proline sp. z o.o. do reklamacji (…) nie polegały na prawdzie” oraz „natychmiastowo usuwam wpis” z Wykopu, albo ProLine „niezwłocznie wystąpi z powództwem o ochronę dóbr osobistych zawierającym również żądanie zapłaty odszkodowania i zadośćuczynienia, odpowiadającego rozmiarom rzeczywistego uszczerbku majątkowego i wizerunkowego (…) wstępne szacunki pozwalają wskazać, że roszczenia, które będą dochodzone przez spółkę przekroczą kwotę 50.000,00zł”.

 

 

Kręcą bata na siebie i robią sobie niezłą reklamę...brawo ekipa z Proline...tak trzymać :E

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proline? Tam to jakiś kabel, pastę można zamówić ewentualnie jakiś sprzęt co ma poważne RMA od producenta. Reszta to się mija z sensem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają niezłe na telefony Xiaomi, ale to ich import i gwarancja to fikcja - zawsze zalany, zawilgocony, skrzywiony i odmowa ;)

 

 

Jak zaczeli robić to samo z kompami to dla mnie są skreśleni- zresztą coś jest w tym podupadaniu- kilka alt temu zamknęli w Poznaniu większy punkt z serwisem i zostawili malutką dziuple bliżej centrum.

 

 

Druga sprawa to ceny internetowe nie obowiązują przy odbiorze osobistym, czyli zostaje płatna dostawa...

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo szamba sie wylało ostatnio na/z proline. Czyli sklepik w odstawkę.

 

Gdzie kupować? Morele syf, na xkom też kwity się znajdą. Sferis meh, komputronik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taka prawda z xkomem miałem 3/4 zamówień anulowanych lub po kilku tygodniach oczekiwania na dostepny towar sam anulowałem

 

W Morele kazali mi dopłacić do reklamowanej karty mSD za 38zł, bo akurat wtedy trzymały cene a nowszy model o podobnych parametrach był 6 czy 7 zł droższy :E

 

 

W Komputroniku od lat nic nie reklamowałem, ale kumpel namiętnie coś im oddawał na RMA i często czekał naprawdę długo.

 

Do tego zwykle są drodzy, ale nie zawsze (przy nowościach maja ceny jak inne sklepy, co szanują, a towar na stanie, wiele promocji robi się konkurencyjnych cenowo - monitor mam z promki z Xkom, a za tydzień później w Kt był o kilka dyszek taniej ) + nie bardzo mi pasują ich salony do odbiorów osobistych - gdzie nie pójdę to dla mnie drugi koniec miasta :E

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja super na towar sprzedawany przez Amazon (zwykle wysyłą od razu nowy i masz kilka tyg na odesłanie starego, oddają kasę za koszty wysyłki).

Niestety Amazon to wcale nie taki tani sklep i mało co się opłaca , bo drożnej niż w naszych sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już nawet kto ma rację oraz oceny moralne, takie wezwanie to po prostu skrajna głupota. Jak mogli oczekiwać, że gość dobrowolnie nazwie się kłamcą i zapłaci 10.000 zł za jakiś wpis na wykopie? Gdyby zażądali wyłącznie usunięcia wpisu i postraszyli sprawą sądową, to może miałoby to jakieś szanse powodzenia, ale tak było oczywiste, że klient pójdzie z nimi na wojnę i opublikuje pismo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam chyba działa na szkodę spółki. Na ten list znalazłby się pewnie paragraf, a nawet kilka.

Z naszej labowej strony proponuję małe moratorium na polecanie czegokolwiek znajdującego się w ofercie sklepu i wysyłanie ludzi szukających sprzętu w inne miejsca. Gdzie indziej też nie jest różowo, ale proline przegiął zdrowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie kupię, pewnie wiele innych osób też ;)

 

"Pozwany" raczej tych 10 tysi nie wpłaci i ciekawe co mu zrobią :lol2:

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas chyba najwyższy zmienić kancelarie prawną xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, a ja dopiero co ostatnio kupiłem Ventusa 2060 kolejnego u nich :P Także teraz mam nadzieje że będzie działał bez awaryjnie u klienta ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt w ich obsłudze klienta nie słyszał o Efekcie Streisand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają niezłe na telefony Xiaomi, ale to ich import i gwarancja to fikcja - zawsze zalany, zawilgocony, skrzywiony i odmowa ;)

 

 

Jak zaczeli robić to samo z kompami to dla mnie są skreśleni- zresztą coś jest w tym podupadaniu- kilka alt temu zamknęli w Poznaniu większy punkt z serwisem i zostawili malutką dziuple bliżej centrum.

 

 

Druga sprawa to ceny internetowe nie obowiązują przy odbiorze osobistym, czyli zostaje płatna dostawa...

Oni już od lat podupadają. Mieli kiedyś centralę we Wrocławiu, potem przenieśli ją do jakiegoś piździaszewa pod Wrocławiem w gminie Trzebnica. Sklepów mieli po kilka w niejednym mieście, u mnie we Wrocławiu też mieli dwa, jeden też już kilka lat temu zamknęli. Chcesz coś tam kupić to raz, że mają lichy wybór i ostatnio nieatrakcyjne ceny, a dwa co drugi produkt widoczny w ofercie na ich stronie ma status "brak towaru". Do tego jako jeden z już nielicznych sklepów robią taki wałek, że jak kupisz coś przez ich stronę internetową, ale z odbiorem osobistym w ich sklepie, to traktują to jako "rezerwację towaru" i nie przysługuje ci prawo 14-dniowego zwrotu. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to śmieszna sprawa z tym wykopem, bo o ile kwoty dodają powagi to ich roszczenia są trochę śmieszne.

Mamy XXI wiek, więc sprawy z nieprzyjętą reklamacją są z dużym prawdopodobieństwem odsyłane na fora internetowe (czytaj wykop). Osobiście już nie zwracam uwagi na takie tematy, ponieważ każdy sklep odrzuca reklamację czy to były zasadne czy też nie. Po prostu zdarza się to każdemu większemu sklepowi (tzn. Morele, Komputronik X-kom). Jednak ten pozew za wpis na wykopie... To dla mnie rzecz nie poważna.

 

Zastanawiam się też czy nie wstawić linka do tego tematu w sygnaturce z opisem "co warto wiedzieć o Proline?". Prawdopodobnie współpracują z ludzi na forach, więc ciekawi mnie jak by oni na to zareagowali,

Edytowane przez Fox12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie kupiłem nic i nie kupię już od proline. A kiedyś lubiłem ten sklep. Gwoździem do trumny było złodziejskie ucięcie 2 miesięcy gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet strona im przestała działać, przypadek ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet strona im przestała działać, przypadek ? :E

 

Tak sądzę :E

O 17 sprawdzałem i nie działała wtedy. Ciekawe kiedy naprawią. Trzeba konto usunąć o ile jakieś tam było...

Edytowane przez Fox12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na xkom też kwity się znajdą.

Bardzo ciekawe.

Co wiem obsługa klienta w x-kom jest praktycznie najlepsza wśród sklepów z elektroniką

X-kom się rozrasta :E

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...