Skocz do zawartości
Dies Irae

Gładka obudowa i zasilacz ATX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Szukam Obudowy i zasilacza pod nową jednostkę którą sobie składam. Format ATX, nie mam jeszcze płyty głównej, ale będzie w pełnym ATX pod kręconego Ryzena 3600 z Fortisem. Ważne, żeby obudowała miała oczywiście szybkę i dobry przepływ powietrza. No i konieczny warunek mojej żony - ma być maksymalnie gładka, żeby kurz się nie osadzał w jakiś wypustkach :lol2: Mam jakieś 500 zł, jak się nie uda to coś dopłacimy :)

Edytowane przez Dies Irae

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Ryzenie 3600 + fortis nie ma co "postaw się, a zastaw się" i kupować drogiej budy.

 

Taki Meshify c czy p400A powinny być optymalne ot solidniejsze od silentium pc a jeszcze szotują rozsądną .

 

Zawsze zostanie stówka czy dwie na coś innego do kompa,a będzie bez dziadowania na budzie.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś w pakiecie z wentylatorami RGB? :D Zasilacz wziąć modularny, czy szkoda pieniędzy i wziąć coś pokroju Vero?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z focusa golda przynajmniej 550w bym nie schodził.

 

Buda rgb to np (jest też biały wariant) :

 

https://www.x-kom.pl/p/509787-obudowa-do-komputera-phanteks-eclipse-p400a-tempered-glass-drgb-digital-black.html

 

 

 

masz 3 wentyle rgb na froncie , z testów wychodzi ze więcej wentyli ta buda nie potrzebuje i nie trzeba nic montować na górze i tyle.

W razie czego dolny można sobie przestawić na tył.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne z propozycji nie są "gładkie", top z kratką wentylacyjną i filtrem magnetycznym to definicja upierdliwej w czyszczeniu obudowy. Niestety praktycznie wszystkie nowy obudowy są tak zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy obudowa bez takiej wentylacji ma szanse być przewiewna ?

Mnie tam czyszczenie kratek w tj07 mikrofibrą zajmuje 2 min w tygodniu.

 

Gorzej jak trzeba zajrzeć do środka ale z zewnatrz jest czyściutko :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne z propozycji nie są "gładkie", top z kratką wentylacyjną i filtrem magnetycznym to definicja upierdliwej w czyszczeniu obudowy. Niestety praktycznie wszystkie nowy obudowy są tak zrobione.

Do tej pory miałem obudowę z masą wypustek od góry i frontu, ta jest względnie gładka, więc będzie okej, dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zawrócę głowę na sekundkę, jakaś fajna buda z rgb ale w formacie mATX się znajdzie? Co by troszkę zmniejszyć wielkie pudło na biurku? Czy to ma w ogóle sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mniejszą to po pierwsze idź w krótkie obudowy bez całej sekcji zatok 5,25'', czyli coś typu fractal meshify C. Taki phanteks p400 jest długi jak normalna obudowa, zatok wprawdzie nie ma ale jest pusta przestrzeń, bo obudowa używa tego samego szkieletu co standardowe.

Tak to wygląda w środku:

 

d145acc9-16d6-4be8-8060-ead61505662e.png

 

Więcej na długość nie potrzeba grafika wchodzi, nie chcesz mieć tam 30% dłuższej obudowy i pustej przestrzeni.

A tu dla porównania ilość miejsca w phanteksie:

 

885c73857efc68fe5879297a14f2c5da.jpg

 

Fractal występuje też w werssji matx, odrobinę niższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mniejszą to po pierwsze idź w krótkie obudowy bez całej sekcji zatok 5,25'', czyli coś typu fractal meshify C. Taki phanteks p400 jest długi jak normalna obudowa, zatok wprawdzie nie ma ale jest pusta przestrzeń, bo obudowa używa tego samego szkieletu co standardowe.

Tak to wygląda w środku:

 

Więcej na długość nie potrzeba grafika wchodzi, nie chcesz mieć tam 30% dłuższej obudowy i pustej przestrzeni.

A tu dla porównania ilość miejsca w phanteksie:

 

Fractal występuje też w werssji matx, odrobinę niższy.

Czyli w zasadzie zyskam tylko ~6-7cm na głębokości, na szerokości i wysokości nic. Przyszedł do mnie tomahawk max i mortar max, zastanawiam się co zostawić, przyłożyłem mortara (mATX) do swojej obecnej budy i jakoś tak pustawo w środku się zrobiło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szerokości nie zaoszczędzisz specjalnie, bo ci nie wejdzie wiele chłodzeń na procku, na długość jak przegniesz to nie zmieścisz dłuższych kart graficznych.

 

 

Najlepiej sobie pomierz na biurku takiego Meshify c, a potem budy mAtx.

Mini meshify c to ok 5cm niższa buda, a tak to prawie to samo...

Nie wiem czy gra warta świeczki.

Często one wcale dużo mniejsze nie są, a mocno ograniczają wybór podzespołów w środku

 

 

Mesify jest kompaktowa, ale nie każdemu podpasuje ten front.

 

 

Wyraźnie mniejsze to są budy pod płyty itx, ale to też ciężko dobrać - albo mała i piekarnik dla podzespołów, albo niewiele mniejsza od mATX

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza, to polecam Corsair RMX. Najlepszy wybór w swojej cenie.

 

Tam pisałeś czy lepiej dopłacić czy wziąć vero. Generalnie wszystkie produkty spc, wszystkie zasilacze nie są gruntownie przetestowane i nie wiemy, jakie mają np dokładne punkty wyzwalania zabezpieczeń, jak radzą sobie z dynamicznymi zmianami obciążeń czy jaka temperatura jest w środku (choć raczej nie wysoka, vero nie ma niskoo obrotowego wentyla jak np bq sp9) czy jeszcze jakieś inne pomiary EMI.

 

Dokladajac do RMXa otrzymujesz cichsza pracę, modularne okablowanie, stabilniejsze napięcia i pewne więcej aspektów zasilacza niż mierzenie napięć na stałym obciążeniu... Oprócz tego dłuższą żywotność i "zdrowsze" napięcie i zakłócenia, które są relatywnie mniejsze dostarczasz do podzespołów, co powoduje mniejsze zużycie się owych elementów na mobo. No i dostajesz 10 lat gwarancji zamiast 3, ładniejsze lutowanie na rewersie, pewnie bardziej przemyślana konstrukcja choć nie wiem. Wnioskuję to po tym, że jednak w produktach SAMA często np piszcza cewki niż w takim RMXie i pewnie jest mniejsza szansa na jakieś problemy produkcyjne etc.

 

Taniej polecam BitFenix Formula 550w. Od RMXa gorszy jest gwarancja, bo pięć lat zamiast dziesięciu, niemodularnymi przewodami i delikatnie glosniejsza praca, chociaż BitFenix jest cichutki i tak.

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza, to polecam Corsair RMX. Najlepszy wybór w swojej cenie.

 

Tam pisałeś czy lepiej dopłacić czy wziąć vero. Generalnie wszystkie produkty spc, wszystkie zasilacze nie są gruntownie przetestowane i nie wiemy, jakie mają np dokładne punkty wyzwalania zabezpieczeń, jak radzą sobie z dynamicznymi zmianami obciążeń czy jaka temperatura jest w środku (choć raczej nie wysoka, vero nie ma niskoo obrotowego wentyla jak np bq sp9) czy jeszcze jakieś inne pomiary EMI.

 

Dokladajac do RMXa otrzymujesz cichsza pracę, modularne okablowanie, stabilniejsze napięcia i pewne więcej aspektów zasilacza niż mierzenie napięć na stałym obciążeniu... Oprócz tego dłuższą żywotność i "zdrowsze" napięcie i zakłócenia, które są relatywnie mniejsze dostarczasz do podzespołów, co powoduje mniejsze zużycie się owych elementów na mobo. No i dostajesz 10 lat gwarancji zamiast 3, ładniejsze lutowanie na rewersie, pewnie bardziej przemyślana konstrukcja choć nie wiem. Wnioskuję to po tym, że jednak w produktach SAMA często np piszcza cewki niż w takim RMXie i pewnie jest mniejsza szansa na jakieś problemy produkcyjne etc.

 

Taniej polecam BitFenix Formula 550w. Od RMXa gorszy jest gwarancja, bo pięć lat zamiast dziesięciu, niemodularnymi przewodami i delikatnie glosniejsza praca, chociaż BitFenix jest cichutki i tak.

Tylko zaczynają mi się koszty wymykać delikatnie, kupiłem 3600, GTXa 1660 Ti. Liczyłem że przyoszczędzę gdzieś, a tu lepsza obudowa 400, zasilacz z 500, do dysku jeszcze nie dotarłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wymagania i rgb to ksoztuje ;)

 

Przy takim nie a drogim kompie to raczej psu za 500 to zbytek ;)

 

 

Nie brał bym nic droższego niż np

 

https://www.x-kom.pl/p/399267-zasilacz-do-komputera-seasonic-focus-plus-550w-80-plus-gold.html

 

 

https://www.x-kom.pl/p/472753-zasilacz-do-komputera-corsair-rmx-550w-80-plus-gold.html

 

 

https://www.x-kom.pl/p/459598-zasilacz-do-komputera-be-quiet-pure-power-11-cm-600w-80-plus-gold.html

 

 

 

warto poszukać promocji

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonica na allegro za 349zł kupiłem, więc jest okej. TO jeszcze budka i można składać. Dzięki wielkie za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic Focus ma te wady, że oprócz glosniejszej pracy niż RMX Corsair i BitFenix Formula delikatnie, to jeszcze wychodzi poza normy przy zmianach dynamicznych obciążenia, takie masz np w grach. Rmx i Formula który jest tańszy nie ma z tym problemu. Polecam rozważyć właśnie albo formula 550w albo rm550x jeżeli chcesz dłuższą gwarancję i modularne okablowanie. Focus imo słabszy, przez wielu polecany, ale nie widzę sensu dopłacać do zasilacza, który będzie MOŻE powodował losowe restarty kompa lub stres na podzespołach na mobo.

 

Może się powtarzam, ale jest to istotne...

 

A, już kupiłeś, no to mniejsza

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus , restarty i dopłaty do rmx przy takich podzespołach...

 

Nie ma to jak kolegę stresować ;-)

 

Focus Gold to przyzwoity zawalcz średniej- wyższej klasy i do takiego kompa jest w sam raz. Ma tryb pólpasywny więc będzie też cichy.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realnie co ma wspólnego pobór mocy do takich rzeczy... To są dynamiczne obciążenia, odpalasz grę to nie masz stałego obciążenia tak jak masz np w 99% recenzji w tym w Polsce. Nie strasze, po prostu mówię jakie są wahania. Jakiś większy stres na podzespołach będą powodować, skoro wychodzą poza normy.

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realnie co ma wspólnego pobór mocy do takich rzeczy... To są dynamiczne obciążenia, odpalasz grę to nie masz stałego obciążenia tak jak masz np w 99% recenzji w tym w Polsce. Nie strasze, po prostu mówię jakie są wahania. Jakiś większy stres na podzespołach będą powodować, skoro wychodzą poza normy.

 

Jakieś potwierdzone fakty? Poza problemami z RX VEGA nic mi się nie przewinęło na ten temat?

 

Odnośnie niewielkiej obudowy pod mATX z ciekawszych ~300pln:

http://www.cooltek.de/en/jonsbo/c-series/288/c3-plus

 

Tyle że przepływ powietrza na froncie mhh... lepiej wyjdzie z wentylatorem na spodzie. No i długość GPU ograniczona.

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo prostowniki używane na vrm od razu wybuchają, jak dostaną więcej niż atx przewidujeszczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem jest z testami rekcji chwilowej (transient respons) dla linii 3,3V gdzie napięcie spada do 3,1V - ps. nowa seria RM od Corsair'a zaliczyła podobny fail :E Zresztą jak dobrze poszukasz to wiele polecanych zasilaczy ten test oblewa - a zasilacz zasilaczowi nie równy. Raczej bym się tym nie przejmował - to i tak są zasilacze wysokiej klasy.

 

Reszta jest jak najbardziej w normie :)

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmowałbym się, bo to wysoka klasa zasilaczy :lol2: No właśnie chyba nie do końca wysoka klasa, skoro napięcie wychodzi poza normy. Nie mówię o Corsair RM, bo to jednostka z gorsza elektronika w środku... Do powiem, że w Corsair cxm/cx wahania są jeszcze większe. No zasilacz zasilaczowi nierówny, więc lepiej brać lepiej zaprojektowana jednostkę, która nie ma z tym problemu.

 

Nie napisałem czy wybuchają czy nie, a że dostają większy stres, bo regulator na płycie musi się bardziej napocic aby to wszystko zrekompensować.

 

BTW nie przejmowanie się tym, że napięcia podczas grania czy używania jakichś aplikacji ocieraja się i wychodzą poza normy :hmm: moim zdaniem skoro się ma tyle pieniędzy, to warto zwracać uwagę na każdy szczegół.

 

BTW sądzę że wychodzenie poza normy w takich testach to po prostu błędy konstrukcyjne, skoro nawet zasilacze z grupowa regulacja gładko trzymają się tychże norm.

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ale macie podejście czepiania wszystkiego, tak samo mogę się uczepić temp. z FLIR'a RMx w granicach 100*C gdzie na Focusie mieści się w 75*C? Znaczna cześć podzespołów i tak zasilana jest z 12V dla tego tak pobłażliwie producenci podchodzą do linii 3,3V a mowa tu o zasilaczach Seasonic'a Corsaira EVGI Superflower itd. Bardziej przejmowałbym się tym jakie gówno pakują na płyty - tam to ręce opadają jak VRM zalicza throttling termiczny albo niedopracowane biosy gdzie często CPU Vcore na auto jest tak zawyżane że głowa boli.

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...