Skocz do zawartości
Sziroki55

Samsung note 10 vs s10 vs iPhone 11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Obecnie posiadam iPhone 7. Mam go od 4 lat i jestem bardzo zadowolony. Nadszedł czas na zmianę. Początkowo wybór padł na iPhone 11, natomiast jego kontrowersyjny wygląd (do tego jeszcze mogę się przyzwyczaić) i resztę jaka oferuje w swojej cenie zaczęło mnie zastanawiać. Kiedyś miałem telefony z Androidem i nie wspominam tego dobrze. Być może obecnie android jest jest bardziej dopracowany. Telefonu dziennie używam bardzo dużo do wszystkiego. Note 10 bardzo mi się podoba z wyglądu. Czy flagowe modele samsunga trzymają cenę tak jak iphony? Nie chciałbym aby po roku użytkowania mój telefon z Androidem był warty 30-40%. Jaki będzie najlepszy wybór według Was i dlaczego? Ceny wszystkich tych modeli zbliżone do siebie. Proszę o pomoc i porady. Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsungi raczej trzymają cenę na przyzwoitym poziomie.

 

Android ogólnie jest dziś dopracowany i nie laguje(nie za takie pieniądze ;) ). Jednak mimo to nie mogę zagwarantować że będziesz się na nim dobrze czuć(wielu ludzi po przesiadce z IPhona nie jest w stanie połapać się w funkcjach telefonów z Androidem).

 

Poleciłbym OnePlusa 7 Pro. Wygląda jak smartfon z 2019 roku a nie z 2017 ;) Poza tym to kawał dobrego smartfona. OnePlusy raczej wolno tanieją i są stosunkowo długo aktualizowane.

 

Jeśli jednak IOS to nie widzę sensu wydawania tylu pieniędzy na IPhona 11. Lepiej kupić starszy model(IPhone X, Xs lub od biedy Xr). No chyba że zależy Ci na jakości zdjęć w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X i xs ma taka sama cenę co iPhone 11. Wiadomo ze każdy telefon ma swoje bolączki, ale mimo wszystko z ip7 jestem mega zadowolony. Kolejnym pytaniem, które przychodzi na myśl jest to czy warto wgl kupować s10 i note 10 skoro miały premiery kilka miesięcy temu (szczególnie s10)

 

Najgorsze jest to ze jak czytam opinie osób co się przesiadły na s10 z iPhone xs to mówią ze bajka. Natomiast odwrotnie ludzie piszą ze s10 się grzała, zacinała i generalnie iPhone 11 to kozak w porównaniu do s10. Głowa kwadratowa od tego wszystkiego. Warto zauważyć ze teraz jest promocja na s10 (zegarek w prezencie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S10 to ciągle świeży smartfon. Note 10 to całkowita nowość na rynku.

Nie spotkałem się jeszcze z opinią ludzi przesiadających się z IPhona 11 na S10, ani odwrotnie. Dlatego nie zaprzeczę, ale też nie potwierdzę tych doniesień. Zasugeruje tylko że IPhone 11 jest na rynku tak krótko, że wszelkie informacje o nim należy traktować z lekkim przymrużeniem oka.

 

IPhone X i Xs są w cenie zbliżonej do 11 i są w tej cenie lepszym wyborem(moim zdaniem oczywiście). Lepszy ekran, lepsza rozdzielczość, mniejsze ramki, lepszy wygląd. 11 jest oficjalnie następcą Xs, ale w rzeczywistości jest lekko poprawionym Xr i słabszym Xs. Taki zamęt to Apple wprowadziło ?

 

Ogólnie to ja bym się najmocniej zastanowił nad Note 10 i Oneplusem 7 Pro(Note ze względu na rysik, Oneplus ze względu na całokształt). Później brałbym pod uwagę Xs(ale tu miałbym zastrzeżenia co do jego wyglądu). Później Huaweia P30 Pro, później IPhona 11(choć nie wiem czy nie wolałbym zaoszczędzić i kupić Xr). Ale może to ja nie doceniam IOSa, więc sam sobie musisz odpowiedzieć na pytanie jak bardzo cenisz ten system.

 

Ogólnie to Note 10 jest bardziej kompletny od IPhona 11 i Oneplusa 7 pro. Oneplus nowocześniejszy od Note 10 i tym bardziej IPhona 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy note a ip11 64 GB to około 500 zł, ale trudno. Muszę go obejrzeć na żywo. Oneplus odpada bo nie znam wgl tej firmy a nje chce wydać ponad 3 k na „No name”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie noname, ale rozumiem obawy. Możesz zobazyć sobie recenzje na yt.

64gb to mało. Zastanów się czy tyle Ci wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 32 gb i mi wystarcza, do gry wszedł IP XS, ale z racji ceny raczej odpada. Obejrzę sobie dzisiaj na żywo Iphone 11 i Note 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypuszczanie dzisiaj flagowca za 5k PLN z 64GB to kpina z użytkowników. Moim zdaniem największą różnicą tutaj będzie system, a co do tych rewelacji, że S10 się grzeje czy zacina to nie potwierdzam. Używam S10+ od przeszło 3 miesięcy i do tej pory nie zauważyłem ani jednego laga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ale autor tematu przedstawia typowa wiedze o telefonach jak wiekszosc spoleczenstwa, czyli znaja samsunga albo huaweia albo iphonea

jest na prawde duzo ciekawych telefonow w tej cenie, chociazby wspomniany oneplus, oppo << ktore maja oficjalna dystrybucje w polsce itd itd.

ja chcesz wstrzymaj sie i poczekaj na testy oneplus 7t pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy flagowe modele samsunga trzymają cenę tak jak iphony?

Nie. Tracą ją szybciej, oczywiście nie jest to poziom LG z 4k do 2k w pół roku, ale jednak nie ma co porównywać z jabłkami.

 

Najmniej z Androidów cenę tracą te tańsze dobre, które już na wstępie można kupić w fajnych cenach. Zobacz sobie na Mi 9T Pro z niedrogich.

 

Sam mam Note 9 i nie zamieniłbym go na N10 czy N10+ (a jeśli już to żeby sprzedać i kupić znów 9tkę). Brak MiniJacka, totalnie beznadziejny czytnik palca, brak czytnika siatkówki, dziura w ekranie. Z plusów to trochę szybsza pamięć i SoC. Aparat ciągle ten sam co od czasów S7 tylko z małymi ulepszeniami i przydatkami.

 

A jeśli chodzi o iPhone'y to wszystkie małe mają kijowe baterie (choć jeśli 7 Ci daje radę to może niepotrzebujesz). Obecnie najfajniejszy z jabłek jest XS Max, nowe są zrobione po taniości z wyciętym 3DTouch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypuszczanie dzisiaj flagowca za 5k PLN z 64GB to kpina z użytkowników. Moim zdaniem największą różnicą tutaj będzie system, a co do tych rewelacji, że S10 się grzeje czy zacina to nie potwierdzam. Używam S10+ od przeszło 3 miesięcy i do tej pory nie zauważyłem ani jednego laga.

 

Zacinanie się i ewidentne lagi występowały na Galaxy s3, w dużo mniejszym stopniu na s4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacinanie się i ewidentne lagi występowały na Galaxy s3, w dużo mniejszym stopniu na s4...

 

Używałem S3 i faktycznie pamiętam jak okrutnie to lagowało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...