Skocz do zawartości
C4in

wysokie ceny starszych używanych kart

Rekomendowane odpowiedzi

witam, z czego wynikają tak wysokie ceny starszych używanych kart typu gtx 660, hd 7850 itp, ceny takich kart wachają się w okolicach 250-300zł, gdzie za niewiele wyższą kwotę można dostać rx-a 470 (z koparki bo z koparki, ale co z tego), albo za tyle samo np. gtx-a 770. Chciałem zakupić kartę do starszego komputera dla mojej mamy, ale te ceny są zaporowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze one są wystawione w takich cenach nie znaczy ze ktoś je kupi, choć zawsze się znajdzie ktoś kogo nie stać na droższa kartę, a jak sprzedającemu się nie spieszy to karta może wisieć dopóki nie znajdzie się jeleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jakie jest rozwiazanie? kupic rx-a 470 mimo iz nie bedzie on wykorzystywany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kadon

W każdym forum w którym rozkręciłem temat pt. UŻYWANE = BARDZO DROGIE (A CZĘSTO DROŻSZE OD NOWEGO) dostałem kopa. Wniosek jest tylko jeden: paranoidalny kraj. Tylko u nas nowy Goodram CX300 (128GB) kosztuje 79zł a używany 80-100, tylko u nas kadłub do Lenovo L540 potrafi kosztować i 150zł, tylko u nas za używane DDR3L-1600 8GB chcą 120-140zł gdy nowy Goodram w sklepie stoi 129,99zł. Kolego, na to wszystko tak naprawdę jest tylko jednak rada: kupujesz nowe i używasz tak długo aż się wykończy, wtedy wyrzucasz aby na Twoim garbie (praca, zarobiona kasa, zakup) nikt już się nie "pasał" za friko. Tylko u nas nowy dekoder Zgemma ze slotem pod dysk 2.5 i z dwiema głowicami kosztuje 399zł (nowiuteńki, Enigma2) a używany 12-14letni Pace z NC+ po przeróbce na Enigmę 349zł. Zobacz na wariatów którzy handlują częściami samochodowymi a w szczególności oponami. Ostatnio znalzałem 195/65/R15 Dębicy z bieżnikiem na oko 5mm w komplecie za 599zł, i teraz policz, podjedź do gościa, weź opny i paliwko 30zł poszło. Jedź na stację i wymień, 4 x 25zł od blaszaka lub 4 x 35zł od alusa nie ma. Policzmy aluski bo na aluskach każdy już dziś śmiga, zatem przygoda kosztuje 769zł. Tymczasem nowa opona, też Dębica (z DOT z ubiegłego roku) kosztuje 159,99zł i przy zakupie 4 sztuk talon na wymiankę gratis. Razem 639,96zł. Piszesz do gościa, mówisz wprost: chłopie opuść trochę, potrzeba oponki dla pracownika, nowe stoją tyle i tyle a ten odpisuje: TO KUP SOBIE NOWE. Takich "głąbów" w kraju wcale niemało a karty graficzne to już w ogóle zaraz w karatach będą opisywać. Nowe obrączki ślubne (ten sam model, ten sam rozmiar, ta sama próbka w u jubilera 978,97zł co do grosza a w lombardzie 1200 :D :D identyczne, ta sama gramatura i reszta! Nowa pseudo mini wieża Sony w sklepie z luterką X 299zł a w lombardzie ten sam ubitek bez pilota używany za 259zł. Już dzisiaj rynek używanego sprzętu ostro stoi, ludzie nie świnie, lepsze mózgi mają (na szczęście) i oferty tanieją i będą tanieć tak długo aż produkt oferowany trafi do śmietnika. Polowałem niegdyś ponad rok na i7-3720QM. Zaczynało się od 550-600zł gdy był jeszcze na czasie. Po czasie był już za 450-500 a ja proponowałem 300zł. Nikt a nik nie chciał sprzedać. Na dzień dzisiejszy Ci sami ludzie nadal kiszą w ogłoszeniach te same procesory. Dziś już chcą 150 i chętnych nie ma.

Edytowane przez kadon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sytuacja jest bardzo prosta: nie kupować. Ceny używek są wypadkową cen nówek, liczby osób które chcą coś sprzedać i liczby osób, które chcą coś kupić. Wg mnie Polska nadal jest biedniejszym krajem i jest dużo mentalności pt. "jak mam sprzedać za pół darmo to będę używał dalej". Jednemu się to podoba, drugiemu nie. Np ja zaniechałem kupna używanych podzespołów, za to te co sam sprzedawałem zazwyczaj zeszły po dobrej cenie - także każdy medal ma 2 strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jakie jest rozwiazanie? kupic rx-a 470 mimo iz nie bedzie on wykorzystywany?

No nikt nie mówił ze będzie łatwo i lekko :E Jak chcesz dobrze kupić to musisz trochę czasu na to poświęcić ;), lub kupić nową i liczyć się z tym ze jak ją będziesz chciał sprzedać dobrze w przyszłości (bo tak jak mówiłem, to ze one są po tyle wystawione, nie znaczy wcale ze ktoś je za tyle kupi)to tez będziesz musiał poczekać. Wracając jeszcze do kart, to chyba po prostu warto czekać na promocje, które pojawiają się dość często. Zbliża się koniec roku, wraz z nim Black Friday i inne promocje a i do tego czasu na pewno tez jaszcze innych troch się pojawi.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kadon

To prawda, ale często za cenę używanego PC wybajerzonego po pachy ma się .... nowy! Trzy lata temu składałem staconarkę do serwisu to mnie omało nerwica na cmentarz nie posłała. Skończyło się zakupami w x-komie bo już mnie szlag trafił. Popatrzcie na wariatkowo związane choćby z cenami procesorów, normalnie uśmiać się idzie widząc i7-7700k droższego od nowszych braci. To samo było z resztą procków z serii i5 siódmej generacji. Paranoja cenowa nadal trwa i nietylko w sprzęcie używanym, no zobaczcie sami, nowy 7700k https://allegro.pl/o...ce-dceb2df7d74a   kontra nowy 9700k https://www.x-kom.pl...e-i7-9700k.html

Ten procesorek https://www.x-kom.pl...re-i7-7700.html kosztował w maju 2016 dokładnie 1049zł w tym samym sklepie, a za ten dysk https://www.x-kom.pl/p/343659-dysk-ssd-adata-256gb-25-sata-ssd-ultimate-su900.html  w tym sklepie w kwietniu płaciłem 189zł. Ceny nie poszły do góry?? :D  Komu oni te kity wciskają.

Edytowane przez kadon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, z czego wynikają tak wysokie ceny starszych używanych kart typu gtx 660, hd 7850 itp, ceny takich kart wachają się w okolicach 250-300zł, gdzie za niewiele wyższą kwotę można dostać rx-a 470 (z koparki bo z koparki, ale co z tego), albo za tyle samo np. gtx-a 770. Chciałem zakupić kartę do starszego komputera dla mojej mamy, ale te ceny są zaporowe.

 

gtx 660, hd 7850 ceny wahają się 150-200zł. rx 470 ceny to 350-400zł więc 2x drożej do tego musisz mieć droższy zasilacz. gtx 770 też wymaga lepszego zasilacza niż gtx 660 więc mniej chętnych do zakupu. Ceny są takie, jaki jest popyt. Nie widzę tu spisku.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ludzie nie wiedzą jakie są ceny? Kupili kiedyś za tyle, więc UZNAJĄ, że używane powinno kosztować tyle i tyle. Dodatkowo sprawdzają, ile dana karta "kosztuje" na olx, a jako, że wszyscy robią tak samo, to kółko się zamyka. Niektórzy może jeszcze sprawdzają, ile ich Asus 750ti (pierwsza z brzegu pasująca do tematu karta, akurat piszę z kompa z otwartą obudową i widzę, że taka karta tu właśnie jest :) ) kosztuje na ceneo, a tam 520 zł. Mniejsza z tym, że to ostatnia cena sprzed iluś lat - jest 520. Nie wynika to ani ze złośliwości ani nie jest wynikiem zmowy cenowej ;) raczej niewiedza i może trochę myślenia "nie bede frajerem, nie wystawie taniej niż inni". Kupuj za tyle, za ile TOBIE się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ludzie za tyle kupują, to ich sprawa. Inna rzecz że w sklepach takich części nowych po prostu nie ma, albo są w chorych cenach, stąd wysokie ceny również na rynku wtórnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się fajna dyskusja i musze wtrącić swoje trzy grosze.Ale jak zwykle mam mało czasu.Panowie ci wszyscy co sprzedają w absurdalnych cenach to sa zwykli "CINKCIARZE" Jak ktoś chce uczciwie coś sprzedać,daje taniej i sprzedaj.A co mamy i5 9400 za 500 i cinkciarza i 5 7600 selektem za 700 bu ha ha :lol2: Takich cudów a jestem na kupnie kompa jest mnóstwo.Lepiej kupić nówkę w tych idiotycznych czasach,albo poczekać do konsol.Nowe amd nowe intele i nvidia już muszą sprawić że ceny spadną.I tu jest podstawowy problem i zabawa.Zastanawialiście się jaki nasz kraj jest idiotyczny.Ludzie za 1200 kupowali swego czasu w sklepie i3 8100.Na aukcjach 8600k osiągały lekko 1500.I to ludzie kupują albo próba manipulacji z kilku kont.Ostatnio selekt gtx 970 za 1k zeta :lol2: Nie realne,ale nie mówie nie.Próba napisania do kogoś z aukcji a mam poważny problem.Kończy się tekstami.Próbujesz wyłudzić ,jesteś oszustem,kolejny cwaniaczek,w dupie mam pana problemy.Jezus maria to pokolenie ma zajefajnie zryty beret.Kiedyś sie dzwoniło pisało dogadywało po taniości i budowało tanie kompy.Od lat się tak bawie.Teraz to co się stało z ludźmi cenami itd.....To się już nie wróci,wszystko to wina ludzi.Teraz chce negocjować cene ze sklepem !!! A oni proszę poczekać sprawdziliśmy ceneo i nie da rady,bu ha ha :lol2: Idiotyzm ludzi na to wszystko wpływa.Przykład,mamy masę po koparkowego szrotu bez gwar gtxów i ludzie to kupują tylko że powiedzmy to jest tanie.Ale drodzy Panowie na wielu wątkach się zastanawiają co będzie z rtxami ???!!! Ktoś zakupił kartę za 3 do 6k i co sprzeda ją za 1k.Do tego w wielu tych kartach za jakiś czas wyjdą problemy z pamięciami itd....Strach kupować tą serie kart.

Srki to tak na szybkiego. ;):lol2:

Edytowane przez hary76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, no zobaczcie sami, nowy 7700k https://allegro.pl/o...ce-dceb2df7d74a   kontra nowy 9700k https://www.x-kom.pl...e-i7-9700k.html

Ten procesorek https://www.x-kom.pl...re-i7-7700.html kosztował w maju 2016 dokładnie 1049zł w tym samym sklepie

Bo widzisz, na ceny używanych procków intela akurat duży wpływ ma to ze co generacja to nowa płyta. Wiele osób chce zrobić upgrade swojego i3/i5 nie zmieniając płyty i tutaj pojawiają się właśnie stare aczkolwiek dalej dobre i7, które mimo swojej wysokiej ceny jak na używkę, dalej wychodzą taniej niż zakup nowej płyty z procesorem wydajniejszym o ledwo 3-5% :E a często i dodatkowo ramem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kadon

Panowie ci wszyscy co sprzedają w absurdalnych cenach to sa zwykli "CINKCIARZE"

Przynajmniej jeden przed południem jeszcze trzeźwy :lol2: bo w dziale z polityką to już fochy się robią :lol2:

Czasów kolego nie przetrzymasz, wszystko co pod Windows7 jeszcze ciągle drożeje, dlatego takowe jak 8770p/w i podobne trzymają cenę. Wczoraj odbierałem części z hurtowni a tam na witrynach 2 generacja i5/i7 rozbudowana po pachy w cenach 900-1000zł za lapka. Znalazłem i 8470p za tysiaka także, i wiesz co? Kolejka stoi, kolejka. Osobiście byłem świadkiem jak gość przede mną nabył 4 x 8GB-DDR3L-1333 po 120zł za kostkę. Na parkingu przed samochodem zapytałem: to nie wiesz że nowe w K...niku są po 129,99? A temu szczena w asfalt. Ludzie kupują na tzw. "szałusa", najpierw lecą i kupują bo widzieli że jest a potem wyciągają wnioski. Używana klawiatura Dell KB216 na olxie za 60zł a nowa w sklepie z literką X 55zł :DKarty graficzne to jeszcze pikuś bo ja nadal nie rozumiem cen pamięci RAM. U jednych 100, u drugich 150 a u trzecich 200 za te samą kość w chwili w której nowa 129zł.

Aha, za śmieci do Lenovo L540 zaśpiewali mi w W-wie odpowiednio: kadłubek 290zł, pokrywa matrycy 260zł, klawiatura podświetlana 330zł, nowy procesor i7-4800MQ 480zł (serwis Lenovo) więc jak widać nietylko na rynku używanych podzespołów jest cyrk. Oryginalna używana klawa do L540 w warszawskich serwisach (cena z teraz) 150-200zł, ta sama klawa gdzieś w Polsce 40-70zł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje starsze podzespoly wystawialem zawsze tak ze byla to bardzo konkurencyjna oferta wsrod wszystkich na allegro np. 1,5 roku temu sprzedalem GTX 1060 3GB od Zotaca , stan jak nowka zero kurzu, nie zajechana, uzywana rok z gwarancja. Wystawilem za 700 zl chyba i poszla niemal od razu gdzie inni januszowali i sprzedawali niewiele taniej niz mozna bylo kupic nowa w sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ceny używanych podzespołów i nie tylko czasami są chore, szczegółnie na olx można spotkać karty droższe niż w sklepie ?

Trochę sprzętem pohandlowalem, i jest parę zasad, trzeba się znać co ile jest warte i jaki jest na to popyt, jak się chce coś na już z automatu płaci się wiecej, jak się ma czas spokojnie można znaleźć okazję.

Rynek kształtuje popyt i podaż i tego nie przeskoczym. Przykład sprzedawałem fajny zestaw na s1150 kupiłem całość z chlodzeniem za 1200. Użytkowałem dwa miesiace, sprzedałem za 1500 na części. Oferta była wystawiona na forum, jeden gość negował cenę że drogo, fakt faktem było drogo ale części rozeszły się na allegro w 3-4 dni więc dlaczego mam sprzedawać taniej? Przesiadka na i7 8700k + z370+ 16 gb ram kosztowała mnie 150 zł.

Wracając do tematu takiego GTX 660 spokojnie idzie kupić za 150 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, z czego wynikają tak wysokie ceny starszych używanych kart typu gtx 660, hd 7850 itp, ceny takich kart wachają się w okolicach 250-300zł

Spokojnie kupisz HD 7850 za ok.150 zł w przypadku GTX 660 150 zł mało prawdopodobne,ale ok. 200 zł za 660 już tak,tylko trzeba szukać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ceny starszych używanych kart typu gtx 660, hd 7850 itp, ceny takich kart wachają się w okolicach 250-300zł,
Patrząc na olx średnio cenę zawyżyłeś o 100zł :hmm: chyba, że doliczyłeś transport i coś tam jeszcze do ceny karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę swoje trzy grosze do tego tematu,250-300 zł za GTX 660,HD 7850 już przesada,nie są tyle warte(widziałem na olx HD 7870 za 130 zł - tylko,że to był Vertex3D,czyli padaka :E,prawdopodobnie już poszedł,bo nie widzę tego ogłoszenia)

Moja konkluzja dot.kart GTX 6xx,HD 7xxx,na które ceny trzymają poziom wynika z tego,że jeszcze mają wsparcie producentów(Nvidia,AMD) i wydajność niewiele ustępująca kartom np.z niskiej półki GTX 10xx(np.HD 7850 po OC jest w stanie zbliżyć się do GTX 1050 czy HD 7950/7970 niewiele gorszy od GTX 1050 Ti - nie sprawdzę tego,tylko tak słyszałem)

Ale też spójrzmy na ceny HD 6xxx,GTX 4xx,5xx,które tego wsparcia już od dłuższego czasu nie mają - niestety zdążyły się "klęknąć",a ceny dalej są wysokie w stosunku do ich możliwości(100-150 zł lub więcej za HD 6870,GTX 560 Ti),ale w tym przypadku w moim odczuciu wynika z tego że z miesiąca na miesiąc tych kart jest coraz mniej.W takich kartach widzę dla nich tylko dwa zastosowania:do wyświetlania obrazu lub jako baza na retro komputer do gier.

Koniec wywodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nawet do wyswietlania pulpitu to lepiej kupic jakiego wypierdka GT jak sie uda to pasywnego. Ja niedawno sprzedalem GT 240 od Asusa za 50 zl. Tego samego dnia co wystawilem byl juz kupiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masa januszy którzy liczą że trafią jelenia co im kupi towar w cenie nowego.. trzeba polować na aukcje bez minimalnej od złotówki itd.

 

ps. kocham zaglądać na allegro i zerkać jak cena 4790k stoi w miejscu od kilku lat :E:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale sytuacja jest bardzo prosta: nie kupować. Ceny używek są wypadkową cen nówek
Są wypadkową głupków ściągających ceny od innych. Jeden wystawia bardzo drogo, a stado innych go naśladuje i prawie nikt nie sprzedaje (tylko jak wyżej nieliczni upolują jelenia).

 

witam, z czego wynikają tak wysokie ceny starszych używanych kart typu gtx 660, hd 7850 itp, ceny takich kart wachają się w okolicach 250-300zł
Cena GTX 660 to 140-150 (4 oferty), po tyle widać w zakończonych sukcesem (a nie urojeniami). Zaś HD 7850 po ok. 100 zł.

 

za niewiele wyższą kwotę można dostać rx-a 470 (z koparki bo z koparki, ale co z tego
Jak to co? To oznacza, że SAM POPIERASZ CHORE CENY. RX 470 to karta z połowy 2016, w dodatku trup pokoparkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie sobie ceny np 3770k - chodzi po 600zl xD przecież to jest śmiech na sali. Taniej można dostać nówkę ryzena 1700/2600 a i do używanego 3600 nie daleko. Czyli cena za nowy procesor 6/8 rdzeniowy taka sama jak za prawie 10 letniego złoma.

Kolejny konkretny przykład to jak sprzedawałem zestaw 2500k + płytka + ramy, sprzedałem go za jakieś 1100zl dorzuciłem 3 stówki i miałem NOWY zestaw na ryzenie, wydajniejszy i swiezutki pachnący.

Rtxy 2070 nowe co chodzą za 1900zl to ludzie wystawiają roczne używki w tej samej cenie...

Ceny np 4790k czy też 7700k używanych to jest jakaś porażka.

Jak można wołać 1000zl za 4790k, czyli procek sprzed 5 lat który już nie daje rady bo ma za mało rdzeni.

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba polować na aukcje bez minimalnej od złotówki itd.

Teraz śledzę licytację na GTX 970 Palit JetStream(o 19 koniec,na tą chwilę 347 zł),mam plan zaatakować na sam koniec :E

 

Zaś HD 7850 po ok. 100 zł.

Chyba 1GB.

Od dłuższego czasu wersja z 1GB nie ma racji bytu,w sumie 2GB też,ale lepiej kupić z 2GB niż tylko z 1GB.

 

Zobaczcie sobie ceny np 3770k - chodzi po 600zl xD przecież to jest śmiech na sali.

Taka cena to naprawdę spora przesada,tym bardziej że idzie kupić 3770K za ok.400 zł.

Patrząc na 4770K/4790K jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...