Skocz do zawartości
Reddzik

Kupno pierwszego mechanika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam porady co do wyboru klawiatury, aktualnie posiadam Genius KB-G265, wszystko było by ok, ale klawiatura potrafi się rozłączać z usb, czy to było na s1155 czy teraz na AM4.

Nie miałem nigdy mechanika,

 

Klawiatura musi mieć

 

1. antyghosting,

2. blok numeryczny-pełno wymiarowa

3. dobrze, żeby miała multimedialne klawisze- zależy mi na zmianie głośności

4. oświetlenie RGB, choć jak klawa dobra to może być inny rodzaj oświetlenia

5. podpórka mile widziana, ale nie jest to must have.

 

Aktualnie od jakiegoś czasu się rozglądam za czymś, najlepiej jak najtaniej, nie chce wydawać 200zł+, mogę do 150zł wydać jeśli jest tego warta, może lekko więcej, w nie które gry i tak grywam na padzie. Klawa potrzebna do multi, do FPS i pisania.

Na co mam uważać(czytałem o przełącznikach, że red do gier, blue pisanie itd), albo co jest wartego w tym przedziale? Czy trzeba wydawać krocie za 200zł i lepiej sobie odpuścić temat mechanika, a może membranówka jak sharkoon za ok 130zł? niby ma anty ghosting, rgb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytaj, idź do sklepu i zobacz jak działają Red, a jak Blue. Dla mnie Blue to porażka ze względu na stukot który wytwarzają ale może niektórym to odpowiada. Red, Brown są bardziej ciche. Sam mam White w Trust i są w miarę uniwersalne. Dobra membranówka też nie jest zła ale jak wyżej moim zdaniem klawiaturę i mysz trzeba kupować sprawdzając w sklepie, czy Ci odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej muszę kupić przez neta, bo mieszkam w miejscowości, gdzie mam tylko Media Expert, byłem wczoraj, ale mają tam 3 klawiatury na krzyż i to chyba nie mechaniki.

Nie ma tam nawet wyboru.

Zbieram się z zakupem, a obecna działa jak dostanie fioła to potrafi się rozłączać, do tego nie lubi się np z starą kierownicą Logitecha, z kilkoma aplikacjami jak Kodi, czy Blestacks, przy korzystaniu z tych programów klawa się rozłącza itd. Była raz jedna gierka, grając klawiatura się rozłączała.

 

Czasem podłączam starą, ale ona ma niski profil i bez oświetlenia i ciężko mi wrócić do niej.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej muszę kupić przez neta, bo mieszkam w miejscowości, gdzie mam tylko Media Expert, byłem wczoraj, ale mają tam 3 klawiatury na krzyż i to chyba nie mechaniki.

Nie ma tam nawet wyboru.

Zbieram się z zakupem, a obecna działa jak dostanie fioła to potrafi się rozłączać, do tego nie lubi się np z starą kierownicą Logitecha, z kilkoma aplikacjami jak Kodi, czy Blestacks, przy korzystaniu z tych programów klawa się rozłącza itd. Była raz jedna gierka, grając klawiatura się rozłączała.

 

Czasem podłączam starą, ale ona ma niski profil i bez oświetlenia i ciężko mi wrócić do niej.

To na wszelki wypadek nie bierz pod uwagę Blue i tylko jak pisałem Red, Brown, White.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będę unikać blue, zapewne Brown jak widzę można wyrwać taniej, np Modecom Volcano. Na razie czekam na jakieś promocje, może coś się trafi, a jak nie to najwyżej dopłacę nawet do 200zł jeśli nie będzie innej opcji.

 

Tylko czy te całe "outemu" ujdzie, bo to chyba jakaś podróbka, tańsza alternatywa dla droższych. :Up_to_s:

Przeglądam też outlety, czy używki, ale chyba używki lepiej omijać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używki omijaj, z outletu z dużego sklepu można brać, najwyżej odeślesz. Outemu mogą być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj nam swoich faworytów a my ocenimy która naszym zdaniem będzie najlepsza.

Dobra klawiatura mechaniczna może kosztować nawet ponad 750zł i nie jest to jakaś ogromna kwota za mechanika :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam porady co do wyboru klawiatury, aktualnie posiadam Genius KB-G265, wszystko było by ok, ale klawiatura potrafi się rozłączać z usb, czy to było na s1155 czy teraz na AM4.

Nie miałem nigdy mechanika,

 

Klawiatura musi mieć

 

1. antyghosting,

2. blok numeryczny-pełno wymiarowa

3. dobrze, żeby miała multimedialne klawisze- zależy mi na zmianie głośności

4. oświetlenie RGB, choć jak klawa dobra to może być inny rodzaj oświetlenia

5. podpórka mile widziana, ale nie jest to must have.

 

Aktualnie od jakiegoś czasu się rozglądam za czymś, najlepiej jak najtaniej, nie chce wydawać 200zł+, mogę do 150zł wydać jeśli jest tego warta, może lekko więcej, w nie które gry i tak grywam na padzie. Klawa potrzebna do multi, do FPS i pisania.

Na co mam uważać(czytałem o przełącznikach, że red do gier, blue pisanie itd), albo co jest wartego w tym przedziale? Czy trzeba wydawać krocie za 200zł i lepiej sobie odpuścić temat mechanika, a może membranówka jak sharkoon za ok 130zł? niby ma anty ghosting, rgb.

 

Porządna membrana>tani mechanik, taka prawda

A zamiast czytać o przełącznikach, to idź i wypróbuj na żywo ;)

 

To jedyne co mogę zaproponować:

 

Kailh blue red light palmrest

 

Outemu brown RGB light

 

Ja sam mam klawiaturę na brązowych przełącznikach Kailha i jest bardzo przyjemnie. Odnośnie niebieskich przełączników, jedni je kochają, a inni je nawet nienawidzą.

Musisz to sprawdzić na własną rękę. Wielu też uważa, że Kailh>Outemu, ale ja nigdy nie klikałem na tym drugim, więc nie wiem ;)

 

Na twoim miejscu wziąłbym [z tych dwóch do wyboru oczywiście] Modecoma z czerwonym podświetleniem i podpórką pod nadgarstki(sam mam i doceniam ten dodatek). Nie śledziłem co prawda tych modeli, ale odnoszę wrażenie, że ten pierwszy Modecom kosztował kiedyś więcej. Tą promocją to się tak nie sugeruj, bo to częsty chwyt marketingowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuję cudów za 400zł+, ba nawet zapewne membramówka z dobrym anty ghostingiem by starczyła, obecny Genius to największy mój wydatek jeśli chodzi o klawiatury.

 

1. MODECOM Volcano Hammer RGB on jest chyba na brown i blue, ciekawe, że piszą czasem coś o red, ale opakowanie jest z brown.

2.SPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB 259zł+, więc raczej tylko w promocji w okolicy 200zł. Albo coś innego od SPC.

3. Sharkoon Skiller SGK4 RGB membramówka, niby z anty ghostingiem, ale to już taka cena, że można by było spróbować mechanika, za nie wiele drożej.

4.Klawiatura MODECOM Volcano Gamer Kalih Brown ale nie RGB

5. Klawiatura iBOX Aurora K-4 chyba redy - KRGD Red Switch

 

To tak na szybko, jak widać ceny tak bliżej 200zł+ niż początkowo zasugerowałem, ale liczę na jakieś przeceny, może outlet z dużego sklepu tj. owocowy czy xkom.

Jedne mają oprogramowanie inne nie mają, ale chyba to nie ma dużego znaczenia. Byle tylko działało i wieczorem było dobre oświetlenie.

 

Jak jest coś lepszego w tej cenie to z chęcią się dowiem co będzie, patrzę się po cenie i przełącznikach byle nie było napisane "blue"

 

@Tadeus

Dzięki za info, co do sprawdzenia na żywo, to ciężko, bo nie mieszkam w wielkim mieście, gdzie jest pełno sklepów.

Chciałbym z numeryczną, pełną klawiaturę, więc takie biorę pod uwagę.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie z miesiąc temu sprawiłem pierwszego mechanika, padło na "SPC Gear GK530 Tournament Kailh Brown RGB" - przełączniki jak słusznie podejrzewasz po tytule brown, kailh to jakieś chińskie ksero ale dorównujące ponoć jakością "oryginalnym" przełącznikom.

 

Wrażenia?

Browny to chyba taki odpowiednik membranówek, prócz wysokich klawiszy i wyraźnego dźwięku - niczym się nie różni pod względem pracy. Mój model nie ma podkładki pod nadgarstek, klawiatura wydaje się w pierwszym kontakcie wysoka i w istocie taka jest ale mi to nie przeszkadza. Kilka pierwszy tygodni miałem problem z pisaniem (trafianiem w klawisze) ale już się w miarę przyzwyczaiłem - u mnie był kłopot głównie dlatego bo ceniłem sobie niskie membrany i dosyć szerokie klawisze, a ówczesny mechanik jest zaprzeczeniem tamtej filozofii. ;) Z minusów - spacja w moim egzemplarzu ma za luźne mocowanie, przy stukaniu z wielką namiętnością wypadała - problem w zasadzie żaden bo jako, że to mechanik - wyjąłem klawisz, nabiłem na kawałek chusteczki, która zmniejszyła przerwy w zaczepie i problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Ksamek za pomoc w wyborze. A jak ze ścieraniem klawiszy? Bo tym Geniuszu co mam to ALT to już wytarty.

Oglądałem reckę na YT wersji SPC gear 540, akurat pokazali też jak klikają blue brown i red, słychać, że blue to najgłośniejsze, ten klik.

Do tego SPC Gear dostało oprogramowanie, więc kolejny plus.

 

No to jest dosyć spory wybór, bliżej 200zł, albo przekroczyć jeśli wybiorę 540 czy 550. Nie znam cen promocyjnych, bo nie interesowałem się zbytnio. A ostatnio to składałem kompa, a teraz czas na klawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze ścieraniem nie pomogę niestety, jak napisałem - mam go od około miesiąca - w tym czasie nic się nie starło. :lol2: Klawa ma programowalne klawisze (ale to chyba każdy mechanik) i podświetlenie można sobie dowolnie zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić klawiaturę Logitech G810 Orion Spectrum na przełącznikach Romer-G.

Według mnie bardzo fajna klawiatura, cicha jest , ma bardzo fajne podświetlenie RGB.

Na YT można sobie pooglądać testy.

Powiem że dużo oglądałem testów i czytałem no i zaryzykowałem z tą klawiaturą i stwierdzam że było warto :-).

Kupiłem klawiaturę bez fizycznego sprawdzania jak się sprawuje.

Kosztowała mnie 399 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vision00

Ale to blue, a jest mowa, żeby unikać blue. Ten Modecom odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze ścieraniem nie pomogę niestety, jak napisałem - mam go od około miesiąca - w tym czasie nic się nie starło. :lol2: Klawa ma programowalne klawisze (ale to chyba każdy mechanik) i podświetlenie można sobie dowolnie zmieniać.

 

Ja mam GK550 od 10msc i nic się nie starło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.morele.net/klawiatura-sharkoon-purewriter-rgb-low-profile-red-kailh-us-layout-4044951021468-4049708/

 

 

Ma wszystko co potrzeba poza podpórką, ale jest low profile to można z tym żyć.

 

Zanim nie zaczęły być modne, to kosztowały nawet ok160 - 180 zł :E

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/klawiatura-sharkoon-purewriter-rgb-low-profile-red-kailh-us-layout-4044951021468-4049708/

 

 

Ma wszystko co potrzeba poza podpórką, ale jest low profile to można z tym żyć.

 

Zanim nie zaczęły być modne, to kosztowały nawet ok160 - 180 zł :E

Edytuj link bez http, bo inaczej z morele wycina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Zapytałem się xkom o rabat, bo są mi winni za ten cyrk z brakiem aktualizacji biosu na płycie b450

SPC Gear GK540 Magna Kailh Red RGB

SPC Gear GK550 Omnis Kailh Red RGB

 

A na owocowym taka klawa po 139zł:

iBOX Aurora K-4

Niby jest na red switchach (KRGD Red Switch)

 

Może coś z tego by wybrać, chyba, że Modecom na outemu red za 149zł na xkomie (MODECOM Volcano Hammer RGB- outemu red)

 

Wczoraj oglądałem meczyk na necie, Koguty z Bayernem i w czasie oglądania kilkukrotnie klawa się rozłączała, wyskakiwało nie rozpoznane urządzenie, trzeba było wpinać ponownie... ta obecna klawa ma czasem takie odpały..

 

Dopłata do przełączników Kailh ma sens? Bo klawa SPC jest droższa.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...