Skocz do zawartości
Jenot

Hyperx Predator 3200CL16

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, pytanie j.w. Dokupiłem drugą parę 2x8GB. Taiphoon pokazuje, że starsze są na Hynix c-die z 4 tygodnia 2019, nowsze z 34 tygodnia 2019 na Hynix j-die. Z profilem XMP 3200CL16 wszystko działa, ale może warto by było trochę ten ram podkręcić. Niestety nie wiem jaki typ pamięci wybrać w kalkulatorze.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej czytałem, że ktoś trafił j-die w tych Hyperxach (zawsze do pewnego czasu były c-die), raczej traktowałbym j-die jako nowszą wersję c-die i tak bym je traktował w kalkulatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli mam w kalkulatorze wybrać Hynix CJR, 4 moduły, single rank? Wgrać ustawienia z taiphoona, wybrać zakładaną częstotliwość, wklepać to co wypluje kalkulator w BIOSie i teoretycznie powinno zadziałać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem "teoretycznie powinno działać". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że tak. Przy czym pamiętaj, że kalkulator to tylko pomoc, nawet gdybyś miał same Hynixy CJR, to po wpisaniu wszystkich wartości z kalkulator komputer mógłby nawet nie odpalić. Nie wszystkie timingi są tak samo lubiane przez każdą płytę, czy nie każdy RAM jest też taki sam (loteria sylikonowa), zwłaszcza subtimingi, traktuj kalkulator jako sugestię, a nie instrukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, udało się ustawić z grubsza wg kalkulatora, tylko napięcie musiałem pociągnąć do 1.4V. Wynik 3733MHz 16/21/21/38/60 CR1, FCLK 1866. Stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam panowie dziwny problem. Mam te same pamięci co autor postu, też na kościach J-die. Bawiłem się w ich OC, z fabrycznego 3200 Mhz próbowałem 3600 Mhz z różnymi timingami, raz działało raz nie, ale no komputer bootował bez problemu, więc próbowałem schodzić z timingami niżej. I nagle w któymś momencie się coś "zepsuło", bo gdy próbuję je ustawić na 3600 Mhz, to nieważne jakie timingi wstawię w biosie, komputer zbootuje się, ramy są na 3600 ale płyta podstawia jakieś timingi z dupy, 26-25-25-58.. Zawszę są takie, nieważne co sam wstawię, a gdy wchodzę spowrotem do Biosu to jest wszędzie Auto.. Resetowanie CMOSem nie pomogło, przywracanie zoptymalizowanych ustawień biosu też. Gdy wczytam profil XMP działa normalnie. O co tu chodzi?

Edit: Po wpisaniu własnych timingow w Ryzen Master, reboot i timingi zostaja jakie wpisałem.

Edytowane przez Patrol619

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, potestowałem, wróciłem do XMP 3200CL16. W moich zastosowaniach przyrost prędkości był homeopatyczny, więc nie będę katował sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...