Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kuzynka niedawno przewróciła jakimś cudem swój komputer i przestał wyświetlać obraz. Płyta główna to Z370 pro4, a grafa 1050Ti. Był podłączany inny monitor po innym kablu i też brak sygnału. Na płycie jest chyba zintegrowana grafa. Jak ją włączyć i spróbować czy na niej będzie widać obraz? Wtedy by było wiadomo, że to grafika. Jeżeli chodzi o 1050Ti to podświetlenie działa, wiatraczki się kręcą, no ale obrazu nie ma. Nie wiem czy to nie będzie płyta, ale chciałbym sprawdzić z tą zintegrowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest DVI na płycie, spróbuj się do niego podpiąć.

Ale obecność grafiki zależy od CPU, na ogół jest. Chyba że to jakiś F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, idę sprawdzić i podpiąć się pod DVI jak znajdę kabel. Procesor to i3-8100. Czy jak podepnę się pod DVI i nie będzie grało to może oznaczać, że płyta główna walnięta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz obudowe. Sprawdź, może coś się wypięło z gniazda, albo jakiś kabelek się poluzował. Walnięte może być w sumie wszystko. Sprawdź to o czym pisze najpierw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączone po DVI i obraz normalnie z zintegrowanej. Czyli jakby grafika, tak? Ale jak się upewnić? :-) Mam też jakąś inną grafike działającą, mógłbym po prostu tą niby walniętą wyjąć, a wsadzić tą drugą i zobaczyć czy będzie hulało. Chyba, że jest prostsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować przepiąć GPU do innego slotu PCIe.

Tylko nie zapomnij z powrotem kabla sygnałowego do tego GPU podłączyć od monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem grafike do innego slotu, nie działa. Na kablu mam dwie końcówki PCIe, czy w drugim slocie także powinienem podłączyć tą drugą końcówkę PCIe oraz czy trzeba coś innego przełączać przy zmianie slotu? Powróciłem do pierwszego slotu, wszystko skręciłem i okazało się, że teraz nawet przez DVI nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...