Skocz do zawartości
Luzak30

Ulepszenie myślącej trójki

Rekomendowane odpowiedzi

Mój komputerek obecnie (zasilacz to Fractal Testla 550W, natomiast GPU wymienione na RTX 2060) + tutaj: o ramie dokładniej

 

 

Hej, chciałbym ulepszyć komputer co by można więcej kart w chromie mieć otwartych, przy jednoczesnej kompilacji programików i partyjce Hearthstone w tle odpalonej. Niedawno ulepszyłem GPU, więc teraz pewnie czas na tych trzech gagatków... choć może też i nie?

 

Nie wiem czy ten procesor jest skazany na wymianę i czy to zrobi różnicę jeżeli zainwestowałbym teraz w AMD Ryzena np.: 3600 czy też nie byloby to spektakularne. Za to na pewno ta ilość RAMu to już jest za mało (ba, nawet czasami wyrzuci greenscreena na testowej niejawnej wersji windowsa

o treści memory_managment jeśli chce za od pc za duźo rzeczy na raz). I właśnie z tej okazji myślałem, żeby kupić go więcej, ale również przyszłościowo, bo skoro 8GB z dobrego standardu robi się niewystarczające, to z 3 lata i 16GB może spotkać podobna sytuacja, więc myślałem o 4x 8GB albo 2x 16GB. Za tym tropem idzie nowa płyta główna, a za nim właśnie ten nowy procesor.

 

Co byście polecili bądź zaopiniowali?

 

Budżet powiedziałbym, że racjonalny, pod performance zapatrzony - myślę, że luźne 2k ale jeżeli w niższych pułapach będą większe efekty do wrzuconej kwoty, to po co sięgać gwiazd z małym efektem (i to samo w drugą stronę budżetu) :3

 

Z szacunkiem i dziękuję wszystkim za każdą odpowiedź!

Edytowane przez Luzak30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, 4 gołe rdzenie powoli odchodzą na zasłużoną emeryturę i najlepszym rozwiązaniem będzie pozbyć się procka i płyty wraz ramem i zakup czegoś nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BSOD memory_managment oznacza, że podsystem pamięci nie pracuje stabilnie, a nie że Ci się pamięć kończy.

Podkręcony cpu, podkręcony ram, nawet XMP może to powodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

 

Szczerze to nawet nie chciało mi się googlować tego błędu, więc dziękuję za poprawę wiedzy. Musi to być to trzecie bo nie przypominam sobie kręcenia jakiegokolwiek podzespołu.

 

@olek83 dzięki za zestawik, w sumie tak jak myślałem. Myślisz że warto kupić ten RAM dwa razy by mieć 32GB za pasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda Twój budżet pozwala na zakup pamiątek 32gb np. https://proline.pl/pamiec-g-skill-ripjawsv-ddr4-32gb-2x16gb-3200mhz-cl16-rev2-xmp2-black-f4-3200c16d-32gvk-p1216976, ale na ten moment gry potrzebują 8, w porywach 12gb ramu, zanim wyjdą gry które w minimalnych, będą miały więcej niż 16gb minie kilka lat, więc jeżeli chcesz troche przyoszczędzić to śmiało możesz brać 16gb, a jeżeli chcesz wydać całe 2k to bierz 32gb, ostateczna decyzja należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak podpowiedziałeś i złożyłem ten zestaw z kościami 32GB. Na XMP 2.0 + Genie łapie 3200, ale jest niestabilny. Nie wiem czy powinienem potestować różne profile, czy może jest jakiś już gotowiec to-do dla tej kombinacji w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O boże naprawdę ... Co  do lotów  nad prywatną posesją   to : Zakazu prawnego  nie ma  ale  musi być poszanowana prywatność  osób     ,a samo latanie bez zgody może być już naruszeniem i nieposzanowaniem prywatności ,a robieie zdjęć  czy nagrywanie   prywatnych posesji ,osób  podchodzi pod stalking  ,naruszenie wizerunku  tym bardziej   opublikujesz  gdzieś te materiały .   Warto zatem pamiętać, że choć przepisy dotyczące lotów dronem umożliwiają latanie nad prywatną posesją, to musi się to odbywać bez naruszania prywatności. Osoba zgłaszająca sprawę na policję może oskarżyć operatora drona o kradzież danych osobowych i wizerunku, naruszenie prywatności i nękanie https://ironsky.pl/czy-mozna-latac-dronem-nad-czyjas-posesja/   I chyba tyle w tych kwestiach z mojej strony  ,bo widze ze  masz  podstawowe problemy z odróżnieniem  przestrzeni publicznej  od prywatnej  , poszanowania  czyjejś prywatności  itp itd takie podstawy zycia w społeczeństwie  . To ze masz  drona nie  uprawnia cię  do tego ze  możesz zaglądać ludziom  przez okna  nie wiadomo w jakim celu .   Na jesieni  była u mnie akcja    gdzie miasto za pomocą  drona sprawdzało  czym ludzie palą w piecach  jakoś  urząd  potrafił wysłać  pismo   z informacją ze  w terminie  xx   będzie latał dron  nad moją posesją  w takim i takim celu . Nawet jak nie mieli obowiązku prawnego informować o takiej akcji bo  zachowali się po ludzku i  dali takie info aby mieszkańcy wiedzieli  co jest granie  i ze nikt ich nie podgląda /szpieguje ....    
    • Ale o czym Ty do mnie piszesz? Albo piszemy o czymś innym, albo kompletnie nie rozumiesz do czego wykorzystuje się drony. Cała dyskusja zaczęła się od tego, że ktoś napisał, że nie można wykonywać lotów nad prywatnymi posesjami i cały czas do tego się odnoszę. Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. - Konstytucja nie zabrania mi wykonywania lotu dronem nad terenem prywatnym. Nie wiem o jakiej licencji piszesz (albo Ty nie wiesz na jakich zasadach wykonuje się loty dronem). A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"? - to tylko pokazuje, że nie wiesz nic o lataniu dronem (polecam doczytanie chociażby o strefach). Masz zdjęcie poniżej i pisz akt oskarżenia na googla, że publikuje zdjęcie obiektu wojskowego jakim jest jednostka wojskowa. Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów -  czy ja gdzieś pisałem o zaglądaniu przez okna z wykorzystaniem drona?
    • Rock nie jest stary, tylko zdziadziały. On ma ledwie 46 lat.
    • Może to być poprzedzenie dla dużej ofensywy na Ukrainie, w tym na Kijów i Odessę.
    • No to słabo, MS powinien mieć swój launcher, a tego BN wywalić.   Zresztą i tak poczekam aż wyjdzie w maju 4 sezon.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...