Skocz do zawartości
Lukstar

Problem z wejściem jack w monitorze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno w media expert kupiłem monitor PHILIPS 243V7QDSB/00. Podpiąłem do niego konsole ps3 kablem hdmi oraz głośniki do monitora, lecz głosu żadnego nie było tylko trzeszczenie ciągłe w głośnikach. Zastanawiam się czego to jest wina, na pewno nie konsoli, kabla i głośników ponieważ gdy konsolę podpiąłem do telewizora tym samym kablem w innym domu to głos normalnie leciał z telewizora. Próbowałem też podłączać różne głośniki i był ten sam rezultat . Problem musi leżeć po stronie monitora on jedyny zostaje.

Monitor ma wejście jack w monitorze poniżej daje link do media expert do pełnej specyfikacji. Może coś się w środku monitora uszkodziło jak leżało na magazynie.

 

https://www.mediaexpert.pl/monitory-led/monitor-philips-243v7qdsb-00,id-894984?fbclid=IwAR0wCrwK-T93nQ8ArZwHwvS-93eOeaPZJAxINVUfDSkTqju0zhyIHmj8Yfo#tab_opinions

 

PS. Z góry dzięki za każą radę dotyczącą mojego problemu. Jeśli komuś się przyda mogę zamieścić tutaj dźwięk z głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega nie odróżnia wejścia z wyjściem :E

 

 

Kabel audio, jest do podłączenia do komputera żeby mieć dźwięk z wbudowanych w monitor głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale monitor nie ma wbudowanych głośników w takim razie po co jest to wejście jack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt nie ma (w sklepie w opisie jest błąd).

 

Za to w instrukcji

 

https://www.download.p4c.philips.com/files/2/243v7qdsb_00/243v7qdsb_00_dfu_pol.pdf

 

 

jest kabel do wpięcia do komputera i gwiazdka że nie zawsze jest w zestawie.

 

Łączyłeś kompa kablem jack - jack z monitorem?

Bez tego w analogowym jacku opisanym jako pod słuchawki nie będzie dźwięku.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jack to wyjście dźwięku HDMI. Jeżeli źródło przesyła do monitora obraz oraz dźwięk kablem HDMI to wtedy jackiem możesz podłączyć głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając ze autor leci po hdmi a nie dvi i że wpina w odpowiednie gniazdo głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W monitorze mam jedno wejście VGA DVI oraz HDMI i jedno wejście HDMI audio out w które wsadzam kabel jack i drugi koniec tego kabla w glosniki. PS3 mam podpięte kablem HDMI do monitora i głośniki podpięte do wejścia HDMI audio out w monitorze tak dla sprostowania sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobaw się w osd monitora audio source str 9 instrukcji masz diagram.

Jak to nie pomoże, a masz wszystko ok podpięte to trochę się opcje kończą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety żadne z powyższych rad nic nie zdziałały myślę że monitor może być uszkodzony po prostu, ale jeszcze napiszę do działu obsługi klienta philipsa jeśli oni nie dadzą mi żadnych konkretnych rad to oddam monitor na gwarancję, także dziękuje wszystkim którzy starali się pomoc temat uważam za zamknięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...