Skocz do zawartości
xEvcio_

Błędy w OCCT procesora!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Nawet niedopasowanych, czy podkręconych pamięci, czy też zbyt niskiego napięcia na procesorze. 1.18V wydaje się mało jak na 1 gen, ale mogę się mylić.

 

Prime 95 spróbuj, small fft, czy będzie szybka zwiecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Ryzen boostuje na wszystkich rdzeniach do 3400 MHz bez problemu, napięcie również jest mniej więcej na tym poziomie jak na stock ( u mnie dobiera podobne )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To może temperatury? Gdzieniegdzie czytałem że stare Ryzeny powyżej 70 C mogą wywalać błędy w OCCT. Tym bardziej, że to temperatura w sumie po sekundzie testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to napięcie 1,18V i 3,4GHz to sam ustawiłeś? :)

Napisz coś więcej.

Teraz mam 1.265 v ustawione, maxymalnie spada do 1.256 v ( to dobrze? )

I czy Core speed *3198 mhz* stałe!, bus speed *99,94 MHz stałe!* też jest odpowiednie do napięcia?

 

Screeny:

 

- https://snipboard.io/xoVteM.jpg

- https://snipboard.io/wOBujb.jpg

 

A jak ktoś ma płytę główną msi b350 gaming plus i ryzena 5 1600, to niech ktoś podeśle config z biosu gotowych napięć, ustawień.

 

To może temperatury? Gdzieniegdzie czytałem że stare Ryzeny powyżej 70 C mogą wywalać błędy w OCCT. Tym bardziej, że to temperatura w sumie po sekundzie testu.

Podczas testu ponad 72 stopnie i to chyba wina boxowego coolera, dlatego kupię fere 3!

 

Pasta:

 

- Cooler Master MasterGel Marker 4g

 

Ten Ryzen boostuje na wszystkich rdzeniach do 3400 MHz bez problemu, napięcie również jest mniej więcej na tym poziomie jak na stock ( u mnie dobiera podobne )

Podasz config napięć, ustawień lub screena z oc procka 5 1600?

 

OC?

Nie!

Edytowane przez xEvcio_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pytanie czy na tym 1.25/6V dalej są błędy w OCCT?

 

3.2Ghz dla all core boost jest raczej normalne. blck w okolicach 100 też. Ew 3400Mhz może mieć max. Masz najnowszy bios? Reszta auto w tym "performance core boost na enabled"?

 

Co do coolera zawsze warto zmienić, choć ja bym polecił nowszego Fortisa.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj innego programu do testowania.

 

OCCT jest dobry, ale ma skłonności do bugowania się.

Błędy często pojawiają się na "słabszych" płytach głównych, które nie są wyposażone w dane czujniki, jakie monitoruje OCCT.

Skutkuje to wywalaniem programu na plecy, albo milionem błędów.

Przykładowo - błąd związany z odczytem VINO Mój link

 

W większości przypadków OCCT przez brak danych z czujnika - sam ustawiał sobie maksymalny możliwy odczyt ( np 215 stopni czy 9999 progów ) następnie wywalał błąd.

 

Ta sytuacja jest podobna. Radzę użyć Rog Bench albo Prime95 w trybie Blend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podacie dobry config do ryzena 5 1600 na płycie msi b350 gaming plus ( napięcia i itp... )?

 

Cooler: (Na razie boxowy)

Edytowane przez xEvcio_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie ma nic takiego jak dobry config. U Ciebie może być zupełnie inaczej, musisz testować, czyli ustawić najpierw stabilną wartość napięcia, testować, a potem obniżać o jedno "oczko" i dalej sprawdzać stabilność.

 

I tak aż dojdziesz do najniższego możliwego napięcia, co da najniższe temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic takiego jak dobry config. U Ciebie może być zupełnie inaczej, musisz testować, czyli ustawić najpierw stabilną wartość napięcia, testować, a potem obniżać o jedno "oczko" i dalej sprawdzać stabilność.

 

I tak aż dojdziesz do najniższego możliwego napięcia, co da najniższe temperatury.

Ok spróbuje to zrobić, ale co to oznacza to stabilne napięcie, trochę może głupie pytanie, ale wolę wiedzieć jak rozpoznam, że napięcie na cpu jest niestabilne?

Edytowane przez xEvcio_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie tyle napięcie niestabilne co sam komputer. Będziesz miał podczas testów zawieszki, czarny ekran,albo błędy jak tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ xEvcio_ czy to naprawdę taki duży problem, aby na początek sprawdzić zachowanie tego systemu na innym programie? Odpal Prime95 w trybie Blend i zobacz, co będzie się działo. System być może działa poprawnie, a problem tyczy jakiegoś błędu w samym OCCT.

 

Będzie się sypało w Prime, to wtedy zaczniemy grzebać w napięciach i XMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ xEvcio_ czy to naprawdę taki duży problem, aby na początek sprawdzić zachowanie tego systemu na innym programie? Odpal Prime95 w trybie Blend i zobacz, co będzie się działo. System być może działa poprawnie, a problem tyczy jakiegoś błędu w samym OCCT.

 

Będzie się sypało w Prime, to wtedy zaczniemy grzebać w napięciach i XMP.

Łatwo powiedzieć, jak co jakiś czas blue screen wpadnie, procek dochodzi do 80 stopni, sterowniki i system pie**zy się a ja nie mogę normalnie grać, wypi**do*ę na zbity pysk komputer i tyle w temacie ( Już się wk**wiłem, ale zrozumcie mnie ile czasu można się z tym bawić ?! )

 

A przy testach OCCT, co jakiś czas wywali mi blue screena, a tego prime95 nie wiem jak ustawić, jak ktoś mógłby to niech wyśle screena jak mam to ustawić wszystko.

Edytowane przez xEvcio_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nerwy nic nie pomogą w diagnozowaniu problemu.

 

Powiedz czy jak ustawisz 3200Mhz + 1.3V czy dalej sypie blue screenami.

 

Wyłącz też XMP jak masz włączone.

 

Poza tym bluescreen jaki kod wysypuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że masz wysokie temperatury. 80C to nie jest normalne na tym CPU. Sprawdź poprawność montażu chłodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że masz wysokie temperatury. 80C to nie jest normalne na tym CPU. Sprawdź poprawność montażu chłodzenia :)

Już naprawiłem, za dużo pasty było na procku, wyczyściłem dokładnie cały procek i w spoczynku 35 stopni, a pod obciążeniem max. 65 stopni.

 

Wie ktoś czemu pisze w menedżerze zadań 16 gb ( 2x8 gb mam obecnie ) a dostępne jest 7,95 gb?

 

Płyta główna: msi b350 gaming plus

 

2 i 4 slot obsadzony!

Edytowane przez xEvcio_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne. Windows, przeglądarki i inne uruchomione programy zajmują pamięć, więc nigdy nie będziesz miał dostępnej tyle pamięci ile masz obsadzone w slotach. Bo spora jej część zawsze będzie już zajęta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie jak wygląda sytuacja w x-kom jak, np. mam pamięć ram zakupioną za 4902x4 gb 3200 MHz od adata xpg z1, to co mogą zrobić, jak mam uszkodzone pamięci ram?

Bo te pamięci zostały, zakupione w grudniu 2017 roku za 490 zł, i jak to będzie wyglądało teraz z reklamacja, naprawią czy wymienią na coś lepszego za tą samą cenę czy zwrócą pieniądze?

 

Link: https://www.x-kom.pl/p/366704-pamiec-ram-ddr4-adata-8gb-3200mhz-xpg-z1-cl16-2x4gb.html

 

Jeśli ktoś wie/miał taką sytuację, napiszcie!

Edytowane przez xEvcio_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...