Skocz do zawartości
Johnnyjonjc

Który laptop na 1660ti?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Planuję kupić laptopa, który będzie służyć do grania. Co do moich wymagań, to: Matryca ips, gtx 1660 ti, i7 9750h oraz dobre chłodzenie. Zastanawiam się nad dwoma modelami laptopów, a mianowicie Acer nitro 5 oraz msi gl65 lub 75. Czy jesteście w stanie powiedzieć mi coś na temat tych laptopów? Jak chłodzenie sobie daje radę, czy występuję zjawisko trotthlingu oraz jak z jakością wykonania? Możecie coś doradzić? Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A Acer ma matrycę ilu hz matrycę? Nie ma problemu z przegrzewaniem się? Coś więcej na jego temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję wybrać wersję 17,3 calową z uwagi właśnie na świetne chłodzenie i maksymalną wydajność podzespołów.

 

Acer Helios 300 i7-9750/16GB/512 RTX2060 144Hz - 6999 zł

 

Szczegółowy test (pokazujący m.in jak świetne temperatury osiąga ) możesz znaleźć pod tym linkiem

 

Pozwolę sobie zacytować część podsumowania tegoż bardzo obszernego testu:

 

Wydajność jest satysfakcjonująca, tym bardziej że Acerowi udało się wykrzesać maksimum możliwości z procesora Intel Core i7-9750H oraz karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 2060. Podzespoły skutecznie opierają się działaniu throttlingu, dzięki czemu kupując Heliosa 300 w nowej wersji mamy pewność, że sprzęt będzie pracował solidnie nawet pod maksymalnym obciążeniem. (...) Kultura pracy jest z kolei największą wadą, ponieważ sprzęt jest głośny bez znaczenia czy wybierzemy automatyczne czy maksymalne obroty wentylatorów. Zalet niż wad jest jednak zdecydowanie więcej i w ogólnym rachunku to najlepszy laptop z procesorem Core i7-9750H i kartą GeForce RTX 2060, który testowałem.

 

Lekko oszczędzając możesz też wybrać wersję z GTX 1660Ti która będzie miała takie same bądź lepsze temperatury:

Acer Helios 300 i7-9750/16G/512/W10 GTX1660Ti IPS 144Hz - 6399 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A Acer ma matrycę ilu hz matrycę? Nie ma problemu z przegrzewaniem się? Coś więcej na jego temat?

 

Przede wszystkim zacząłbym od określenia się jakim budżetem dysponujesz? Bo możemy tutaj rzucać laptopami i za 8 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że im mniej, to lepiej. Powiedzmy że w 5,5 tys zł chciałabym się zmieścić. Ten Acer Helios super, ale drogi. A co sądzicie o acerze nitro 5 lub tym msi gl 75?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o acerze nitro 5 lub tym msi gl 75?

 

Acer Nitro 5 jak najbardziej ok, MSI montuje matryce TN dlatego dla mnie osobiście to dyskwalifikacja w laptopie za tyle kasy ( sam zresztą podajesz w wymaganiach matrycę IPS)

 

Podsyłam jeszcze dwa modele które są o wiele tańszą alternatywą dla już wymienionych a nadal są z kartą GTX 1660Ti:

 

Acer Nitro 5 i5-9300H/16GB/512/Win10 GTX1660Ti IPS - 4699 zł

Tutaj w miejsce i7 jest i5-8300H - jest to słabszy procesor ale różnica w cenie to aż 600 zł także warte rozważenia. i5-9300H nadal jest bardzo mocnym procesorem i da radę w zestawieniu z GTX 1660 Ti.

 

ASUS TUF Gaming FX505DU R7-3750H/16GB/512 - 4299 zł

Tutaj otrzymujesz matrycę IPS 120 Hz. Procesor to odpowiednik i5-8300H , cena o wiele niższa z uwagi na brak systemu.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten msi ma matrycę ips. Pisałem do producenta oraz do sklepu i oba źródła potwierdziły tą informację. Bardziej mnie zastanawia jak w nich się sprawuje system chłodzenia. A co do tych acerow na i5, to uważam, że tej i5 może brakować. Nie chodzi o czysta wydajność, a o ilość rdzeni. W nowych grach występuje stuttering

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GL75 - niby nowość, matryca IPS LEVEL, ale niestety w porównaniu do MSI GL63/73 tandeta. NA STRONIE PRODUCENTA RÓWNIEŻ JEST INFORMACJA IPS LEVEL, NIE IPS.Wyniki matrycy w GL75:

sRGB - 61%

AdobeRGB - 45%

P3 - 45%

Kontrast - 880:1

Luminacja - 251 nitów

DeltaE - 1.59

 

Niestety Asus TUF z R7-3750H, nie nadaje się do 1660ti, gdzie liczne testy wykazują bottleneck. Niestety Asus w tym laptopie zniszczył swój potencjał, bo sam w sobie jest przystępny.

 

W tej cenie to zależy jeszcze jakiego laptopa szukasz... A dokładniej rozmiar: 15,6" czy też 17,3".

 

Bo w cenie 5500, rozmiarze 15,6" możesz mieć następujące modele:

Asus ROG Strix czy też w/w Acera.

 

A jeszcze poniżej 5k, możesz mieć MSI GL63, który pomimo matrycy TN ma adobeRGB na poziomie 89%, już nie wspomnę, o chłodzeniu, gdzie pod tym względem jest w czołówce. Tutaj test do niego:

\

MSI GL63

 

W wersji 17,3":

Również możesz mieć tego Acera, jak i MSI. To już kwestia indywidualna.

Edytowane przez Xinum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten msi ma matrycę ips. Pisałem do producenta oraz do sklepu i oba źródła potwierdziły tą informację.

 

Który to sklep ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który to sklep ?

 

Widzę, że sklep, który ostatnio dostał karę za wyciek danych ma zawartą w opisie informację, że jest to IPS, gdzie jest to nie prawdą. Bo jest to IPS Level. "15,6'' FHDmatt IPS LED"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sklep, który ostatnio dostał karę za wyciek danych ma zawartą w opisie informację, że jest to IPS, gdzie jest to nie prawdą. Bo jest to IPS Level. "15,6'' FHDmatt IPS LED"

A w czym się różni ips od ips level? Pewnie to jakiś krewny ipsa. Napisałem do producenta maila i odpisał mi, że to jest właśnie ips level. Ja chcę tylko uniknąć matrycy TN, która jest dziadowksa. Czy to IPS czy VA, czy ich pokrewne to nie ma różnicy chyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym się różni ips od ips level? Pewnie to jakiś krewny ipsa. Napisałem do producenta maila i odpisał mi, że to jest właśnie ips level. Ja chcę tylko uniknąć matrycy TN, która jest dziadowksa. Czy to IPS czy VA, czy ich pokrewne to nie ma różnicy chyba?

IPS level to jest właśnie TN. To że producent zakłamuje rzeczywistość nic tutaj nie zmieni. Jak gówno zawiniesz w pozłacany papierek i powiesz że to gold-level to nie znaczy że to złoto.

 

Google pierwszy wynik z brzegu: (źródło )

 

“IPS-level” is generally not an official term but some manufacturers like to use it to stand out from the crowd. For instance, MSI notebooks are very often equipped with a so-called “IPS-level” display. But what exactly is “IPS-level”?

 

You should note that “IPS-level” usually means a TN display and although MSI’s TN panels are a lot better than what you get from the average one, it is still a TN panel.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym się różni ips od ips level? Pewnie to jakiś krewny ipsa. Napisałem do producenta maila i odpisał mi, że to jest właśnie ips level. Ja chcę tylko uniknąć matrycy TN, która jest dziadowksa. Czy to IPS czy VA, czy ich pokrewne to nie ma różnicy chyba?

 

Nie żeby coś, ale w tym budżecie nie znajdziesz laptopa, który będzie miał wybitne parametry matrycy IPS. Co najwyżej to będzie namiastka tego, co odzwierciedla IPS. Dlatego polecam wybrać się do jakiegoś sklepu, gdzie znajdziesz w/w laptopy i porównasz sobie w nich ekrany i wybierzesz coś co Ci odpowiada, bo każdy ma inne oko, każdy woli inne barwy itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę bezczelny chwyt z tym całym ips level. A ten Asus z linku wyżej na ryzenie ma ipsa?

 

"Jest to matryca wykonana w technice IPS. Wyświetlacz cechuje się też matowym wykończeniem, co jest o tyle istotne, że maksymalna jasność podświetlenia to zaledwie około 289 cd/m2, zatem brak refleksów z jasnego otoczenia jest szczególnie ważny. Słabo wypada pokrycie palet barwnych (dla sRGB jest to 60,1%, a dla Adobe RGB 42,1%) oraz chłodna temperatura bieli 7337 K. Z zalet ekranu można wymienić jedynie spory kontrast 1 : 1283 oraz niezłe jak na tę półkę cenową odwzorowanie barw, bowiem średni błąd Delta E wynosi 4,45, a maksymalny 6,98. "

 

Tylko tak jak wspomniałem ten procesor nie nadaje się do 1660ti. Już nie wspomnę, że ten ryzen ma 4 rdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że sytuacja wygląda, postanowiłem kupić coś tańszego. Co powiecie o Asus TUF Gaming Fx505? Na ryzenie 5, gtx 1650, do tego 16gb ram oraz matryca ips. No właśnie, jak to w tym modelu jest? To jest ips czy jakiś udawaniec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ips czy jakiś udawaniec?

 

IPS jak najbardziej, do tego 120 Hz. Tyle że jak już wspomniano - w wersji 15,6 cala ma średnią "jakość" Co innego w wersji 17,3 cala - tutaj już jest to jeden z najlepszych IPSów - 90% sRGB. Tyle, że wtedy nie ma 120 Hz.

 

Musisz się określić:

1. Budżet

2. Czy matryca 17,3 czy 15,6

3. Czy zależy Ci na 120/144 Hz i czy jest to ważniejsze od rozmiaru ekranu i jego jakości

4. Czy laptop ma być z systemem czy niekoniecznie

 

Bo na razie to wróżenie z fusów. Ja podam najtańsze moim zdaniem warte polecenia propozycje a Ty w międzyczasie odpowiedz na w.w pytania.

 

Z 17,3 calowych oczywiście IPS:

 

HP Pavilion Gaming i5-9300H/16GB/256 GTX1650 - 3699 zł

 

z 15,6 cala ( z 120 Hz matrycą IPS):

ASUS TUF Gaming FX505 R5-3550H/16GB/512 - 3399 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim pierwotnym budżecie masz jeszcze:

HP Pavilion Gaming i5-9300H/16GB/256 GTX1660Ti 144Hz za 4549zł

To gaimingowy model ze 144Hz matową matrycą FHD IPS, ma GTx'a 1660Ti (co prawda w wersji Max-Q, ale i tak jest wydajniejszy od 1650-siątki) i oferuje możliwość montażu jeszcze jednego dysku na SATA (SSD/HDD).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realny budżet, to 5,5 tys, natomiast zastanawiam się czy iść bardziej budżetów i kupić tego asusa na ryzenie, czy iść bardziej na burżuja i kupić własnie coś koło 5,5 tys na 1660ti i i7. Dla tego po prostu rozważe wasze propozycje. Co do matrycy, to nawet i starczy 60hz, bo i tak gram w gry głównie singlowe. Byleby to była matryca ips lub o ile taka występuje w laptopach va. Co do wielkości, to obojętne mi to. Przyzwyczaje się do 15 jak i 17. Te 2 do 3cm na wymiarach laptopa nie rrobi mi różnicy, ale chyba się bardziej chylę ku 17. Systemu nie potrzebuje, mmam już zakupiony. Jeśli chodzi o te tańsze

Propozycje, to mocno mnie interesuje ten Asus na ryzenie I 1650tce w wersji 17", jeśli faktycznie ten ips taki dobry. Co do droższej propozycji chyba zostanę przy acerze nitro 5 lub 7, jeśli tam też jest ips? Możecie cos o nim powiedzieć? Nie throttlinguje? Nie jest przesadnie głośny?

Edytowane przez Johnnyjonjc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realny budżet, to 5,5 tys, natomiast zastanawiam się czy iść bardziej budżetów i kupić tego asusa na ryzenie, czy iść bardziej na burżuja i kupić własnie coś koło 5,5 tys na 1660ti i i7. Dla tego po prostu rozważe wasze propozycje. Co do matrycy, to nawet i starczy 60hz, bo i tak gram w gry głównie singlowe. Byleby to była matryca ips lub o ile taka występuje w laptopach va. Co do wielkości, to obojętne mi to. Przyzwyczaje się do 15 jak i 17. Te 2 do 3cm na wymiarach laptopa nie rrobi mi różnicy, ale chyba się bardziej chylę ku 17. Systemu nie potrzebuje, mmam już zakupiony. Jeśli chodzi o te tańsze

Propozycje, to mocno mnie interesuje ten Asus na ryzenie I 1650tce w wersji 17", jeśli faktycznie ten ips taki dobry. Co do droższej propozycji chyba zostanę przy acerze nitro 5, jeśli tam też jest ips? Możecie cos o nim powiedzieć? Nie throttlinguje? Nie jest przesadnie głośny?

Ten ryzen w laptopie to słaby pomysł. Kiedyś był temat jak ktoś się żalił na niego. Wysokie temperatury i brak możliwości undervoltingu, i po 2 minutach czkawka na procesorze. Także ten tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ryzen w laptopie to słaby pomysł. Kiedyś był temat jak ktoś się żalił na niego. Wysokie temperatury i brak możliwości undervoltingu, i po 2 minutach czkawka na procesorze. Także ten tego :)

Widziałem parę recenzji i nikt nie narzekał na czkawkę :)

 

Gdzieś czytałem, że te lapki mają kiepskie chłodzenia. To prawda? Matryca to faktycznie ips? Wybaczcie za te durne pytanie, ale jeśli producent matrycę TN nazywa ips level to ja już rozkładam ręce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...