Skocz do zawartości
4637423623

Pozbycie się kabli - sprzęt bezprzewodowy

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że mam teraz biurko gamingowe i widać wszystkie kable (wcześniej miałem szufladę pod blatem biurka i kable były za biurkiem, przy ścianie), chciałem się ich jak najwięcej pozbyć. A dowiedziałem się, że bezprzewodowy sprzęt nie jest już gorszy od przewodowego.

 

1. Więc jaką mysz bezprzewodową polecacie? Dużo czasu spędzam przy komputerze, ale rzadko gram w gry. Zależy mi też na w miarę niskiej cenie. I żeby jak najrzadziej trzeba było ją ładować/zmieniać baterię.

 

2. Jakie słuchawki bezprzewodowe polecacie? Też zależy mi na w miarę niskiej cenie, głównie to oglądam filmy, YT, muzyki czasami słucham, więc najlepsze nie muszą być. Plus także rzadkie ładowanie.

 

A klawiaturę kupiłem drogą rok temu, więc nie chcę jej wymieniać, zostanie tylko 5 kabli - dwa od monitora, zasilacz, klawiatura i internet. Na jakości internetu nie chcę tracić, by przejść na WiFi. A reszta musi niestety zostać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie lepiej gotową zatoczkę do kabli. Jak wszystko ładnie schowasz i poukładasz to powinno być ok. Pewnie są i takie na jakieś kleje, żeby nie trzeba było dziur robić.

 

I nie, sprzęt bezprzewodowy jest nadal gorszy od przewodowego.

I zawsze podawaj budżet, bo ludzie ci polecą sprzęt za 2k.

Edytowane przez Emise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej przeszkadzają mi kable na biurku (klawiatura, myszka, słuchawki) niż te co są pod biurkiem, więc zatoczka odpada.

Ale to że sprzęt bezprzewodowy nie jest gorszy przeczytałem/obejrzałem na morele i spider's web, czyli dobrych źródłach informacji o sprzęcie.

Nie wiedziałem, że są myszki za 2000 aż, w takim razie myszka do 200 zł i słuchawki tak samo. W tej cenie chyba są w miarę dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla Ciebie są dobre - bierz. Dla mnie np. wyładowanie baterii w trakcie pracy/gry dyskwalifikuje sprzęt. Przez samo prawdopodobieństwo, że coś takiego może się trafić. Jedyne bezprzewodowe peryferia jakie akceptuję to słuchawki ;) No i bezprzewodowe myszy i klawiatury (zdaje się, że dla graczy ma to znaczenie) wciąż mają i będą miały opóźnienia większe od swoich przewodowych odpowiedników.

Mam wrażenie, że problem masz estetyczny

W związku z tym, że mam teraz biurko gamingowe i widać wszystkie kable
a nie że się w kablach zaplątujesz. Więc skoro prezencja biurka jest na szczycie listy, poświęć trochę "lepszości" akcesoriów przewodowych i bierz takie bezkablowe jakie Ci się spodobają, i tyle. Twój gust, Twoja sprawa ;) Edytowane przez Gobli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bezprzewodowe myszy i klawiatury (zdaje się, że dla graczy ma to znaczenie) wciąż mają i będą miały opóźnienia większe od swoich przewodowych odpowiedników.

Myszy bezprzewodowe powyżej 200 zł, np. Logitech G603 lub Steelseries Rival 310 nie są gorsze od przewodowych. Dużo graczy z drużyn e-sportowych używa bezprzewodowych myszy: https://liquipedia.net/counterstrike/List_of_player_mouse_settings

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grają na tym za co im płacą - jakby dostali $ to i a4tech za 30 zeta by grali :E

Tak serio to nas się pytasz o radę czy usiłujesz sam siebie przekonać że warto na to kasę wywalić ?

 

Nie ma to jak zmienić biurko , co wymusza zmianę sprzętów ;)

 

Ktoś tutaj z forum sobie porobił otwory w blacie i też kabli nie widać na blacie.

 

 

Ja bym jednak zaczął od tych kabli co są pod tym biurkiem gamingowym, bo pewnie wszystko na wierzchu i wygląda to fatalnie.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grają na nich, bo to dobre myszki.

Pytałem o radę, ale już nieważne. Na razie tylko myszkę wymienię i zobaczę jak będzie.

Kupiłem cable box i nie jest źle pod biurkiem. Jak napisałem w pierwszym poście - chciałem pozbyć się jak największej ilości kabli, właśnie w celu estetycznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dużo siedzisz przed kompem to polecam Logitech MX Vertical. Po jednym dniu przestawienia się wygoda pracy nie do przecenienia. Używam od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Grać też nią można (ja gram w Starcrafta). Naładowanie wystarcza na 3-4 tygodnie. A fajną rzeczą jest to, że można z niej korzystać podczas ładowania. Podpinasz kabelek USB i możesz normalnie z niej korzystać. Tylko koszt trochę większy, około 300zł.

Edytowane przez Visar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do niedawna myszki bezprzewodowe były gorsze od kablowych (sam byłem gorącym zwolennikiem tej tej opinii) ale ostatnie modele niektórych bezprzewodowców udowodniły że da sie zrobić tak samo dobrą mysz, poniżej artykuł:

 

https://pclab.pl/art80678.html

Edytowane przez Azakiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam mysz Rapoo 7800P, używam od kilku miesięcy. Bateria wystarcza na około 3-4 miesiąca, nigdy nie wyłączam a używam po kilka godzin dziennie.

Zaletą jest to że działa na 5GHz i dlatego brak zakłóceń z wi-fi i bluetooth. Kupisz za 150zł lub taniej.

 

Ps. Bez problemu chodzi na akumulatorach eneloop.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sprawdzę. A jeszcze nikt nie polecił słuchawek bezprzewodowych, zna ktoś dobre w cenie do 250 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myszka logitech g305 - topowy sensor, lekka i dobre wykonanie.

baterie wieczne. Znajomy ma rok czasu i ani razu nie ładował :lol2: :lol2:

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie, sprzęt bezprzewodowy jest nadal gorszy od przewodowego.

I zawsze podawaj budżet, bo ludzie ci polecą sprzęt za 2k.

cześć, szukał Cię rok 2008.

 

https://www.youtube.com/watch?v=orhb7Njj3h8

 

co za brednie.

 

 

@4637423623 szukaj myszek od Logitecha na sensorze Hero, u mnie w G603 siedzi jeden komplet baterii od roku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli szukasz myszki bezprzedowej to na te chwile jedynie Logitech i Razer maja technologie wireless tak dobra jak po kablu. Proponuje obejrzec kilka recenzji i porownan na kanale YT: RockerJumpNinja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukam myszki i klawiatury bezprzewodowej, bo stary Natec już ledwo działa. Wymagam zasilania akumulatorkami AA i dobrego zasięgu, w gry nie gram. Jak narazie zastanawiam się pomiędzy Logitechiem MK360 a Microsoftem 3050, powystawowe są za ok. 100 zł.

Edytowane przez deka87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...