Skocz do zawartości
misiek-puchatek

Tania karta graficzna do YouTube i filmów

Rekomendowane odpowiedzi

kup sobie tanią kartę graficzną coś jak to

https://allegro.pl/oferta/xfx-radeon-hd-5750-512mb-gddr5-accelero-l2-pro-8545554371

powinna pójść za mniej niż 50zł w licytacji

 

do tego znajdź se sandy bridge najlepiej też gdzie inni licytują by nie przepłacić

 

A pod tego sandy bridge jaka płytę by wspierała igpu i by była ciekawa i tania. Taka karta graficzna lepsza bedzie niż ta intela z procka do moich zastosowań? Do starej karty juz zamówiłem coolery. Jak będę miał kiedyś więcej czasu to pobawię sie w regenerację chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze,zastanów się nad i5 2500K + płyta P67 + ram DDR3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pod tego sandy bridge jaka płytę by wspierała igpu i by była ciekawa i tania. Taka karta graficzna lepsza bedzie niż ta intela z procka do moich zastosowań? Do starej karty juz zamówiłem coolery. Jak będę miał kiedyś więcej czasu to pobawię sie w regenerację chłodzenia.

taka która ma wyjścia obrazowe na tylnym panelu czyli z innym chipsetem niż P67

https://en.wikipedia.org/wiki/LGA_1155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze,zastanów się nad i5 2500K + płyta P67 + ram DDR3

jak znalazł tania do youtuba (to ironia, bo większość tu nie łapie)

 

tamta karta co podałem, to do starego kompa, tak żeby działało jak wcześniej po taniości

 

Nie śledzę cen starszych płyt i procków, ale z tego co widzę to nie są jakoś dużo tańsze od nowych, z to zapewne z racji tego, że te nowe nie są znacząco szybsze...

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować Sandy Bridge? Za 200-250zl kupisz używaną płytę H110M + Pentium G4560, wydajność ta sama co i5 2400/2500, a integra odpali nawet wideo w 4k. Jedyne co, to musisz kupić RAM DDR4, ale jest stosunkowo tani.

 

Czyli z 8GB RAM w 2 modułach, płytą i procesorem zmieścisz się w 350-400zl.

Będziesz miał dosyć świeżą podstawkę niskim kosztem

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy ale by było wyjście na panelu spdif trzeba dokupić karte pcie lub na usb a mój stary amplituner nie odbiera sygnału dźwiękowego po hdmi i dodatkowo te płyty nie maja wyjścia hdmi na panelu czyli trzeba włożyć karte graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak, skoro ten Asus p8p67 kosztuje 300zl, to możesz wziąć to https://allegro.pl/oferta/asus-z170-pro-gaming-1151-box-sklep-7488933106 i G4560, też masz wyjście optyczne i dalej, świeższa platforma.

Nie znam się na kartach dźwiękowych, ale czy między 100-200zl nie znajdzie się dobra karta, ze złączem optycznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy ale by było wyjście na panelu spdif trzeba dokupić karte pcie lub na usb a mój stary amplituner nie odbiera sygnału dźwiękowego po hdmi i dodatkowo te płyty nie maja wyjścia hdmi na panelu czyli trzeba włożyć karte graficzna.

 

Wszystko kwestia ceny. Poszukaj sobie co ci odpowiada w jakiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle o gb-h110h-s2h z zaktualizowanym biosem za nie więcej niż 100 zł, ma wyjście hdmi i spdif na śledziu albo włożę karte dźwiękowa z tonslinkiem, procek pentium g4560, jakieś najtańsze ramy ddr4 jak pisaliście, zasilacz vero l2 500w nowy i jakaś obudowę matx ze slotem pod dvd najlepiej ale bez tez sobie poradzę, tylko jeszcze nie znalazłem żadnej ciekawej niedrogiej. Stary komputer zmodernizuje o X5460 i bedzie służył jako serwer z filmami itp. W sumie nie planowałem aż takich zmian ?

Edytowane przez misiek-puchatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie potrzebujesz 500W, bo karty nie planujesz jakiejś mocniej tam wkładać? Weź SilentiumPC Elementum 350W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc i sugestie z których wszystkich skorzystałem mam juz komputer pentium g4560 , Patriot Viper, Asus B150 pro z wifi ,SSD M.2 i wszystko w zgrabnej obudowie itx chieftec z zasilaczem 300W i napędem dvd a stary komputer czeka tylko na nowszy procek a karta grafiki jest na tyle nieobciążana ze nawet bez coolerow sie nie wiesza ale i tak sa w drodze dwa nowe z Chin. Także temat do zamoknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze Ci polecam AMD z HDMI do netu i YT w 1080p.

 

Jeśli nie chcesz grać to do takiego netowego składaka poszukaj najtańszą kartę najlepiej pasywną(wiatrak możesz zawsze dołożyć a radiator większy) z HDMI 3xxx lub 4xxx za grosze.

Ja za 20zł HD4550 z HDMI wsadziłem do E8400 :D i śmigają strony, YT i co tam chcesz na TV 32".

Z kartą HD 5770 nawet w czołgi szło miło popykać na tym zestawie.

Generalnie komp sprawuje się wyśmienicie z 4GB ramu i SSD. Startuje w kilkanaście s a strony otwieraja się podobnie jak na i7 z 32GB ramu :D

Praktycznie tylko SSD i DVD był nowy a reszta z poprzednich moich PC plus płyta z odzysku po wymianie kondków i CPU wymienione kilka lat temu z E6400 na E8400 z 6MB cache za kilkanaście zł. Ram 40 lub 60zł.

O wiele wygodniej przegląda się net niż na laptopie czy 24" monitorze.

Zapasowy netowy zestaw tym razem na AMD płyta 19zł i CPU jakieś X2 AM2 za 6zł już czekają na ewentualną wymianę bo w tej cenie to nawet kondensatorów się nie opłaca wymieniać.

Jak dobrze poszukasz to u jednego kupisz za 100-150 zł cały komplet tylko budę swoją.

Niby można cały gotowy poleasingowy firmowy ale tam często masz inny zasilacz, płytę w dziwnym formacie(zwłaszcza w tych malutkich obudowach)

i często ram ECC. Jak coś poleci to może być klops jak nie znajdziesz na podmianę a PC składak to jak lego pełna swoboda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...