Skocz do zawartości
misiek-puchatek

Tania karta graficzna do YouTube i filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, mam stara karte z serii ati 6800 chyba, z której wiatraki odpadły i jak włączam filmy to albo sie komp wiesza albo zwalnia i teraz potrzebuje jakiegoś rozwiązania pewnie najlepiej jakaś tania karte by nie inwestować do starego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaloj gpu-z i podaj jaka masz karte. HD68x0 calkowicie wystarczy a wentyle to groszowa sprawa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie szukać wiatraków do HD 6770? AIliExpress?

 

Jak w temacie, mam stara karte z serii ati 6800 chyba, z której wiatraki odpadły i jak włączam filmy to albo sie komp wiesza albo zwalnia i teraz potrzebuje jakiegoś rozwiązania pewnie najlepiej jakaś tania karte by nie inwestować do starego kompa.

autor ma procek intela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie szukać wiatraków do HD 6770? AIliExpress?

Szukaj popsutej karty 6770. Wymontujesz wiatraki i włożysz do działającej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz proces ze zintegrowaną kartą graficzną to nie kupuj nowej tylko leć na integrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wallec, właśnie, integra. Ostatnio natknąłem się na wątek z problemem, który dotyczył problemów z płynnością/ skakaniem obrazu przy odtwarzaniu filmów na YouTube naa G4560 z Intel HD610. Mam ten procesor i YouTube oglądam rzadko, ale czasem obraz laguje a czasem nie, nie wiem od czego to zależy.

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wallec, właśnie, integra. Ostatnio natknąłem się na wątek z problemem, który dotyczył problemów z płynnością/ skakaniem obrazu przy odtwarzaniu filmów na YouTube naa G4560 z Intel HD610. Mam ten procesor i YouTube oglądam rzadko, ale czasem obraz laguje a czasem nie, nie wiem od czego to zależy.

od słabego układu graficznego

 

Intel HD Graphics 610 (GT1) to zintegrowana jednostka graficzna, którą można znaleźć w niskiej jakości procesorach ULV (Ultra Low Voltage) generacji Kaby-Lake. Ta wersja GPU Skylake „GT1” oferuje 12 jednostek wykonawczych (UE) taktowanych do 950 MHz (w zależności od modelu procesora)

 

w i3 6100 jest układ hd530 w Wersji „GT2” procesora graficznego Skylake oferuje 24 jednostki wykonawcze (UE) taktowane do 1150 MHz (w zależności od modelu procesora).

w i3 7100 jest układ hd630 też w takiej samej wersji jak w i3 6100

w i3 8100 i 9100 też jest układ 630

 

nie ma to jak sprzedawać to samo pod różnymi nazwami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor Core2Due E6750 2,66Ghz płyta główna ASUS P5q-E karta graficzna Amd Radeon HD 6738 zasilacz Evga supernova 550g2 80plus gold.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo fajna płyta do oc. Prawie jak moja P5Q Deluxe. Nie potrzebujesz lepszej wydajności procesora? Bo idealnie tu pasują 4-rdzeniowe xeony zmodowane (z serii E54XX lub X54XX), które można (w zależności od modelu) dostać już za 4 czy 5 dych (E5440). Nawet niedawno wisiały przynajmniej kilka dni 2 sztuki X5460 E0 za 45zł + przesyłka (tyle że bez adaptera). I nie, płyta autora nie ma grafiki zintegrowanej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy składałem komp ponad 10 lat temu myslalem o oc i pod to był składany nawet było chłodzenie cieczą No ale finanse starczyły tylko na taki procek. Pózniej był piorun i przymusowa wymiana płyty głównej karty graficznej i dysku twardego No i zasilacza , procek został. Ciekawy pomysł z prockiem, nawet nie wiedziałem ze takie ceny sa. Ogólnie chciałbym bez większego majsterkowania zrobic coś z karta graficzna bo czasu nie mam a komp do pracy biurowej YouTube i filmów po zmianie na ssd jakoś wystarcza. na razie działa ale na pełnych obrotach wiatraka który ledwo działa a z drugiego odpadl wiatraczek po włożeniu do silnika jakoś sie jeszcze kreci.Czy na tym procku co pisałeś VirtualBox i macOS najnowszy działa bo w tej konfiguracji co mam na włączy sie ?

Edytowane przez misiek-puchatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy na tym procku co pisałeś VirtualBox i macOS najnowszy działa bo w tej konfiguracji co mam na włączy sie ?

Powinny działać te programy, a na pewno lepiej niż na C2D E6750. Sam mam E5440 podkręconego sporo i da się nawet pograć w takiego AC Unity, który wyciska z tego CPU wszystkie soki tzn. szybciej gra się wyłoży niż np. w takim Prime95 w przypadku niestabilnego CPU po oc. Mniej wymagające gry śmigają za to bez problemu np. ets, mudrunner, heartstone, fallout 4, Wiedźmin 3 przy znośnej karcie gr.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jaka karte graficzna wymienić by nadawała sie do tego co w temacie. Średnio mi sie podoba zabawa w rozkręcanie i wyminę chłodzenia. Chce tylko wyjąc i włożyć No i oczywiście nie wydać majątku bo w gry w ogóle nie gram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakby sobie walnął i3 sandy/ivy z iGPU ... chodzą po 30 PLN https://www.olx.pl/elektronika/q-i3-3220/?search%5Border%5D=filter_float_price%3Aasc

tylko ta DDR2 idzie do "żyda"

 

E: albo i nawet taniej ... https://www.olx.pl/elektronika/q-i3-3240/?search%5Border%5D=filter_float_price%3Aasc

 

HB 6800 najwyraźniej nie ma wsparcia dla VP8, VP9 i HEVC

a grafa ze wsparciem to GTX 950 / GT 1030

z przeciwnego obozu to RX 460 / RX 540 / RX 550

a tak to decoder software'owy

 

@misiek-puchatek te filmy oglądasz z neta czy z dysku?

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z neta i z dysku. Ale by ten procesor chodził to trzeba tez i płytę wymienić

 

Z tanich procesorów, bez kombinowania to proponuję Core 2 Duo E8500. Cena około 20 zł.

 

co do karty graficznej to z nowych jakiś GeForce GT 710 lub 730 (ale wtedy z pamięciami GDDR5)

 

Lub z używek QUADRO K600 lub K620. A dużo wydajniejsza będzie QUADRO K2000.

 

Nawet znalazłem ktoś za 200 zł sprzedaje:

 

allegro.pl/oferta/nvidia-quadro-k2000-2gb-dvi-dual-display-port-pcie-8470087081

 

Jak za te pieniądze to karta jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam co jest szybsze? hd 3000 z ivy brige czy kepler GT710 ?

 

za 200 można mieć już gtx 950

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam co jest szybsze? hd 3000 z ivy brige czy kepler GT710 ?

 

za 200 można mieć już gtx 950

 

Mi się wydaje że kepler GT710 chyba szybszy będzie.

 

Dodatkowo HD 3000 sprzętowo wspiera tylko DirectX 10. GT 710 DirectX 11, a nawet 12.

 

No i bezproblemowo z GT 710 współpracują najnowsze sterowniki od Nvidii. Do Intela nowych już raczej nie ma.

 

Z drugiej strony piszesz, że za 200 można mieć już gtx 950.

 

pewnie tak, tylko nie wiem czy karta będzie poprawnie działała z Core2Duo.

 

Z drugiej strony takie gtx 950 może być już zarżnięte, a takie QUADRO K2000 z racji tego że jest przeznaczone do innych zastosowań to raz - robione jest z lepszych jakościowo komponentów i dodatkowo nikt tym nie kręcił bo nie było takiej potrzeby. A i mimo wszystko karta ma pamięci 128 bit GDDR5. Więc powinna być wydajniejsza od GT 710 jak i GT 730. No i QUADRO K2000 to też jest architektura KEPLER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na s775 ddr3 (chipset g41) gtx1050 działał bez problemu, ale z racji procesora apex legends się nie uruchamiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem youtube na każdej karcie graficznej pójdzie spokojnie, jeśli procesor nadąży. Jeśli filmy lagują, to znaczy procek za słaby do liczenia nowych kompresji. Zależy jaki kodek filmu jaka rozdzielczość i czy 60 fps. Tak więc jeśli jakiś film się tnie to albo szybszy procek, albo karta ze sprzętowym dekodowanie nowszych kodeków tak jak napisał @NAMONAKI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, juz wszystko wiem pewnie zdecyduje sie na i5 sandy bridge z hd3000 i płytę pokroju Asusa p8p67za używki i do tego jakieś tanie ramy używki szkoda dopłacać do karty za 200 zł i wkładać do starego kompa na którym VMware 15 nie pójdzie bo 775 ani 771 procesory nie maja vtx z ept ale propozycje fajne. Do starego kompa zrobię przeróbkę do 771 i zamówię cooler do karty z Chin nowy i w ten sposobem bedą dwa kompy. Zawsze do tego nowszego zestawienia mogą kiedyś dołożyć tego gtx1050 lub k2000 (to drugie brzmi z waszego opisu lepiej ale nie ma HDMI ) a starszy sprzęt sprzedać.

Edytowane przez misiek-puchatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, juz wszystko wiem pewnie zdecyduje sie na i5 sandy bridge z hd3000 i płytę pokroju Asusa p8p67

Przymierzasz się do korzystania z integry i planujesz wziąć płytę, która nie umożliwia jej użycia? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie umknęło mi przez to bo widziałem ze ktoś sprzedawał w zestawie i sie napaliłam ze bez karty graficznej i wszystko działa ? Hmm a jaki zestaw proponujesz w dobrych pieniądzach Tzn jak najmniejszych by sie nadawało do tego co w temacie a było nowsze niż procki 775, zależy mi na nowszych protokołach itp np mam dysk sata wspierający 6,0 a płyta co mam teraz ma maks 3,0 albo ktoś pisał ze karty graficzne nowe nie chodzą albo na samym vtx z ept itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sata wspierający 6,0 a płyta co mam teraz ma maks 3,0 albo ktoś pisał ze karty graficzne nowe nie chodzą albo na samym vtx z ept itp

doczytaj se o sata https://en.wikipedia.org/wiki/Serial_ATA i ogólnie dużo doczytaj, bo nie będziesz wiedział co chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wiem co chciałbym mieć a chce coś taniego a nowszego niż s775 by mieć nowe technologie wspierające nowe rozwiązania i by wystarczalo do tego co w temacie czyli YouTube i filmy niekoniecznie z dvd jak juz mam coś wymieniać i dokładać . Czytać wszystko chciałbym ale nie mam na wszystko czasu dla tego zdaje sie na was specjalistów w tym temacie, bo przestałem rozwijać zainteresowania it ponad 15 lat temu. Co do sata to chodziło ze mam dysk szybszy niż 3gbs i aktualna płyta jest wąskim gardłem

Edytowane przez misiek-puchatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A może zaczniesz czytać ze zrozumieniem? Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... Nawet pogrubiłem Ci i podkreśliłem mega istotne stwierdzenie, czyli:  jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły. Zatem oczywistym jest, że jak wykorzystujesz drona do takich zdjęć jakie dałeś, to nie ma ono przesłanek do naruszenia prywatności, bo nie da się rozpoznać szczegółów. Lecz drony można wykorzystywać w różny sposób a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: 1. Działania operacyjne prowadziły służby specjalne 2. Nagranie pokazywało dość wyraźnie osoby wykonujące te działania.   Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, ale raczej powinieneś wiedzieć, że chodzi o uprawnienia, które musisz odnawiać co 5 lat, jeżeli latasz dronem o masie powyżej 250g i jako operator musisz być zarejestrowany, a dron musi mieć naniesiony numer operatora. Też o tym już pisałem, więc użycie określenia "licencja" było skrótem myślowym, bo myślałem, że to ogarniesz.  Pisałem już też o tym, że można od googla ubiegać się o wymazanie obiektów prywatnych, o to samo może upomnieć się jednostka wojskowa. To jest ich sposób po prostu na polubowne załatwianie takich spraw, bez zbędnych dróg prawnych. To co innego niż zdjęcia z drona wykonywane przez osoby prywatne lub firmy, których zleceniem była jakaś konkretna działalność. Wtedy taka jednostka może iść do operatora drona i zażądać usunięcia zdjęć lub wymazania konkretnych obiektów i ma do tego prawo, jak nie to sprawa kończy się rozstrzygnięciem w sądzie. Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie.  
    • Horizon na PS5 ma tryb 40fps, tzw balans, bo sam grałem na tym klatkarzu na moim monitorze 1440p. Dla pewności można zobaczyć OSD na monitorze, które pokazuje wyświetlany jest aktualnie obraz, plus zmiana między trybami graficznymi zawsze obraz mignie, bo zmienia się 60hz na 120hz.
    • Ale to już nie pierwsza taka sytuacja, głupie to strasznie taka scheda po konsolach gdzie zawsze jest biedne anizo najczęściej x4 
    • Nie wiem czy HFW tak ma, ale niektóre studia Sony robią tryb 40 fps właśnie z myślą o tv 120 Hz ale to garstka gier
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...