Skocz do zawartości
Niesmaczne

Wymiana dysku w uszkodzonym PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu spadło mi PS4 podczas remontu pokoju, a jako, że rzadko z niego korzystam to dopiero wczoraj się dowiedziałem, że jednak upadek miał na nie jakiś wpływ. Podczas uruchamiania pokazuje się komunikat "nie mozna uzyskac dostepu do pamieci masowej". Już wyjmowałem i wkładałem dysk, nie widzi mi się płacenie 640zł za starą już konsolę. Moje pytanie brzmi czy jeśli kupiłbym nowy dysk to jest opcja żeby na nim zainstalować wszystko co potrzebne do uruchomienia ps4? Czy raczej to, że obecny dysk nie działa i tak to sie popsuło coś w konsoli a w dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ jak masz możliwość to podłącz dysk z pleja pod kompa i sprawdź smart i czy żyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ jak masz możliwość to podłącz dysk z pleja pod kompa i sprawdź smart i czy żyje.

 

Czym podłączyć ten dysk? Jaką przejściówką? I nie rozumiem za bardzo co to ten smart.

 

Podlacz inny i sprawdz czy dziala

 

Mam jedynie stary dysk od komputera, który mógłbym sprawdzić, będzie on pasował? Nie trzeba nic innego z nim robić tylko go włożyć do ps4 czy trzeba na nim zainstalować coś specjalnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zwykły dysk jak z laptopa. Zamontuj w komputerze i przetestuj.

A do konsoli możesz włożyć dowolny dysk i potem instalujesz system z pendrive. Na stronie Sony jest instrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S.M.A.R.T. :P

Zależy czy masz laptoka czy stacjonarkę. W stacjonarce "normalnie" satą podłączysz, do lapka najprościej taki sam kabelek sata-usb, coś takiego, napisałbym jeszcze obudowę usb jak do dysku zewnętrznego, ale nie wszystkie ogarniają wtedy smarta.

Podłączyć i zobaczyć czy w ogóle daje oznaki życia, wtedy sprawdzić go w jakimś hd tune czy crystal disk info.

 

Zależy jaki ten stary dysk od kompa :P. Do pleja musi być 2,5" i minimum ~200 GB (nie pamiętam tera ile), najprościej przyjąć że 250.

Będziesz też potrzebować firmware na pendrajwie.

https://www.playstation.com/en-us/support/system-updates/ps4/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...