Skocz do zawartości
Gość newmat1

3900x - > 3950x -> ? ( styczeń 2020 )

Rekomendowane odpowiedzi

Gość newmat1

Witam, piszę do Was z takim małym, a bardzo znaczącym pytaniem: Złożyłem już cały swój zestaw o którym zrobiłem temat -> http://forum.pclab.pl/topic/1291960-Zestaw-PASTA-WIATRAKI-OC-SYSTEM-CO%C5%9A-DODA%C4%86/page__p__15645671entry15645671, ale przed zakupem tego zestawu do 15 października ( wtedy miałbym dokonywać zakupu ) naszła mnie myśl:

 

a) Czy zostawić te 11 k zł i poczekać do połowy/końca stycznia zobaczyć co się stanie na rynku i wtedy zamiast procka 3900x, którego chce kupić to dać 3950x ( lub jakiś threadripper?)

b) Zobaczyć również sytuacje kart graficznych? Moja obecnie jest w cenie 3.699 zł, możliwe, że coś się zmieni i wtedy do tej ceny będzie coś bardziej korzystnego niż Rtx 2080Super?

 

eh.. naprawdę już tyle myśli i nie mogę się zdecydować, pomóżcie :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim przyjdzie 3900x to będzie już premiera Threadripperów i 3950x

jak na razie to AMD traktuje 3900x jako zabawkę dla nie licznych fanboy'ów nie starając się nawet dostarczyć większej partii a ludzie czekają od 3 miechów na te procki

 

jeśli możesz poczekać to czekaj do AM4 nie włożysz nic co ma więcej niż 16 (a może i nawet 12...) rdzeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość newmat1

zanim przyjdzie 3900x to będzie już premiera Threadripperów i 3950x

jak na razie to AMD traktuje 3900x jako zabawkę dla nie licznych fanboy'ów nie starając się nawet dostarczyć większej partii a ludzie czekają od 3 miechów na te procki

 

jeśli możesz poczekać to czekaj do AM4 nie włożysz nic co ma więcej niż 16 (a może i nawet 12...) rdzeni

To jaka płytka by musiała być pod Threadrippery lub 3950x?

 

Więc chyba racja.. wolę poczekać te 4 miesiace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaka płytka by musiała być pod Threadrippery lub 3950x?

 

Więc chyba racja.. wolę poczekać te 4 miesiace.

Na razie z płytami x399 jest sprawa niewyjaśniona. W sieci krążą plotki, że płyty pod Threadrippery z chipsetem x399 nie dostaną wsparcia dla TR3. Mają być zupełnie nowe płyty z nowymi układami logiki TRX40, TRX80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość newmat1

Na razie z płytami x399 jest sprawa niewyjaśniona. W sieci krążą plotki, że płyty pod Threadrippery z chipsetem x399 nie dostaną wsparcia dla TR3. Mają być zupełnie nowe płyty z nowymi układami logiki TRX40, TRX80.

Kurcze.. To ja serio wolę poczekać co się stanie do tej połowy stycznia bo jak widać jest wiele niewyjaśnionych kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie z płytami x399 jest sprawa niewyjaśniona. W sieci krążą plotki, że płyty pod Threadrippery z chipsetem x399 nie dostaną wsparcia dla TR3. Mają być zupełnie nowe płyty z nowymi układami logiki TRX40, TRX80.

Epic'y zmiany płyt nie wymagają a jak wiadomo Threadrippery to bieda serwerowe proce ...

Za 6 tygodni wszystko się rozstrzygnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość newmat1

Epic'y zmiany płyt nie wymagają a jak wiadomo Threadrippery to bieda serwerowe proce ...

Za 6 tygodni wszystko się rozstrzygnie.

Co masz dokładnie na myśli mówiąc, że za 6 tyg się wszystko rozstrzygnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz dokładnie na myśli mówiąc, że za 6 tyg się wszystko rozstrzygnie?

premiera TR 3000 powinna być w połowie listopada czyli za 6 tygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze.. To ja serio wolę poczekać co się stanie do tej połowy stycznia bo jak widać jest wiele niewyjaśnionych kwestii.

Nie wiem jak stan faktyczny, ale z tego co od kilku tygodni wypływa w sieci to obecni użytkownicy serii 3900x i chipsetów x399 to bardzo zaawansowani alpha-testerzy :E Problemy z ramem, uśmiercanie cepa, ogołocone płyty główne - generalnie jak na początku każdej nowej generacji ryżych amd leci w kulki :( Ergo, ja bym czekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak stan faktyczny, ale z tego co od kilku tygodni wypływa w sieci to obecni użytkownicy serii 3900x i chipsetów x399 to bardzo zaawansowani alpha-testerzy :E Problemy z ramem, uśmiercanie cepa, ogołocone płyty główne - generalnie jak na początku każdej nowej generacji ryżych amd leci w kulki :( Ergo, ja bym czekał.

 

Nie wiem jak jest na płytach z x570 ale ja na bardzo średniej x470 Aorus Ultra Gaming nie mam żadnych(0!) problemów z 3900x, mało tego wykręciłem bez większych problemów pamieci do 3733mhz cl15 więc IF też działa na wyższej częstotliwości... wydajność miazga, stabilność wzorowa, nie czuję się jak tester ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem o stanie faktycznym. Nie mam platformy AMD, słyszałem natomiast o masie problemów różnej maści. Np. pamięci, Twoje 3,7ghz w niektórych opisywanych przypadkach to marzenie ściętej głowy, bo sam bios np nie pozwala na więcej :E

 

W sumie to chyba ta losowość może okazać się sporym problemem. U nas na forum czytałem wątek o uwalonych biosach do płyt msi pod nowe ryże, ale też właśnie nie u wszystkich. U Xa działa dobrze a u Ya nie potrafi się podnieść. Niby nie wina AMD tylko msi, ale z drugiej strony jeżeli dany producent pod intela robi mobasy i nie ma z nimi problemów a pod amd już tak, to daje to jednak do myślenia.

Edytowane przez Qrdel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem o stanie faktycznym. Nie mam platformy AMD, słyszałem natomiast o masie problemów różnej maści. Np. pamięci, Twoje 3,7ghz w niektórych opisywanych przypadkach to marzenie ściętej głowy, bo sam bios np nie pozwala na więcej :E

 

W sumie to chyba ta losowość może okazać się sporym problemem. U nas na forum czytałem wątek o uwalonych biosach do płyt msi pod nowe ryże, ale też właśnie nie u wszystkich. U Xa działa dobrze a u Ya nie potrafi się podnieść. Niby nie wina AMD tylko msi, ale z drugiej strony jeżeli dany producent pod intela robi mobasy i nie ma z nimi problemów a pod amd już tak, to daje to jednak do myślenia.

 

Z tego co czytałem to msi miało duży problem żeby zdążyć na czas z biosami, dotego mieli kłopoty z pojemnością chipów na płytach więc robili na szybko byle jak i wyszły cyrki. Gigabyte poradził sobie całkiem dobrze, asus podobno też.

Jeśli chodzi o pamięci to testowałem kilka zestawów i często to same kości są kiepskiej jakości, niestety miałem kumpla Corsaira 3200mhz cl16 i nie szło tego puścić nawet na 3400mhz...

Patrząc na filmiki jak ludzie puszczają pamięci np. 4400mhz(jeden z youtuberów od strzała odpalił 5000mhz Aorusa :o...) z xmp na Ryzenach 3xxx to raczej kontrolery czy mobasy nie są problemem a bardziej właśnie niektóre kości...

 

Te 3.7ghz na pamięciach to żaden wyczyn raczej, gdyby mój procek chciał wstawać z iF na 1900mhz to bym je ustawił na 3.8ghz - nie ma z tym problemu testowałem tyle że async musiałem ustawić więc zupełnie nie było warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość newmat1

No właśnie zawsze jest tak, że u jednych lipa, a drugi będzie skakał z zachwytu. Ja bym leciał w tym zestawie na Aorus x570 PRO więc może aż takiej lipy by nie było bo podobno to lepiej zrobione płyty niż b450 czy coś.

 

Co nie zmienia faktu iż po prostu poczekam sobie te 4 miesiące, a wtedy zobaczymy co wyjedzie z salonu i jak będzie śmigało i najwyżej za 4 miesiące poproszę Was o mala korektę w sprawie zestawu. Jak wejdę rippery lub 3950x lub 4*** to trzeba by było aktualizowac zestaw pod względem CPU, MOBO i GPU ( chyba, że nic z GPU nie będzie fajnego to zostane przy tym asusie, a za dwa lata zrobię upgrade na nową kartę dlatego też chce wziąć te 750 - 850 zasilacz )

Edytowane przez newmat1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest na płytach z x570 ale ja na bardzo średniej x470 Aorus Ultra Gaming nie mam żadnych(0!) problemów z 3900x, mało tego wykręciłem bez większych problemów pamieci do 3733mhz cl15 więc IF też działa na wyższej częstotliwości... wydajność miazga, stabilność wzorowa, nie czuję się jak tester ;)

bo to jest Gigabyte a nie MSI problemy mieli przesiadający się z Ryzen'ów 1 /2 generacji gdy nie podzielnie królowały płyty MSI

a potem MSI kolejny raz dało ciała z kompatybilnością stawiając na wodotryski graficzne w ... BIOS'ie

 

ostatnio się okazało że nawet wiki pamięta ich poczynania ... https://en.wikipedia.org/wiki/Socket_AM2%2B

some consumers are unable to upgrade their PCs with AM2+ CPUs despite this being technically possible, and instead would have to buy a new motherboard to upgrade the processor. MSI has simply stated that their AM2 motherboards are not compatible with AM2+ processors.

[nie jestem jak by co autorem artykułu]

sprzed robią dobry ale wsparcie do niego maja fatalne.

 

wiec raczej nie spodziewałbym się by B450 od MSI dostało wsparcie dla Zen 3 ...

szczególnie gdy patrze na wsparcie B350 dla Zen 2

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...