Skocz do zawartości
Mateo23

Czy warto wybrać procesor z dopiskiem KF 9 gen intela?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wybór procesora i5 9600KF, i7 9700KF lub i9 9900KF ma jakieś negatywne skutki lub minusy zakładając, że i tak używam karty graficznej?

Karta graficzna jeszcze nigdy mi nie padła, a komputera używam od 2000 roku.

Zawsze można oszczędzić te 150-200zł, tylko czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie nie, ale w praktyce różnie może być. Podaj całą specyfikację komputera i nie zadawaj pytań retorycznych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[sarkazm]powoduje wpieranie intela, krwiożerczego korpo :E

no i rzecz jasna powiększenie dziury ozonowej ;)[/sarkazm]

 

może się okazać że będzie potrzebna aktualizacja BIOS'u płyty głównej

 

jak się grafa skopci to za 50 PLN masz wydajniejsza od iGPU intela kartę retro

 

iGPU w prockach intela to w ogóle jakiś nonsens jest ...

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie nie, ale w praktyce różnie może być. Podaj całą specyfikację komputera i nie zadawaj pytań retorycznych ;)

Powiedzmy coś takiego:

i9 9900KF lub i7 / i5

z390 aorus pro lub z390 msi pro carbon

grandis 2/dark rock pro 4 lub jakieś aio

m2 samsung 970 evo plus 1tb

RAM Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL15

zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W lub Corsair RM750x 750W

buda armis ar7 tg

grafika Asus Dual GeForce RTX 2060 Super O8G Evo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wybór procesora i5 9600KF, i7 9700KF lub i9 9900KF ma jakieś negatywne skutki lub minusy

jedyny minus to szczuplejszy portfel i lepiej zapomnieć o i9 przy rtx 2060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyny minus to szczuplejszy portfel i lepiej zapomnieć o i9 przy rtx 2060.

Jeżeli chodzi o gry na teraz, to wiem że gpu będzie bottleneckiem, i równie dobrze można by było kupić i5 9400f, ale gpu się wymienia tak co 2 lata a taki cpu i mobo może dłużej posiedzieć w budzie, jak kupie i5 to za 2 lata będzie do wymiany. Do tego cpu można wykorzystać w inny sposób niż samo granie.

W pytaniu chodziło mi o to czy jak zaoszczędzę i zamiast i7 za 1830zł kupię wersje z KF za 1680zł to czy coś stracę/cpu będzie gorzej działać lub będzie mniej fpsów itp. (zakładając że i tak mam gpu w pcie) czy lepiej dopłacić te około 150zł to wersji bez F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[sarkazm]powoduje wpieranie intela, krwiożerczego korpo :E

no i rzecz jasna powiększenie dziury ozonowej ;)[/sarkazm]

 

może się okazać że będzie potrzebna aktualizacja BIOS'u płyty głównej

 

jak się grafa skopci to za 50 PLN masz wydajniejsza od iGPU intela kartę retro

 

iGPU w prockach intela to w ogóle jakiś nonsens jest ...

Jeśli się grafa skopci co jest mało prawdopodobne, to do wyświetlania pulpitu na czas naprawy, igpu jest jak znalazł. Kupić jakiegoś starego badziewia za 50 zł który będzie służył tylko do wyświetlania pulpitu, to jest nonsens...

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W pytaniu chodziło mi o to czy jak zaoszczędzę i zamiast i7 za 1830zł kupię wersje z KF za 1680zł to czy coś stracę/cpu będzie gorzej działać lub będzie mniej fpsów itp. (zakładając że i tak mam gpu w pcie) czy lepiej dopłacić te około 150zł to wersji bez F
nie wiem. Wydaje mi się, że nie powinno mieć to znaczenia, ale najlepiej poszukać testów jak to wygląda w grach, programach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak się grafa skopci to za 50 PLN masz wydajniejsza od iGPU intela kartę retro

 

iGPU w prockach intela to w ogóle jakiś nonsens jest ...

iGPU zajmuje miejsce, które by można przeznaczyć na dodatkowe rdzenie. Ale równocześnie iGPU nie jest takim dosadnym nonsensem. Jak ci padnie dedykowana karta graficzna, a nie masz zintegrowanej ani jakiejś zapasowej do zostajesz bez kompa na jakiś czas zanim nie kupisz jakiejś zapasowej. A uwierz że są osoby co potrzebują dostęp do kompa i internetu non stop.

 

Ostatnio znajomemu padła 1060 w zestawie z Ryzenem R7 1700 i zanim kupił coś zapasowego z Allegro to trzy dni był bez kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając CPU bez GPU logicznym byłoby zakupienie zapasówki PRZED tym, jak padnie dedykowana... No cóż, mądry po szkodzie, jak zwykle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no zapasową to choćby z poprzedniego pc mogę wyciągnąć, np takiego gtx 970, ale jak pisałem 19 lat mi się gpu nie spaliło więc awarii się zbytnio nie obawiam.

Słyszałem za to że te wersje KF to są ze śmietnika, czyli coś poszło nie tak i zrobili cpu z uwalonym igpu więc normalnie nie mogli by go sprzedać, a tak dodali F do nazwy i leci do sklepu, ogólnie jakoś mi to nie przeszkadza tylko nie mam pewności czy jak było igpu uwalone to czy coś innego może być bardziej awaryjne lub gorszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak pisałem 19 lat mi się gpu nie spaliło więc awarii się zbytnio nie obawiam.

 

Szajs teraz robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem za to że te wersje KF to są ze śmietnika, czyli coś poszło nie tak i zrobili cpu z uwalonym igpu więc normalnie nie mogli by go sprzedać, a tak dodali F do nazwy i leci do sklepu, ogólnie jakoś mi to nie przeszkadza tylko nie mam pewności czy jak było igpu uwalone to czy coś innego może być bardziej awaryjne lub gorszej jakości.

 

A słyszałeś by gdzieś padały np. 9400f których sprzedaje sie w sporych ilościach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...