Skocz do zawartości
blazejK

MSI RADEON RX 5700 XT GAMING X 8G

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka forumowicze, z racji tego, że dokonałem zwrotu mojego RX 5700 XT TUF od Asusa szukam dalej karty która będzie godna zakupu.

Właśnie obejrzałem materiał Hardware Unboxed

wynika z niego, że mamy ciekawy produkt od MSI, firmy która kiepsko wystartowała z RXami.

Ma ktoś, testował, co myślicie, co tu brać...?

Cały czas myślę, czy brać 2070s od Palita ale to ostateczność, szkoda mi kasy.

post-578367-15697700062358_thumb.jpg

Edytowane przez blazejK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W (mojej opinii lepszych) testach na igor’sLAB i TechPowerUp wypadła całkiem przyzwoicie:

https://www.igorslab.media/en/msi-rx-5700-gaming-x-review-radeon-power-pack-with-good-genes-and-also-a-good-thirst/

https://www.techpowerup.com/review/msi-radeon-rx-5700-xt-gaming-x/

 

Sam miałem ją kupować, ale że jakiś czas temu nie była praktycznie dostępna na naszym rynku wziąłem 2070S i odrobinę mi teraz szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W (mojej opinii lepszych) testach na igor’sLAB i TechPowerUp wypadła całkiem przyzwoicie:

https://www.igorslab.media/en/msi-rx-5700-gaming-x-review-radeon-power-pack-with-good-genes-and-also-a-good-thirst/

https://www.techpowerup.com/review/msi-radeon-rx-5700-xt-gaming-x/

 

Sam miałem ją kupować, ale że jakiś czas temu nie była praktycznie dostępna na naszym rynku wziąłem 2070S i odrobinę mi teraz szkoda.

 

Dzięki przejrzę sobie. Jaką wziąłeś 2070s, ile dałeś? Szkoda ci kasy czy inny przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym brać znów AMD to jedyne godne uwagi to Sapphire. PowerColor z Red Devil też nieźle poleciał. Posiadam w dalszym ciągu (teraz w pudełku) HD 3780 albo 3870 od Sapphire i karta śmiga do dziś od dnia premiery a ASUS DCUIIT padł od razu po gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym brać znów AMD to jedyne godne uwagi to Sapphire. PowerColor z Red Devil też nieźle poleciał. Posiadam w dalszym ciągu (teraz w pudełku) HD 3780 albo 3870 od Sapphire i karta śmiga do dziś od dnia premiery a ASUS DCUIIT padł od razu po gwarancji.

 

W jaki sensie Power Color poleciał bo nie rozumiem, osiągi ok, temperatury niezłe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie xtreem za 2250 zł jest rx 5700 xt nitro+. Z rtx'ów 2070s polecam palita gamerock za 2520 zł bo ma konkretne chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sensie Power Color poleciał bo nie rozumiem, osiągi ok, temperatury niezłe?

dobre karty zrobił ...

 

Mam lekkie obawy co do zakupów w Xtreem.

pewnie za rok lub 2 sklepik padnie bo za dobre promocje robi

a na interesie trzeba zarabiać nie rozdawać towar z zerowa marża a potem nie mieć za co czynszu opłacić ...

na całe ich szczęście EVATO jedno "osobowa SPÓŁKA" Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ http://www.krs-online.com.pl/evato-sp-z-o-o-krs-1382011.html

wiec prezes zarządu nie będzie ganiał się z komornikiem do końca swych dni

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lekkie obawy co do zakupów w Xtreem.

 

 

wydaje mi się że nie ma po co, ja kupilem z xtreem, fakt czekalem tydzien na karte ale kupilem 2070s amp extreme za 2210zł. I jest z oficjalnej polskiej dystrybucji bo karte zarejestrowalem. Xtreem jak najbarrdziej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach zastanowienia, uznałem tytułową kartę wartą zakupu. Cena również jest atrakcyjna w porównaniu do Red Devila i Nitro+ i produkt jest już dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że jest warta , sam jestem zaskoczony jej wyceną, gaming x zawsze był jednym z najdroższych, a ten model jednak jest porównywalny z red devilem i nitro bedac od nich stówe tańszym, pomijając połowe termopadów na dwóch kościach vram nie ma sie czego przyczepić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że jest warta , sam jestem zaskoczony jej wyceną, gaming x zawsze był jednym z najdroższych, a ten model jednak jest porównywalny z red devilem i nitro bedac od nich stówe tańszym, pomijając połowe termopadów na dwóch kościach vram nie ma sie czego przyczepić

 

Będę miał na chacie to zaraz porobię trochę testów, zrobimy undervolting, ciekawie się zapowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę mam w domu i po pierwszych testach są zauważalne spadki temperatur. Wygląda na to, że znalazłem kartę której szukałem za stosunkowo dobrą kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się cały czas zastanawiam czy wybrać jednak 5700XT czy RTX 2070S :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się cały czas zastanawiam czy wybrać jednak 5700XT czy RTX 2070S :hmm:

 

Mnie się wydawało, że RTX2070s jest bezdyskusyjnym wyborem, ale jak sobie odświeżyłem testy, to w 4K masz często dosłownie tylko parę klatek więcej, a cena wyższa o parę stów (porównuję sensowne modele, a nie bieda wersje). Oczywiście Nvidie zawsze łatwiej sprzedasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządna RTX 2070S to 2450 zł a dobry 5700XT to około 2000 zł a najlepszy Devil to 2279 zł, co za dylemat :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2,2k jest jeszcze całkiem niezły SAPPHIRE RADEON RX 5700 XT NITRO+ 8G GDDR6, ale MSI 5700 XT GAMING X za 2,1k też jest ok, z tańszych w pułapie 1,9k-2k z bardziej ogarniętych konstrukcji można rozważyć RX 5700 XT Red Dragon, RX 5700 XT PULSE, RX 5700 XT SV, natomaist od NV to @bartoszzz77 podał dobrą propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, ze tylko Devil i Gaming X są ogarnięte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby te lepsze wersje XT były w okolicach 1900-2000 zł to wziałbym AMD bez namysłu ale za 2200-2300 to już wole RTXa 2070S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby te lepsze wersje XT były w okolicach 1900-2000 zł to wziałbym AMD bez namysłu ale za 2200-2300 to już wole RTXa 2070S

 

Który RTX masz w takiej cenie? Każdy ciekawszy to 2500 w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który RTX masz w takiej cenie? Każdy ciekawszy to 2500 w górę.

Miałem na myśli kupno RTXa za 2500 zł niż wydawać 2300 zł na 5700XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli kupno RTXa za 2500 zł niż wydawać 2300 zł na 5700XT

 

No przecież przyzwoitego RX5700XT można dostać za 2100zł, to już różnica 400zł nie jest taka oczywista na korzyść 2070S.

Poza tym, za to dymanie ludzi z SUPERAMI u mnie AMD ma pierwszeństwo przy kolejnej karcie graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dla mnie ten MSI Gaming to był strzał w 10! Polecam, jest cicha i nie gotuje się i cena w miarę. Jak ktoś kładzie swoją kasę na stół za taki sprzęt to ma ci się zastanawiać, a jak rodzice stawiają to bierta te Rtxy i niech każdy jest zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież przyzwoitego RX5700XT można dostać za 2100zł, to już różnica 400zł nie jest taka oczywista na korzyść 2070S.

Poza tym, za to dymanie ludzi z SUPERAMI u mnie AMD ma pierwszeństwo przy kolejnej karcie graficznej.

Pokaż tego przyzwoitego, dla mnie priorytet to niskie temp i tryb półpasywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...