Skocz do zawartości
blazejK

MSI RADEON RX 5700 XT GAMING X 8G

Rekomendowane odpowiedzi

Niby bujdy, niby bajki, ludzi się śmieją, a jednak jest co w tym, że CPU AMD + GPU AMD to nie jest dobre rozwiązanie... Gdybym miał tą grę zobaczyłbym jak u mnie by to działało dla porównania.

 

 

no. nie jest dobre. bo w jeden na 50 gier będziesz mieć zaniżony wynik przez to że Ubisoft trzyma się za rąsię z Nvidią od wielu lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, wina zielonego goblina, że AMD nie potrafi ogarnąć sterowników w niektórych grach :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcenie na 4Ghz, czyli o 2,5%, dało 4% w benchmarkach FC5 i 3-4% w AC Origins. W ROTR wynik taki sam, czyli 160fps, jak na 3,9Ghz na wysokich FHD. Jutro potestuję bezpośrednio w rozgrywce. Ewidentnie skaluje się wyżej razem z mocą CPU w grach Ubi, gdzie ma zaniżone osiągi. Temp podczas gry do 81C przy stockowych nastawach krzywej wentylatorów i robi się głośno. Po ustawieniu własnej krzywej temp bez zmian ale sporo ciszej. Akurat na to byłem przygotowany...

Karte kupiłem za 1420zł w outletu proshop, więc biorę pod uwagę, że ją zostawię. Jakbym kupił w normalnej cenie za 2000-2100zł, poszłaby od razu na zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 5700 XT za 1420?

W jakim stanie przyszła?

Czego brakowało w komplecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyraźny spadek wydajności w grach powodował sterownik dźwiękowy Nahimic 2 audio driver. sterownik miał wbudowany jakiś tryb 'gry'. gdy wyłączyłem ten tryb użycie gpu powrociło na ponad 95 procent. szkoda, że nie masz monitora 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar z R5 2600 i monitorem 144 Hz 1080p sparować RX 5700 XT,

zastanawiam się czy to dobry pomysł :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 5700 XT za 1420?

W jakim stanie przyszła?

Czego brakowało w komplecie?

Oryginalne pudełko, karta z nienaruszoną plombą w oryginalnej folii, na złączu widać, że była już montowana w kompie, płyta w kopercie otwieranej i instrukcja obsługi. Ogólnie karta w stanie idealnym bez rys na plastikach, śledziu, bez pęknięć, przebarwień, plam.

Bawię się teraz RISem i wyłączam AA, nawet dobrze to wygląda, a zysk w fpsach spory.

 

Ja mam zamiar z R5 2600 i monitorem 144 Hz 1080p sparować RX 5700 XT,

zastanawiam się czy to dobry pomysł :hmm:

Moim zdaniem lepiej brać RTX2060 Super, nawet teraz są w xtreem przez allegro za 16xx zł. Co prawda to tylko Palit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłą okazję złapałeś,

też bym kupił za tyle.

Zamówiłem z Proshop

RX 5700 Pulse za 1320 z outletu,

przyzwoity niereferent,

ciężko będzie dorwać za lepszą kwotę,

dogadałem się ze znajomym, że Breapoint odsprzedam

mu za 80 więc 1240. Mam nadzieje, że będzie w dobrym stanie.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłą okazję złapałeś,

też bym kupił za tyle.

Zamówiłem z Proshop

RX 5700 Pulse za 1320 z outletu,

przyzwoity niereferent,

ciężko będzie dorwać za lepszą kwotę,

dogadałem się ze znajomym, że Breapoint odsprzedam

mu za 80 więc 1240. Mam nadzieje, że będzie w dobrym stanie.

Ten Pulse to też dobra opcja, Lipton chyba do niego wgrywał bios z wersji XT, film na YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie w miarę ogarnia, po oc do 1800 rdzenia i oraz pamięci

jest jeszcze znośna kultura pracy i wydajnościowo blisko wersji XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem testy na Biosie Silent i u mnie w wydajności nie ma róznic z biosem OC, a jest sporo ciszej i trochę chłodniej. Niestety ogólna wydajność nie powala...

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety CPU blokuje,

u mnie będzie różnica bo wegetowałem na 1050ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne pudełko, karta z nienaruszoną plombą w oryginalnej folii, na złączu widać, że była już montowana w kompie, płyta w kopercie otwieranej i instrukcja obsługi. Ogólnie karta w stanie idealnym bez rys na plastikach, śledziu, bez pęknięć, przebarwień, plam.

Bawię się teraz RISem i wyłączam AA, nawet dobrze to wygląda, a zysk w fpsach spory.

 

 

Moim zdaniem lepiej brać RTX2060 Super, nawet teraz są w xtreem przez allegro za 16xx zł. Co prawda to tylko Palit.

 

Ja mam tego palita o którym piszesz (RTX2060 super gp oc) i bardzo sobie chwalę tą kartę. Trzyma pięknie rdzeń na poziomie 2000 mhz przy temperaturze oscylującej w granicach 76-78 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego palita o którym piszesz (RTX2060 super gp oc) i bardzo sobie chwalę tą kartę. Trzyma pięknie rdzeń na poziomie 2000 mhz przy temperaturze oscylującej w granicach 76-78 stopni.

Masz może Rise Of Tomb Raider, AC Origins lub FC5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega właśnie co kupił MSI 5700 XT Gaming X, a że wyjechał na weekend w góry, tak więc pożyczyłem ją od niego na dwudniowe testy. Karta wizualnie piękna, jedyny problem to temperatury na pamięciach średnio 90 stopni, z pikiem do 92. W recenzjach nigdzie nie widziałem więcej niż 84 stopnie. Wszystkie pozostałe temperatury idealnie się pokrywają z testami, tzn. GPU 72-73 stopnie, tjunction 95 stopni, VRM około 65 stopni i obroty ok 1450 rpm i co za tym idzie bardzo przyzwoita kultura pracy. Kumplowi nic nie będę gadał, żeby sobie niepotrzebnie głowy nie zawracał takimi rzeczami, bo on jest typowym użytkownikiem, który po prostu wsadza sprzęt i używa bez wnikania w szczegóły. Nie żeby te 90 stopni było jakimś zagrożeniem, ale zastanawia mnie po prostu skąd w tym jednym parametrze jest taka rozbieżność z tym, co piszą w recenzjach.

Edytowane przez vegetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w GPU-Z, pokazuje PCI gen4, a podobno płyta MSi b450 Tomahawk go nie obsługuje. Dzisiaj pojawiły się geenscreeny w AC Origins w menu. Czytałem, że to może być właśnie wina PCI gen4. Szukam w biosie ale nie mogę znaleźć zmiany PCI, ktoś wie gdzie to zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizować BIOS. Niektóre premierowe miały obsługę PCI-e 4.0. W nowszych wersjach zablokowali na życzenie AMD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizować BIOS. Niektóre premierowe miały obsługę PCI-e 4.0. W nowszych wersjach zablokowali na życzenie AMD :D

Aktualizować nie będę, bo to super stabilny bios pod OC CPU i RAM :)

Co do temp u mnie to na rdzeniu i pamięciach (950mhz) temp są podobne w grach przy użyciu 95-98% 78-80st, VRM do 70st, tjunction 92-96st, jak robiłem oc do pokazywało nawet 102st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że do wersji XT trzeba kupować droższe konstrukcje żeby

nie martwić się o temperatury komponentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś screeny z GPUZ? Ktoś potwierdza? Planowałem zakup tego modelu i teraz nie wiem :D

 

Bierz śmiało tą kartę. Zbijesz napięcie na gpu i temperaturki pięknie lecą w dół do bardzo dobrych wartości, nie tracąc przy tym na wydajności. Po konkretnym undervoltingu mój egzemplarz śnmiga z temperaturkami na gpu poniżej 60 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad opłacalnością wersji XT skoro nie trzeba kupować do wersji non-XT wypasionych konstrukcji.

Wtedy robi się około 340 zł różnicy, a różnica w wydajności to około 12℅.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...