Skocz do zawartości
gret

Wymiana i7 8700 na R5 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Widzicie jakiś sens takiej wymiany?? Za i7 i Z390 tomahawk dostałbym 1600zł?

Za R5 3600 + B450 muszę dać 1300zł.

 

Wydajnościowo jeden poziom??

 

Tak sobie tylko głośno myślę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu, chyba że lubisz wyzwania i niestabilne platformy to śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, poziom wydajnościowy jest podobny .

Tylko teraz tak, jesteś osobą co nie boi się wyzwań, ewentualnie szukania swoich optymalnych ustawień w biosie ?

Prawdopodobnie jak byś nie kręcił nic platformy am4 to powinno to działać od kopa na płycie b450, jakbyś chciał wysoko kręcić ram to mogą zacząć się schody.

U mnie był problem z wyższym oc ramu na sugerowanych ustawieniach przez kalkulatory i innych użytkowników , musiałem znaleźć optymalne pod mój konkretny egzemplarz ,

odpukać od paru dni mam w pełni stabilny pc z dobrą wydajnością.

W cenie odsprzedaży Twoich podzespołów , dodatkowo byś mógł wymienić ram na cruciale 3000mhz cl15 lub 3200cl16 , kręcą się bardzo dobrze , dzięki czemu byś dodatkowo zyskał na wydajności .

W teorii to wygląda tak, że zmieniasz używany pc na nowy w tej samej kasie, o podobnej wydajności, brzmi kusząco , w praktyce jakby wynikły jakieś problemy ze stabilnością , i by trzeba było szukać optymalnych ustawień, a nie jesteś osobą cierpliwą, prawdopodobnie byś mógł osiwieć .

Jeśli nie masz stresu , że będziesz musiał ewentualnie coś pogrzebać - to zmień

Jak jednak grzebanie , i szukanie ustawień nie przemawia do Ciebie to zostań na i7 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto bogatemu zabroni...

 

jeszcze do kompletu wymień gtx 1080ti na rx 5700xt :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, poziom wydajnościowy jest podobny .

Tylko teraz tak, jesteś osobą co nie boi się wyzwań, ewentualnie szukania swoich optymalnych ustawień w biosie ?

Prawdopodobnie jak byś nie kręcił nic platformy am4 to powinno to działać od kopa na płycie b450, jakbyś chciał wysoko kręcić ram to mogą zacząć się schody.

U mnie był problem z wyższym oc ramu na sugerowanych ustawieniach przez kalkulatory i innych użytkowników , musiałem znaleźć optymalne pod mój konkretny egzemplarz ,

odpukać od paru dni mam w pełni stabilny pc z dobrą wydajnością.

W cenie odsprzedaży Twoich podzespołów , dodatkowo byś mógł wymienić ram na cruciale 3000mhz cl15 lub 3200cl16 , kręcą się bardzo dobrze , dzięki czemu byś dodatkowo zyskał na wydajności .

W teorii to wygląda tak, że zmieniasz używany pc na nowy w tej samej kasie, o podobnej wydajności, brzmi kusząco , w praktyce jakby wynikły jakieś problemy ze stabilnością , i by trzeba było szukać optymalnych ustawień, a nie jesteś osobą cierpliwą, prawdopodobnie byś mógł osiwieć .

Jeśli nie masz stresu , że będziesz musiał ewentualnie coś pogrzebać - to zmień

Jak jednak grzebanie , i szukanie ustawień nie przemawia do Ciebie to zostań na i7 .

OC przestało mnie bawić jakiś czas temu. Także jak już to wszystko by było ustawione na stocku, jedynie ram na profil XMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał składać od ZERA to spoko, ale wymiana nie ma kompletnie sensu, a tylko problemów się nabawisz (nawet na stocku ludzie narzekają, loteria).

 

Poczekaj na nową generację i wtedy sobie zmień. Ja też czekam, bo z 2600 bez sensu przechodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz co robic to kup dobre ramy i podkrec je 3600-4000Mhz.Ta zmiana totalnie nie ma sensu a jak czytam o problemach z nowymi cpu to sie za glowe lapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz co robic to kup dobre ramy i podkrec je 3600-4000Mhz.Ta zmiana totalnie nie ma sensu a jak czytam o problemach z nowymi cpu to sie za glowe lapie.

Te ramy co mam maja kości Samsung B-Die. Także mógłbym się nimi pobawić. Ale czy to mi coś da w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ramy co mam maja kości Samsung B-Die. Także mógłbym się nimi pobawić. Ale czy to mi coś da w grach?

Kilka klatek przybędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ramy co mam maja kości Samsung B-Die. Także mógłbym się nimi pobawić. Ale czy to mi coś da w grach?

Min fps potrafi zdzialac cuda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ramy co mam maja kości Samsung B-Die. Także mógłbym się nimi pobawić. Ale czy to mi coś da w grach?

U mnie zabawa z pamięcią podnosi wydajność w BF5 o ~18% ;)

Tam gdzie profil XMP 3200Mhz 14.14.14 32 trzyma ~130kl/s na ustawieniach OC 3600Mhz 14.16.14.28 trfc 288 wydajność nie spada poniżej 150kl/s

 

Co do tematu - nie ma sensu zmieniać platformy no chyba, że lubisz mieć coś nowe + dłubanie przy sprzęcie :E

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytaj Mincia.

On wymienił 8700K na 3600 i jest w niebo wzięty - przynajmniej z jego wypowiedzi.

 

A centralnie... jak na razie intel ma najlepszy minimum FPS i świetnie prowadzi RAM.

Masz B-die... podnieś je do 3866mhz CL 16/16/16/36/300/CR2 przy 1.400 volt.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla sportu wymieniłem i7-8700 na Ryzen 7 3700X i nawet te dodatkowe rdzenie nie są szczególnie warte wymiany. Jak Ci działa to sobie poczekaj na coś innego. Na platformie AMD możesz się mocno zdziwić, ile rzeczy może nie działać, albo działać nie tak, jakbyś sądził, że ma działać. :lol2: A sensu wymiany jednego 12-wątkowca na drugiego po prostu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że cię OC nie bawi. Tak więc mogę ci już powiedzieć, że AM4 to nie jest dla ciebie. To platforma dla majsterkowiczów/entuzjastów z zacięciem masochistycznym, a jeśli sami mają i jeszcze polecają każdemu bez względu na poziom użytkownika to jeszcze skłonności sadystyczne dochodzą :lol2: Ta platforma jest dalej niedorobiona i jeśli chcesz mieć na niej naprawdę dobrą wydajność to bez tweakowania się nie obejdzie, a z tweakowaniem się schody zaczynają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto bogatemu zabroni...

AMD naprawdę powinno dostać nobla z marketingu :lol2:

A mówiąc poważniej, od czasu do czasu pojawiają się tutaj niestety sierotki, które takie pomysły chcą realnie realizować, a nie tylko sobie spekulują. Straszną sieczkę ten kult AMD ludziom w głowach zrobił.

 

Skoro już sobie marudzę, przypominam przedmówcom, że spójnik "także" to spójnik łączny, nie wynikowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po przejściu z i5 6400 na R5 2600 poczułem lekką różnicę w Forzie Horizon 3 przy gtx 1050ti.

Przy i5 6400 czasem w mieście mi ścieło, procek dobijał do 100% XD :lol2: :lol2:

i5 oddałem siostrze i sobie kuipiłem Ryzena, żeby podłubać.

Teraz jestem bez GPU, czekam na jakąś okazję.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wybiliście mi z głowy wymianę na tą chwilę :D

Edytowane przez gret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że cię OC nie bawi. Tak więc mogę ci już powiedzieć, że AM4 to nie jest dla ciebie. To platforma dla majsterkowiczów/entuzjastów z zacięciem masochistycznym, a jeśli sami mają i jeszcze polecają każdemu bez względu na poziom użytkownika to jeszcze skłonności sadystyczne dochodzą :lol2: Ta platforma jest dalej niedorobiona i jeśli chcesz mieć na niej naprawdę dobrą wydajność to bez tweakowania się nie obejdzie, a z tweakowaniem się schody zaczynają.

 

Nie zgodze sie z Toba. To ze TY masz problemy to nie znaczy, ze wszyscy je maja. Co nie zmienia faktu, ze wymiana 8700 na 3600 nie ma sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ramy co mam maja kości Samsung B-Die. Także mógłbym się nimi pobawić. Ale czy to mi coś da w grach?

 

Jeśli tam siedzą takie same "B-Die" jak w Vengeance RGB PRO, to powodzenia życzę :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie z Toba. To ze TY masz problemy to nie znaczy, ze wszyscy je maja. Co nie zmienia faktu, ze wymiana 8700 na 3600 nie ma sensu...

Ty też masz tylko o tym nie wiesz, bo nawet nie zacząłeś maxować wydajności na tej platformie, a na stock działa wszystko jak cię mogę. Tylko trzymanie na stock AM4 i przesiadanie się z i7 8700 nie ma najmniejszego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty też masz tylko o tym nie wiesz, bo nawet nie zacząłeś maxować wydajności na tej platformie, a na stock działa wszystko jak cię mogę. Tylko trzymanie na stock AM4 i przesiadanie się z i7 8700 nie ma najmniejszego sensu.

 

Na stock oraz na fixed 4.3GHz dziala wszystko idealnie, ale co ja tam wiem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ramu zbytnio nie kręciłeś , a schody się zaczynają wtedy, gdy ktoś walczy o oc FCLK , żeby wydusić coś więcej z ramu :).

Wiem to po sobie , bo tyle bojów co miałem żeby ram chociaż poszedł na 3733mhz z fclk 1866mhz to się nawet w głowie nie mieści :).

Godziny spędzone w biosie, manipulacja napięciami , w lewo , w prawo i tak w kółko , aż w końcu znalazłem u siebie złoty środek , przez który ram pracuję bardzo dobrze na 3733mhz, a nie na max 3400mhz :). I to w dodatku na x570 była taka walka, ale to nie wina płyty , obstawiam albo wybrednego cpu, albo problematyczny operator :).

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ramu zbytnio nie kręciłeś , a schody się zaczynają wtedy, gdy ktoś walczy o oc FCLK , żeby wydusić coś więcej z ramu :).

Wiem to po sobie , bo tyle bojów co miałem żeby ram chociaż poszedł na 3733mhz z fclk 1866mhz to się nawet w głowie nie mieści :).

Godziny spędzone w biosie, manipulacja napięciami , w lewo , w prawo i tak w kółko , aż w końcu znalazłem u siebie złoty środek , przez który ram pracuję bardzo dobrze na 3733mhz, a nie na max 3400mhz :). I to w dodatku na x570 była taka walka, ale to nie wina płyty , obstawiam albo wybrednego cpu, albo problematyczny operator :).

 

Jasne. Z tym, ze mi komputer sluzy rowniez do pracy, wiec dla mnie stabilnosc jest wazniejsza niz te kilka procent wiecej w benchmarkach :) Moje doswiadczenie podpowiada mi, ze mocno podkrecony komputer jest stabilny dopoki nie jest :D

Ramy mam 2666 podkrecone na 3200 CL14 przy napieciu 1.38V, przy czym spokojnie ida na 3600 ale przy nieco luzniejszych timingach, wyzszym napieciu i uzysk z tego praktycznie zaden jesli chodzi o wydajnosc - przynajmniej w przypadku aplikacji, ktorych uzywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem kiepskie doświadczenia z amd i wróciłem do intela, wydajność stabilność fps lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platforma na AMD jest stabilna.

Przyczepić się można bardziej do GPU.

Ale jak się posiada i7-8700, to wymiana na R5 3600 jest totalnie od czapy.

Chyba, że się jest fanem AMD..bo tak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dzień Dobry,  Mam pytanie dotyczące chłodzenia wodnego przykładowo: Silver Monkey X SNOWY ARGB 240 2x120 mm. Jeżeli kupuję się taki zestaw, to trzeba uzupełniać w nim płyny itd, czy wyjmuję się z pudełka, montuje i z głowy? Pytam z czystej ciekawości, wiem, że kiedyś z wodnymi było trochę zabawy, ale dzisiaj wyglądają na gotowe od razu po wyjęciu z pudełka.  Druga sprawa, czy te tańsze chłodzenia są cos warte, czy to bardziej bajer niż funkcjonalność? 
    • @Spl97 to znaczy że jak mam rachunki prognozowane a już zapłaciłem po starej wyższej cenie to teraz elektrownia odda mi pieniądze  Co to za państwo z kartonu gdzie z dnia na dzień takie rzeczy się dzieją  @Camis nie ma czegoś takiego jak lewy podpis Są jakieś konkrety co podpisali ? Jakie polecenia wydawali ? Bo np policja bez wymaganej ustawy nakładała mandaty karne na ludzi chodzących bez maski to za takie coś powinien wylecieć komendant główny i wszyscy wojewódzcy i powiatowi
    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...