Skocz do zawartości
Parpateusz

Co kupić, dylemat problem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jak nie więcej niż 5 miesięcy kupiłem nowe części do komputera tylko po to aby nie mieć lagów w jednej grze, Fivem.

Podkręcałem dwa dni temu komputer(w biosie), ustawiłem napiecie zasilacza na 1.39 oraz ustawiłem aby było 3.8Ghz, po tym zrestartowałem komputer i odrazu spostrzegłem(bo nie dało się tego nie zauważyć) że jakby komputer ledwo co się uruchamia, a chyba z zasilacza wyświetliło się pomarańczowe światełko, jakby za mało mocy chyba. Oraz przy włączaniu komputera gdy był wtedy podkręcony to z wiatraka i ogólnie wydawało się jakby raz się włączał po czym stracił moc i się chciał wyłączyć, potem znów nabrał mocy i wkońcu się włączył i było normalnie słychać wiatrak itd. Temperatura jaką wykazywał program amd ryzen master to 53*C.

 

Martwie się teraz co wymienić(kupić nowego) w moim komputerze aby nie mieć lagu w tej grze(bo tylko w nią chce mi się grać i ma sens dla mnie..), od czasu podkręcenia tego kompa(opis wyżej) myślę czy by to nie wymienić zasilacza na lepszy i taki co napewno wytrzyma, nie mam pojęcia czy dotychczasowy zasilacz nie wytrzymuje ogólnie tych nowych części że mam lagi na takim sprzęcie w grze, czy poprostu zasłaby jest ogólnie i na podkręcenie czy ogólnie nawet bez podkręcania wystarczy kupić inny zasilacz żeby dawał moc tym częściom komputera i dało się normalnie grać.

Myślałem również że raczej trzeba będzie wymienić karte graficzną na np gtx 1060 6gb aby nie było lagów, ale sam już niewiem.

 

Pytanie do was - co kupić, bardziej jaki zasilacz kupić nowy bo być może właśnie dotychczasowy mój zasilacz nie wytrzymuje takich części, może jest już za stary?

 

Mój zasilacz: Corsair VS 650

Karta graf: GTX Strix 960 4gb

Procesor: AMD Ryzen 7 1700

Ramy: 2x 8gb ballistix

Płyta główna: B450

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pomoc, dodam że stare częsci takie jak zasilacz i karta graf nie mają więcej niż 3,5roku, a nowe części nie więcej niż 5miech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napięcie na procesor bardziej, ale no możliwe że vs nie daje rady. Jest to stara, trochę słaba jednostka. W zależności od budżetu mogę Ci pomóc dobrać zasiłke.

 

Jednak też jak piszesz to brzmi trochę jak zbyt niskie napięcie na takie taktowanie... Spróbuj jeszcze podbić oczko lub dwa lub zejdź z taktowania na niższe i sprawdź czy to samo się dzieje.

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam ustawione napięcie na 1.2 oraz 3.0Ghz i nie wyswietla sie kolor pomaranczowy jak opisalem i normalnie juz jest odkad przestawilem na mniejsze teraz.

Budżet na zasilacz tak do 300-350zł tak aby pasował pod sprzęt :D

Edytowane przez Parpateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił BitFenix Formula 650 lub jeżeli Ci zależy na modularnosci to BitFenix whisper chociaż on troszeczkę poza budżet wykracza. Ewentualnie wersję 550w, też starczy. Podaję 650, żeby np z przyszła rozbudowa nigdy mocy nie zabrakło, choć i 550 w 80% configu wystarczy...

 

Jest jeszcze Seasonic Focus, jednak moim zdaniem zwłaszcza whisper to lepszy wybór.

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dziękuje Ci za pomoc w wybraniu, wybiore coś co poleciłeś i odezwe się jak tylko zamówie i wmontuje, dam znać jak chodzi i czy coś się zmieniło w lagach :D

Edytowane przez Parpateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...