Skocz do zawartości
M4liniaak

Wentylatory do obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuję wymianę fabrycznych wentylatorów w obudowie w celu wyciszenia. Rozważałem zakup 4x120mm Pure Wings(bez PWM) 2 za 24zł/sztuka z komputronika lub znalazłem ciekawą ofertę na wentylator marki Gelid http://angela.pl/p12928,gelid-140mm-silent-pro-14-fn-px14p-15.html . Przy bequiet chcę dać 2 na przód, jeden góra i jeden tył. Gelidów bym kupił 3 i włożył 2 przód i jeden tył. Jak sądzicie, które rozwiązanie będzie lepsze pod względem cisza/efektywność schłodzenia obudowy. Koszt jaki chciałbym na to przeznaczyć to ok 100zł.

 

P.S. Ma ktoś może ww. Gelidy i mógłby się podzielić opinią, bo ciężko w internecie znaleźć informacje na ich temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Gelidy to już dosyć leciwa konstrukcja, miałem je kilka lat temu. Moim zdaniem lepiej wziąć Pure Wings 2 za te 24 zł - w takiej kasie szkoda nie brać tych wentylatorów, bo są naprawdę przyzwoite w przedziale do 40 zł. Inna sprawa, że te Gelidy to wentylatory typu oversized - mają rozmiar 140mm, ale rozstaw otworów montażowych jak wentylator 120mm co może powodować pewne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też głos na PW2.

Ewentualnie zapoluj na allegro na wymontowywane z obudów Fractala Dynamic X2 GP-12 / GP-14 często można dostać po 15 zeta i kupić po trzy w pakiecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PW2 (120 DC i 140 PWM). Drugi raz wydał bym więcej i wziął noctuę, bo dla mnie są nieco za głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PW2 (120 DC i 140 PWM). Drugi raz wydał bym więcej i wziął noctuę, bo dla mnie są nieco za głośne.

No fajnie tylko Noctuę za 100 zł to kupi jedną. Wiadomo, że to wentyle wyższej klasy, tak jak Silent Wings 3 czy eLoopy.

Pure Wingsy nie są złe w swojej cenie, a za 24 zł za sztukę nie znajdzie się specjalnie nic lepszego - chyba że właśnie poza normalną dystrybucją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wziąłem 4 PW2 i przy tych 700-800RPM jest na prawdę fajnie, w porównaniu z fabrycznymi. Wiadomo gdybym miał fundusze, żeby wydać prawie 400zł na wentylatory to bym tak zrobił i kupił coś pokroju Noctu'y :P .

Edytowane przez M4liniaak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...