Skocz do zawartości
Saren7

ASUS ROG STRIX B450-E GAMING

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jestem na etapie poszukiwania płyty głównej.

Napotkałem na płytę:

ASUS ROG STRIX B450-E GAMING

Co sądzicie o tej płycie?

Patrząc na oko sekcja wygląda na porządną,

lepsza niż w modelu B450-F.

Płyta posiada także w zestawie kartę wifi z anteną,

co mogę uznać za plus, moja padła i aktualnie

lecę na przewodzie przez całe piętro.

Według Was płyta jest warta swojej ceny?

Jedna rzecz trochę mnie martwi,

z tego co wiem B450 w przypadku Asusa

posiadają kość biosu 16 mb, a mam w planach

za rok kupić Ryzena 4000, żeby nie było jakiś komplikacji :E

Biorę pod uwagę także B450 Gaming Plus MAX.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko odpowiedzieć co będzie za rok . Może te 16mb na kostkach da radę, wyrzucą najwyżej obsługę zen i zen+ i wrzucą obsługę nowszych. To jest wróżenie z szklanej kuli na chwilę obecną . Jeśli chodzi o sekcje , to w linku niżej , jest odnośnik napisany lekko innym drukiem :

 

 

Ten gigabyte ma słabsza sekcję od asusa. A za parę złotych więcej jest x570-p prime , z jeszcze lepszą sekcją :).

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gigabyte ma słabsza sekcję od asusa. A za parę złotych więcej jest x570-p prime , z jeszcze lepszą sekcją :).

ten Ryzen 3600 to wymaga bog wie jakiej sekcji ?

 

puki asus nie zacznie napierdzielać do biosu jakieś wodotryski to 16 MB nie potrzebne ...

... a wiadomo że szaleć na mniejszej flash nie będą

ważne żeby AMD używała dobrego linkera do kompilacji AGESA :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na sekcję B450 MAX wypadają lepiej i mają 32 mb na bios.

Lepiej wziąć chyba MSI i wifi kupić osobno,

Asus ma lepszą dźwiękówkę, sieciówkę i to wszystko,

na wygląd nie patrzę, wyjątkiem jest B450-A Pro z pradawnym kolorem laminatu :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Ryzen 3600 to wymaga bog wie jakiej sekcji ?

 

puki asus nie zacznie napierdzielać do biosu jakieś wodotryski to 16 MB nie potrzebne ...

... a wiadomo że szaleć na mniejszej flash nie będą

ważne żeby AMD używała dobrego linkera do kompilacji AGESA :P

 

3600 to pociągnie najbiedniejsza możliwa sekcja jaka istnieje na am4 :). Ryzen 1600 po oc w occt brał 140w , ryzen 3600 75-85w , zależnie od reszty konfiguracji :).

Ale jak podejrzewam, kolega chcę raczej płytę na dłużej, a nie wiadomo co nam przyniesie nowy ryzen. Wyższe zegary , kosztem zwiększonego poboru prądu ? Dziś nikt nic nie wie, a tym bardziej co będzie za rok :).

A wydając 600zł na płytę, co ma identyczną sekcję jak b450m ds3h , to jakieś nieporozumienie .

 

Ja wziąłem tego asusa głównie dlatego, że na msi b450 tomahawk (nie max) miałem zakłócenia audio/grafiki , poza tym działało to dobrze . Więc jak łatwo się domyśleć , nie wybrałem msi , ponieważ odczułem lekki uraz do tej firmy, a msi za to ma pełne alc1220 z dacem na słuchawki, a ja na asusie mam alc1200 bez daca .

Ale też dając trochę więcej za płytę, postawiłem na mocniejszą sekcję, kosztem audio , nie wiem co mi odbiję za pół roku/ rok . Może wrzucę ryzena 3900/3950x i może będę się bawił w oc. Wtedy nie będę musiał wymyślać dodatkowego chłodzenia, oczywiście jeśli by mi się udało na takim msi zagotować sekcję, posiadając chłodzenie AC :).

Możesz wziąć msi b450 max, ale ja chyba bym nie wziął tomahawka , prędzej gaming plus bym wybrał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rok mam w planach włożyć 8 rdzeniowego Ryzena 4000,

pewnie już parę lat zostanę na tej konfiguracji.

Głownie patrzę na sekcję i dobre prowadzenie pamięci.

Do kompa mam podłączone kino domowe.

Miałem płyty z ALC 892 i z ALC1220,

nie odczułem różnicy w dźwięku,

może na słuchawkach byłyby odmienne odczucia.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Twoim maxem będzie 8 rdzeni , to raczej sekcja tu odegra drugoplanową role .

Raczej każda płyta dobrze prowadzi pamięci , gorzej jeśli chodzi o podkręcanie FCLK , mi się jakimś cudem udało podbić fclk do 1866mhz i dzięki temu mogę ram puścić na 3733mhz . Ale bez problemu ten asus z sygny prowadził ram na 4200mhz cl16 fclk 1700 , myślę że reszta płyt połączona z nowymi ryzenami nie będzie tu ograniczeniem .

Na słuchawkach byś odczuł , więc skoro używasz kina domowego to teoretycznie lepsza dźwiękówka Ci nie potrzebna.

Więc możesz spróbować wziąć msi b450 max , do tego czasu , zanim wyjdzie ryzen 4xxx to biosy już powinny śmigać jak złoto , na każdej płycie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nastawiaj się że ryzen kolejnej generacji będzie pasował pod AM4 w obecnej formie, jeżeli plotki się potwierdzą i otrzymają kontroler DDR5 to z wsteczną kompatybilnością w ramach tej podstawki będzie cieżko

 

co do płyty, nie wiem skąd cały ten pozytywny hype wobec MSI ipolecanie na forach ich mobasów, mają dobrze wykonane grafiki, ale projekty mobasów i ich wykonanie jakieś super dobre nie jest... składam trochę tych DIY i jak ktoś się uprze to mu wstawię to MSI, ale zdarzają się problemy, których u innych producentów nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nastawiaj się że ryzen kolejnej generacji będzie pasował pod AM4 w obecnej formie, jeżeli plotki się potwierdzą i otrzymają kontroler DDR5 to z wsteczną kompatybilnością w ramach tej podstawki będzie cieżko

1. jeszcze nigdzie nie słychać ani nie czuć prototypów DDR5 a nawet jeśli się pojawia w sprzedaży to będą w takiej cenie i wydajności że mogły by nie istnieć ...

2. nawet skylake (procesory Intel'a) odsługiwały DDR3 i DDR4 wiec nie zdziwcie się że powstaną podwójne kontrolery obsługujące DDR4 i DDR5

będzie powtórka z AM2+ AM3

 

@jg77xfx tak, prawdę mówiąc to po co Ci ten 8 rdzeni-owiec? zamieszasz się nauczyć ZBrush'a i 3ds'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR5 to nie w następnych ryzenach, zen4 pewnie się tego doczeka .

Ja osobiście bym nie wybrał płyty od msi na am4 , jeśli chodzi o najnowsze ryzeny, tylko jak łatwo zauważyć kolega dopiero wrzuci nowszy procesor za rok . Do tego czasu , biosy i na msi powinny być ogarnięte , stąd też wspomniałem o b450 MAX .

Osobiście co bym wybrał kupując b450 ? Asus/gigabyte , albo jakby gdzieś dorwał to biostar X370gt7 , prześledziłem zagraniczne fora, i niby nie ma jakichś większych problemów z tymi płytami i nowymi ryzenami , a nie ukrywam , że szukałem biostara , ale nigdzie nie było. Asrocki mają zamotane biosy , miałem x370 gaming k4 więc wiem co mówię . Może bym dziś siedział na gigabyte b450m ds3h , ale mój egzemplarz po jednym dniu umarł, i odesłałem na zwrot 14 dniowy z adnotacją co się stało z płytą . Moja cierpliwość się skończyła, i doskrobałem do x570 , czy jestem zadowolony ? Jak komputer działa , ram osiąga prędkości jakie chciałem , to czemu by nie . Ale bez sensem jest pakowanie nawet najtańszej płyty x570 do ryzena 3600 , równie dobrze można by wziąć np ds3h i te prawie 500zł dorzucić do lepszej grafiki, na pewno więcej by się zyskało .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...