Skocz do zawartości
NietuzinkowyStefan

Pamięci do Ryzena 3700x

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, szukam dobrych pamięci do Ryzena 3700x który siedzi u mnie na płycie MSI b450 Tomahawk Max.

 

W tym momecie waham się między:

 

G.SKILL DDR4 16GB (2x8GB) TridentZ 3200MHz CL16-16-16 XMP2 Black - 420zł (link)

 

HyperX 16GB 3333MHz Predator CL16 (2x8GB) - 400zł (link)

 

G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB) (link)

 

Mój pierwszy typ to były Ballistixy Sport LT 16GB/3200 (2*8GB) CL16 SR x8 ale niestety jedna z kości była uszkodzona a druga mimo że działała nie chciała się odpalić w trybie XMP.

Więc na ten moment jestem troche negatywnie do nich nastawiony.

 

Budżet to maks 400zł z małym haczykiem.

 

Będe wdzięczny za podpowiedzi.

Dzięki!

Edytowane przez NietuzinkowyStefan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu zostałbym, przy tych pamięciach, bo są to dobre RAMy, może tylko trafił Ci się jakiś trefny zestaw. Jeśli nie interesuje Cię OC, to możesz przykładowo wybrać zestaw:

https://www.x-kom.pl/p/309457-pamiec-ram-ddr4-hyperx-16gb-3200mhz-predator-black-cl16-2x8gb.html

Biorąc pod uwagę tylko XMP, wyjdzie na to samo. Natomiast Ballistixy są na Micronach E-die i dadzą się łatwo podkręcić na 3800mhz, który jest "sweetspotem", dla Ryzena.

Masz ten zestaw tak?

BLS2K8G4D32AESBK

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

pod warunkiem że płyta ogarnie fclk 1900 inaczej nie ma sensu ten słit spot :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu zostałbym, przy tych pamięciach, bo są to dobre RAMy, może tylko trafił Ci się jakiś trefny zestaw. Jeśli nie interesuje Cię OC, to możesz przykładowo wybrać zestaw:

https://www.x-kom.pl/p/309457-pamiec-ram-ddr4-hyperx-16gb-3200mhz-predator-black-cl16-2x8gb.html

Biorąc pod uwagę tylko XMP, wyjdzie na to samo. Natomiast Ballistixy są na Micronach E-die i dadzą się łatwo podkręcić na 3800mhz, który jest "sweetspotem", dla Ryzena.

Masz ten zestaw tak?

BLS2K8G4D32AESBK

 

Dzięki za odpowiedź!

 

Balistixy już stety/niestety odesłałem więc nie mogę podać nr serii. Na ich miejsce zamówiłem G.Skill RipjawsV DDR4 16GB 3200MHz CL16.

Wiem, że Balistixy są ogólnie lepsze... ale czytałem wątek na forum MSI opisujący podobny problem z odpaleniem Balistixów z XMP na Tomahawku Maxie i zdecydowałem że zamówie G.Skille.

Mam jedynie nadzieję, że pójdą bez problemu na 3200.

 

Ogólnie zajeło mi trochę czasu zdiagnozowanie problemu. Pamięci były kupione razem z całym nowym kompem, więc nie było tak łatwo.

Myśl o ponownym odsyłaniu pamięci bo z jakiegoś powodu płyta ma problemy z Balistixami zniecheciła do próbowania. Chociaż w sumie nie ma gwarancji że G.Skille będą działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...