Skocz do zawartości
Mariio

Laptop gamingowy/praca/

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

 

Poszukuję laptopa do max 5k ewentualnie lekki poślizg. Co uważacie o https://www.x-kom.pl/p/507200-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y540-15-i7-9750h-32gb-256-gtx1660ti.html#Specyfikacja ?

Proszę o opinie, ewentualnie inne propozycje które są warte uwagi (nie zamykam się tylko na Lenovo).

Wymagania:

RAM 16-32 ( możliwość upgrade lub w ogóle czy jest sens pakować 32gb na początek.

Grafika od 6gb

Procek i7 (i9 to już raczej nie te progi)

Dysk ssd (256 byłby optymalny, opcja hdd niekoniecznie mam przenośny)

System (niekoniecznie) - wiadomo brak = taniej ;)

No i standardowy 15'6

 

Proszę o jakieś rady, opinie, polecenia. Temat wałkuje już od miesiąca, poszukiwania, porównania..

Edytowane przez Mariio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki ten poślizg powyżej 5k może być ,ale może warto wybrać już Y540 z RTX'em 2060:

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/256 RTX2060 za 5399zł

Lekka dopłata jest, ale otrzymujesz tu już kartę graficzną w postaci RTX'a 2060. Co do 32GB pamięci, to z jednej strony dużo, ale z drugiej masz już z głowy ten element do rozbudowy. Pytanie oczywiście jaka praca ma być realizowana na tym laptopie?

Ewentualnie z systemem w podobnej cenie:

Acer Nitro 5 i7-9750H/16GB/512/Win10 GTX1660Ti IPS za 5299zł

 Dostajesz tu nieco wolniejszą kartę w postaci GTX'a, ale jednocześnie czasy pracy na akumulatorze  są zdecydowanie lepsze, do tego dochodzi pojemny dysk SSD PCIe oraz możliwość zamontowania jeszcze dwóch kolejnych dysków. W cenie jest system- taka polityka Acera. Układ chłodzenia w Nitro 5 daje radę z tymi podzespołami.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz, że z rtx by lepiej się sprawował? duża różnica między tym gtx a rtx w tych legionach?

 

Co do ram, jeśli wybrałbym opcję 16gb to czy jest możliwość rozbudowy do 32? to jedna kostka 32? czy 2x 16? Jak to jest w upgrade laptopa co można czego nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX jest zasadniczo trochę szybszy, ale to nie jest jakaś kolosalna różnica. Poza tym należałoby poczytać jakieś testy konkretnych modeli laptopów, żeby dowiedzieć się jakie rzeczywiście są różnicę, bo to wygląda nieco inaczej niż przy PC.

 

To lenovo to jest niezła opcja. Ewentualnie możesz jeszcze popatrzeć https://dreammachines.pl/pl/configurator/G1660Ti-15PL27 Tu o tyle fajnie, że możesz sobie skonfigurować to na prawdę tak jak chcesz i cenowo też wychodzi sensownie. Jeśli byś się na to zdecydował, to wymieniłbym ten dysk na jakiś inny m2, bo ten intela to jest budżetówka totalna (możesz tam wybrać inne opcje) oraz wybrał lepszą pastę termoprzewodzącą.

Edytowane przez Makatak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trochę szybszy to czy warto dokładać, a z drugiej strony chce zeby ten laptop mi służył :) nie gram na tyle dużo, a chce żeby przez kilka lat nadal był dobry.

 

Te "laptoki" co podałeś niżej to warte uwagi? Jak z jakością wykonania? Polecasz?

 

Asusa właśnie widziałem i też to była moja myśl :) ciągnie na tych 4 rdzeniach?

 

Zobacz sobie model ASUS TUF Gaming FX505DV-AL026T:

https://www.komputronik.pl/product/658790/asus-tuf-gaming-fx505dv-al026t.html

 

Ryzen 7, matryca IPS 120Hz, 16GB RAM'u z możliwościa zamontowania 32GB, RTX 2060 6GB i SSD 512GB oczywiście na M.2. Prawdziwy potwór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, bo mimo bebechów liczy się też wykonanie żeby to nie był tandetny plastik :D wiadomo, że jak sie go nosi w plecaku to różne czynniki wpływają..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdź się do najbliższych sklepów RTV i spróbuj znaleźć jakikolwiek model TUF Gaming. Większosć jest wykonana tak samo/podobnie :) Najlepiej ocenisz jak sam zobaczysz

 

 

Tak, tak też zrobię zawsze to kontakt (kurcze przemawia do mnie ten legion)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że ryzen jednak ciut za słaby jest do 2060?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że ryzen jednak ciut za słaby jest do 2060?

2060 nie jest jakoś strasznie dużo wydajniejsza od GTX'a 1660Ti, ale fakt Ryzen 7 względem i7 jest jednak wolniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepach, wymacałem i Legion przypadł mi najbardziej do gustu, nie jest jakiś potężny jak gamingowe laptopy, jest taki "skromny" z wyglądu i nie przykuwa wzroku. Ekran ma ciekawy, ale cięzko bedzie się przestawić do kamerki na dole ekranu i ciut szerszej obudowy na dole.

 

Teraz czekam tylko na spoko promkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...