Skocz do zawartości
Kornelix

Smartfon do 800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam smartfona dla ojca do 800zł. Wymagania to nawigacja, działanie na baterii, dobry zasięg, bo mieszka na wsi. Ojciec też trochę zdjęć klika, ale nie jest to jakby priorytet, myślę, że ze zdjęć z większości dzisiejszych smartfonów będzie zadowolony. Myślałem o Redmi 7a po taniości, ale przecież 2gb ram to malutko na dzisiejsze czasy. Później myślałem o Mi 8 Lite, ale podobno ma problemy z GPS, więc pewnie byłby problem z nawigacją.

 

Fajnie gdyby telefon był z Orange https://www.orange.pl/sklep?&offerType=VOICE&processType=ACTIVATION&loyalty=24&serviceplan=MOB_PO_5720_6061_7294&selectedCategory=Smartphones&sortMode=priceInOfferAsc

bo rozbiłbym ten telefon na raty wraz z przedłużeniem umowy, ale jeżeli nie ma nic ciekawego lub ceny słabiutkie to nic na siłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się przedłużyć umowę z Orange bez telefonu, więc kupiłem sobie czas na kupno smartfona oraz poszerzyłem możliwości. Cos jeszcze oprócz G7 Power?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie nic się specjalnie nie zmieniło odkąd szukałem dla siebie smartfona do 1000zł parę miesięcy temu. Za G7 Power przemawia lepsza bateria i ciutke lepsza cena, a reszta na korzyść Note7? Z tych dwóch Redmi to lepszy wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie trochę, jest październik. Na koniec roku są fajne promocje.

Sam jestem w Orange i mogę przedłużyć i absolutnie nic ciekawego tam nie ma, oprócz właśnie 7a za ok 200zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koniec roku czy raczej z początkiem nowego? Zasadniczo to zawsze można czekać i tak w nieskończoność :D a przecież zaraz po drodze jest jeszcze BF, także ten tego. Choć akurat jak kupowałem telewizor, to chyba idealnie w czas się wbiłem, bo dałem 4699zł jakoś w czerwcu, a wcześniej czy później nie widziałem takiej ceny za ten telewizor, nawet jak teraz patrze, to trzeba min. 5000zł za niego dać.

 

Teraz stoję przed wyborem laptopa i też chciałbym się w czas wbić, ale tu chyba poczekam do BF, choć te promki w naszym kraju to nie są jakoś mega interesujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

960 zl juz dostepny redmi note 8 z aparatem od note 7 pro czyli sensor sony od mi9 se. a nie jak w note 7 sensor samsunga G1. ( no ale to nie 800zl. )

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Jest jeszcze redmi 7. Jest 3 lub 4bg ram i 4Ah bateria, jak w rn7. Cena sporo niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

960 zl juz dostepny redmi note 8 z aparatem od note 7 pro czyli sensor sony od mi9 se. a nie jak w note 7 sensor samsunga G1. ( no ale to nie 800zl. )

 

nie pisz takich głupot. To całkiem inny aparat więcej mpx ale ciemniejszy obiektyw i nie sensor sony tylko samsunga. Generalnie jest słabszy od aparatów z serii mi 9 i może na równi z Redmi note 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pisz takich głupot ......

 

 

Cztery aparaty Redmi Note 8:

 

48 mpx Sony IMX586 (f/1.79) – główny

8 mpx – szeroki kąt 120°,

2 mpx – sensor głębi

2 mpx – macro z 2 cm (f/2.4)

 

mi9 Se.

aparat tylny (podstawowy): 48 Mpx, f/1.8 Sony IMX586, format 1/2", PDAF

 

 

Redmi note 7.

aparat tylny: 48 Mpx, f/1.8, AF (Samsung S5KGM1) + dodatkowy sensor głębi ostrości 5 Mpx

aparat przedni: 13 Mpx

 

Tak pisza na zagranicznych portalach jak i te co sprzedaja już na allegro.

 

note 8 ma (Sony IMX586). w redmi note 7 już inny aparat.

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zeby rozrozniac telefony bo redmi note 8 pro mam nadzieje mowimy z mediatekiem tak? bo niedlugo ma wejsc ze snapem i bedzie burdel jak w katalogu xiaomi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już redmi note 8 i redmi note 8 pro są dostępne w globalu.

Oba inne procesory i inne aparaty,

 

https://allegro.pl/oferta/xiaomi-redmi-note-8-pro-6-64gb-dual-sim-szary-8518950446

 

https://allegro.pl/oferta/xiaomi-redmi-note-8-niebieski-64gb-6gb-dualsim-lte-8545684831

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się jeszcze okaże, że wersja na rynki chińskie będzie inna, na Azję inna, na Europę jeszcze inna. Będą się różnić zastosowana pamięcią, el optyki (przy zachowaniu tego samego sensoru) itp.

Nie takie rzeczy już były :E

 

Coś na zasadzie zenka 4 z nfc i bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Xiaomi to norma. A2 Lite ma ekrany od dwóch producentów - jeden wspiera dwuklika do wybudzania, drugi nie :E Aparaty również. Wrzucali losowo - ziemniaka od OmniVision, albo znośnego Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o czym to świadczy? O powadze producenta? O klasie? Prestiżu? Ksiaominajleosze?

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o czym to świadczy? O powadze producenta? O klasie? Prestiżu? Ksiaominajleosze?

 

o tym że wszyscy kręcą .

 

Mamy 2 takie same motorole X4 w rodzine , pisałem już na forum że różnią się jakością ekranu , aparatu , mojej żony jest zdecydowanie gorsza.

 

Miałem ostatnio przed sobą 3 sztuki Huawei P20 i co ? Różniły się jakością ekranu (najlepszy był w wersji 128GB) i o dziwo w jakości zdjęć też były różnice. Nie wiem jak to możliwe ale wychodzi na to że randomowo producenci wrzucają raz lepszej raz gorszej jakości podzespoły. Nawet po bateriach widzę różnice a potem wychodzi że ludzie mają SOT'y różne. Wydaje mi się że nie sa w stanie w 100% wyprodukować zawsze identyczne smartfony i zawsze jest ryzyko że będą różnice. Tylko o tym w testach się nie mówi , chociaż z mobzilli zawsze powtarza że bierze pod uwagę że może to być przypadłość jego modelu i słusznie , bo mógł dostać gorzej wyprodukowany egzemplarz.

 

A co do Xiaomo jeśli już wrzucali rózne podzespoły do tego samego modelu to już trochę wstyd , wiadomo że skupują często odrzuty żeby proces produkcji był tańszy ale żeby aż tak :)? Chociaż przy serii Mi 9 wydaje mi się że bardzo poprawili jakość produktów, tylko straszne pomieszanie z nazewnictwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że bateria różnie trzyma w dużej mierze zależy od partii, bo jedna polezy dłużej i już traci na właściwościach. Dodatkowo każdy producent wskazuję wartość deklarowana z zastrzeżeniem, że realna może być inna. I tak bateria 3k mah może mieć faktycznie 3100, inna 3124 ale i 2890mah itp.

Różnice w jakości ekranów wynikają raczej z braku powtarzalność samych martyc. Żadna nie będzie świecić identycznie, zawsze będą różnice. Mniejsze, większe ale będą. Najrowniej będą świecić z tej samej partii.

Jak do przetargów, gdzie określone były minimalne parametry monitorów, ekranów również w telefonach to żaden producent nie chciał potwierdzić, że sprzęt będzie świecil że wskazana wartością jasności itp, gdzie często wymogiem było dajmy na to min. 300cd/m2, to monitor z deklarowana właśnie taką wartością był ryzykowny. Bo zamawiający nieraz robił pomiary i jak wyszło 298cd/m2 to dupa. Tak samo z odwzorowaniem barw itp.

Także to, że mając kilka egz tego samego modelu normalne jest, że mogą wystąpić różnice w jakości generowanego obrazu. A nawet na pewno będą. Mniej lub bardziej zauważalne ale jednak.

 

Jak z procesorami. Te same modele, rewizje, wartości ustawione już na etapie produkcji ale każda szt kręci się inaczej. Jeden mniej, drugi więcej. Nawet o te kilkanaście Hz.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za radą Petru postanowiłem się jeszcze wstrzymać, tzn. ojciec, któremu aż tak bardzo nie zależy na zmianie telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli dziala to zdecydowanie poczekac na black friday powinno wskoczyc cos w dobrej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...