Skocz do zawartości
rafał119

Kabel HDMI High speed- 30 fps w 4k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wszedłem w posiadanie kabla HDMI firmy Vivanco- 5m, high speed with Ethernet, premium series. Zależało mi na okresowym podpinaniu komputera stacjonarnego pod TV (Samsung NU 6102) . W rozdzielczości 1080 p wszystko działa bez zarzutu natomiast w przypadku ustawienia rozdzielczości 4k wydajność wynosi jedynie 30 fps (nie mówię o wydajności w grach- zdaję sobie sprawę, że gtx 960 tu nie ma startu, lecz o samym pulpicie). Chciałbym się zapytać czy jest to spowodowane konkretnym modelem kabla czy też kartą graficzną geforce gtx 960?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez rafał119

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta obsługuje HDMI 2.0? (potrzebne minimum, by obsłużyć 3840x2160 przy 60Hz @ 8bpc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze specyfikacji wynika, że obsługuje HDMI 2.0.

Sprawdź na innym, krótszym kablu. Nie wykluczałbym możliwości, że jednak nie spełnia. No i sprawdź, czy TV przyjmuje 3840x2160 PROGRESYWNE przy 60 Hz, na złączu do którego wpinasz (mój monitor obsługuje na jednym z HDMI max 30Hz, a na innym max 60Hz) Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się że producent kabla nie dopisuje iż dane parametry oferuje do xxx metra a potem to spada.

Wiem że można na kablu zaoszczędzić ale czasami nie warto.

 

Ps. Mam zaufanie do firmy Acurra i chyba taki kabel kupię bo też będę potrzebował za jakiś czas.

post-5702-1570006044421_thumb.jpg

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się że producent kabla nie dopisuje iż dane parametry oferuje do xxx metra a potem to spada.

Dobry producent do każdego kabla osobno zamieszcza specyfikację. Np. kabel Lindy (akurat DisplayPort) z serii Anthra, w wersjach do 2m włącznie, ma napisane w specyfikacji, że obsługuje do DP 1.4 , natomiast dłuższe kable tej serii, czyli od 3m w górę, już mają napisane 1.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbij do ustawień ekranu, tam będzie zaawansowane ustawienia wyświetlania, klikasz, później na dole wyświetl właściwości karty dla wyświetlacza, i tam zmień odświeżanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem załączenia częstotliwości 60 hz z ustawień karty kończy się paskami na ekranie, obraz nie jest wtedy poprawnie wyświetlany. Przywrócenie 30 hz w 4k naprawia sprawę więc być może ten kabel jednak nie daje rady?

Edytowane przez rafał119

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie trochę temat, też mam TV 55cali thomsona i na zwykłym kablu przy 4k 60Hz mam taki paseczek na samym dole na pasku zadań, Karta gtx1060 jak i tv mają hdmi 2.0. Teraz kwestia kabla jaki kupić? 2m by mi w zupełności starczyło.

 

Dodam że przy włączonym HDR tak jest bo bez hdr nie ma problemu.

Edytowane przez sprzetowiec90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...