Skocz do zawartości
Dies Irae

2700(x) vs 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Kończę kompletowanie nowej budy, został mi tylko procek i chłodzenie. Czytając różne tematy o skaczących temperaturach 3600 i ogólnych problemach biosowych zacząłem się zastanawiać, czy dużo stracę na wydajności wybierając 2700 lub 2700x.

Gram głównie w nieco starsze gry (world of tanks, lol, cywilizacja 6), ale chciałbym móc zagrać w miarę rozsądnie w cyberpunka. Dużo też pracuję, bo to defacto komputer do pracy (x_d). Nie jest to żaden rendering czy cuś, ale aplikacja firmowa jest napisana w javie i lubi zjeść sporo zasobów. Czy 3600 to jednak lepsza opcja? Mobo jakie leży pod biurkiem: MSI B450-A PRO MAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Testowałem niedawno i mogę powiedzieć, że nie odczułem żadnej różnicy pomiędzy podkręconym 2700X, a podkręconym 3600 na GTX 1070.

 

Fpsy były bardzo podobne. Ryzen 3600 ciut lepiej spisywał się w starszych grach jak Gothic 3, gdzie potrzeba silnego jednego wątku. Także trochę lepiej spisywał się w Far Cry.

 

W grach korzystających z wielowątkowości wyniki były identyczne np. AC Origins benchmark. Fps ramię w ramię.

 

Jak nie podkręcasz to na pewno odpada czysty 2700 bo ma niski boost.

 

Do tego plusem 3600 były u mnie niższe temperatury i mniejszy pobór prądu.

 

No ale 2 rdzenie i 4 wątki mniej. Kto wie co będzie w przyszłości.

 

No i do pracy 2700X lepszy, choć nie są to kolosalne różnice.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach 3600 niszczy 2700x, w pracy raz niszczy, raz remis.

 

 

Ogólnie olej 2700x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3600 to usprawniony procesor i w grach jest szybszy od 2700X choć różnica nie jest duża. Natomiast w programach dodatkowe wątki i rdzenie na pewno się przydają. Ogólnie współczuje tym co kupili 2700X przed premierą Ryzenów 3000 z 1400zł zleciał na 880zł. W tej cenie to godny przeciwnik 3600. Po podkręceniu wydajność w grach będzie praktycznie taka sama. Jeśli ktoś nie chce się bawić w aktualizacje biosów to niech kupuje 2700X

Edytowane przez szymcio30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bez znaczenia jest karta graficzna. Przy GTX 1060 lub RX 580 różnic nie będzie. Na GTX 1080Ti lub RTX 2070S zyskasz jakieś 3-5fps względem starszego 2700X. A jak ktoś gra w 1440p to nawet nie musi się zastanawiać bo oba procesory będą tak samo wydajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przy 1070 GTX też różnic nie ma, miałem 3600 to wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A minimalnego fps to nie liczycie panowie? bo trochę bzdurki tutaj czytam jak ktoś gra np w Bf5 na low to i przy 1060 widać różnicę, w cs go też widać różnicę i tutaj nawet 1060 nie będzie wąskim gardłem.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Bierz Ryzena 5 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale 2 rdzenie i 4 wątki mniej. Kto wie co będzie w przyszłości.

 

Ryzen 4600/4700/4800.. itp, Tak wygląda przyszłość AM4.

 

Jak ktoś ma w planie kupić konkretny sprzęt pod AM4 na dłużej, to dopiero w next gen raczej będzie sens inwestycji.

 

Na teraz 2700=3600. Szczególnie przy ekranach 60-75Hz. Jak ktoś chce 100-240FPS to moim zdaniem tylko 3600 na przeczekanie ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...