Skocz do zawartości
Krisow

BenQ XL2411 przejściówka DP > Dvi D

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posidam monitor BenQ XL2411 i na te chwile korzystam z GTX 980 gdzie przez podłączenie na DVI-D mogę bez problemu używać go w 144hz jednak niebawem chce przesiąść się na RTX 2080 Ti jednak tam jedyne złącza to DisplayPort i HDMI i stąd pytanie: Jak to podłączyć, by nadal cieszyć się 144hz? Domyślam się że potrzebny będzie adapter jednak jestem w ten dziedzinie laikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, posidam monitor BenQ XL2411 i na te chwile korzystam z GTX 980 gdzie przez podłączenie na DVI-D mogę bez problemu używać go w 144hz jednak niebawem chce przesiąść się na RTX 2080 Ti jednak tam jedyne złącza to DisplayPort i HDMI i stąd pytanie: Jak to podłączyć, by nadal cieszyć się 144hz? Domyślam się że potrzebny będzie adapter jednak jestem w ten dziedzinie laikiem.

daj znac czy ci dziala, z tego co czytalem niestety nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI->DVI oraz tanie przejściówki DP->DVI nie zrobią 144Hz, ponieważ uzyskiwane z nich DVI jest typu single link.

 

Można spróbować użyć aktywnego konwertera obsługującego dual link -> KLIK

Nie przypominam sobie by w którymkolwiek z innych tematów ktoś dawał informację zwrotną jak to działa (bo ten temat powtarza się któryś raz!), ale realnie to jedyna opcja inna niż

a) zmiana monitora

b) branie gorszej karty z natywnym DVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem o dell bizlinku, ktoś w komentarzu zakupu wspominal ze mu działa... chyba musze zaryzykowac

 

Jaki finał tej historii? :)

 

Sam teraz używam HDMI w starszym XL2411 w trybie 90Hz, moja karta ma natywne DVI ale już producenci od niego powoli odchodzą w RTXach więc na przyszłośc wolałbym mieć coś co pozwoli mi na DP / HDMI > DVI-D Dual Link 144Hz

 

Nie jest to główny monitor, używam go tylko do FPSów online więc nie widze sensu go zmieniać jeżeli uda się na przyszłość jakimś kablem czy przejściówką zabezpieczyć :P

Edytowane przez Navari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...